Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

jak jest fanem overclockingu to pewnie będzie robił flasha na XT i podkręcał swoją kartę co jest oczywiste..

Ja nigdy w zyciu nie kupiłbym karty za 900 zeta bez gwarancji :lol:

Dla mnie to jest zdeczka śmieszne.... :lol:

Wiadomo że zawsze coś sięmoże stać samo od siebie, a jeżeli się podkręca to może się stać coś jeszcze szybciej :P

Ale ja bym się chyba zaje***ł gdyby mi padła karta bez gwary a tak jak umnie mogę być spokojny przez najbliższe 24 miesiące że bdyby coś to zawsze jest serwis i gwarancja...

Więc wolałbym dopłacić te 10-150 więcej i kupić w sklepie z gwarą..

oczywiście r360 i XT :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czolem posiadacze Pro na PCB od XT

;)

http://www.techpowerup.com/articles/overcl...ing/vidcard/109

Cos dla Was.

Kontrola obrotow wentylatora zaleznie od temperatury GPU...

Byłem, widziałem, sprawdzałem - na firmowym wyło praktycznie cały czas tak samo, czy to 2D czy to 3D (gniazdko 3-pin, kabelek od firmówki 3-pin, czyli pewne wskazania na kontrolę obrotów), więc zapewne na kartach z PCB od XT nie ma kontrolera, albo ja go po prostu nie miałem. Zresztą zauważ, że praktycznie każdy rozsądny od razu Silencera pakuje i to nie ATI (tam by się kontrola przydała :D), tylko VGA Staruszka poczciwego. ;)

 

EDIT : For an unknown reason this much wanted feature is not enabled on the 9800 Pro with XT PCB. In this guide we will show you how to enable it with a little bit of soldering and one part which is less than $1.

 

Wsio fajnie, ale ja mam dwie lewe ręce do hard-modów - dwie zacne karty posłałem do piachu przez samo OC, więc z lutowaniem wolę nie zaczynać. ;)

 

@esem @Devil

Witamy w klubie! :D

Tak a propos wyników Devila w 2001, to nic dziwnego, płyta (albo raczej chipset) oraz FSB procka. Wrzuć 3D03, bo on w najmiejszym stopniu zależy od reszty systemu (3D05 już bardziej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie, że w temacie.

Tak czy owak będę w ciągu tygodnia reinstalował windę. Aktualnie jestem na winXPsp2 (przez przypadek). Zawsze byłem zwolennikiem win2ksp4. Czy zauważyliście różnice w sprawności, szybkości itp na obu systemach?

Macie jakieś wrażenia, ogólne sugestie.

Rozumiem, że jest to jednak indywidualna decyzja. I nie chcę tu wywoływać kolejnej wojny światowej między zającami i królikami o... sałatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Postawilem system XP na SP2 ,zainstalowalem via 4in1(w setup.exe ustawilem zgodnosc z Win 2k) oraz stery 4.9 ATI.

 

Moje wyniki w 3Dmarkach: 2k1:14326 2k3:5569

 

Prosze o opinie do tych wynikow. Czy sa w miare dobre jak na moj spzet czy jednak mieszcza sie ponizej normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmark 2003 w normie ,za to 2001 troszke malo ,na bank to wina plyty ale dziwi mnie ze az tak dauza roznica .Ja u siebie na niekreconym procu czyli identycznie taktowanym jak twoj w podpisie robie ponad 16 kola .grafa tez niekrecona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie obecnie mozna nabyc 9800pro 128mb/256bit z rdzeniem 360 i pcb od xt?

Mam na mysli sklep ? Bo ostatnio w sklepie tweaka pytalem to powiedzieli ze juz nie bedzie kart na pcb od xt?

http://allegro.pl/show_item.php?item=34513447

 

OTO JEDYNA SŁUSZNA ODPOWIEDŹ NA TWOJE PYTANIE.

 

Nie no, cena jest naprawde atrakcyjna. Temat sklepu PC Serwis

poruszany był na tym forum kilkakrotnie. Co tu duzo gadać, porządna

firma z porządnym sprzętem.

 

XV 9800 SE>Pro (100%) z redzeniem R360 za 680 zł !!

Ja już nie dam rady kupić tego Radka (patrz podpis). Jak ktoś rozmysla

zakup karty tej klasy, to naprawdę niewielkim kosztem można pogierco-

wać w najnowsze gierki. Szlag by to trafił! A ja muszę siedziec na

mizernym GF2 Pro 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki dylemat....

Mam okazje kupić nowego RADKA X800PRO saphire z VIVO za 1600zł z gwarancją 24 miesięczną.

Czy opłaca mi się sprzedać mojego 9800PRO&XT dołożyć te 600zł i kupić tego X800, czy lepiej zaiwestować w 2*512 OCZa?? :?:

Mam duży dylemat i naprawdę nie wiem co zrobić...

cóż jakbym kupił tego X800 i może bym jakos uściółał na jakieś tanie 2*512 powiedzmy za 400zł i może i bym na nich nie kręcił tak jak na Oczkach ale gry chodziły by płynnie...

Nie wiem co kupić Czy te OCZ czy dołożyć do X800?

Doradźcie proszę!!

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj, wydaje mi się że 9800pro nie sprzedasz za 1000.... ceny mooocno spadły, 9800pro w sklepie kosztuje 1000, a to że twój moduje się do XT nie ma wiekszego znaczenia. Wg mnie możesz dostać 800-850 PLN.

 

Co do sensu: no, niestety wg mnie nie warto. Nie zauważysz różnic wartych 700-800 (bo tyle będziesz musiał dołożyć).

 

OCZ: tez nie warto, w ogóle musze kiedyś wejść na forum o pamięciach i pogadać z tymi gostkami od OCZ, Mushkinów i innych geilów: przecież o wiele lepiej jest mieć 1gb pamięci 8-3-3-3 niż 512mb pamięci 5-2-2-2 !!! To nawet chyba taniej wychodzi!

 

Moja rada: poczekaj na spadek cen (myślę że do stycznie/lutego) kart graficznych i wtedy kup X800PRO albo coś lepszego. (bo ja wiem....6800GT??)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj, wydaje mi się że 9800pro nie sprzedasz za 1000.... ceny mooocno spadły, 9800pro w sklepie kosztuje 1000, a to że twój moduje się do XT nie ma wiekszego znaczenia. Wg mnie możesz dostać 800-850 PLN.

 

Co do sensu: no, niestety wg mnie nie warto. Nie zauważysz różnic wartych 700-800 (bo tyle będziesz musiał dołożyć).

 

OCZ: tez nie warto, w ogóle musze kiedyś wejść na forum o pamięciach i pogadać z tymi gostkami od OCZ, Mushkinów i innych geilów: przecież o wiele lepiej jest mieć 1gb pamięci 8-3-3-3 niż 512mb pamięci 5-2-2-2 !!! To nawet chyba taniej wychodzi!

 

Moja rada: poczekaj na spadek cen (myślę że do stycznie/lutego) kart graficznych i wtedy kup X800PRO albo coś lepszego. (bo ja wiem....6800GT??)

 

pozdrooj, wydaje mi się że 9800pro nie sprzedasz za 1000.... ceny mooocno spadły, 9800pro w sklepie kosztuje 1000, a to że twój moduje się do XT nie ma wiekszego znaczenia. Wg mnie możesz dostać 800-850 PLN.

 

Co do sensu: no, niestety wg mnie nie warto. Nie zauważysz różnic wartych 700-800 (bo tyle będziesz musiał dołożyć).

 

OCZ: tez nie warto, w ogóle musze kiedyś wejść na forum o pamięciach i pogadać z tymi gostkami od OCZ, Mushkinów i innych geilów: przecież o wiele lepiej jest mieć 1gb pamięci 8-3-3-3 niż 512mb pamięci 5-2-2-2 !!! To nawet chyba taniej wychodzi!

 

Moja rada: poczekaj na spadek cen (myślę że do stycznie/lutego) kart graficznych i wtedy kup X800PRO albo coś lepszego. (bo ja wiem....6800GT??)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tys zł raczej na pewno nie dostaniesz:) gdzies w sklepie widziałem za 920zl :)

 

Co do wyników w 3dmarkach (01 i 03) to abrdzo dużo zależy od płyty głownej. Wystarczy spojrzeć na moje wyniki. Proc na 2,5g , karta tez dosc mocno podkrecona a wyniki srednie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, cosik mi się za duzo razy napisało.... :)

co do cen za 9800: ja ostatnio sprzedałem mojego 9800XL, który jak moze niektórzy wiedzą osiagał 6600 w marku'03 i 2700 w '05 za...660PLN. Miał uszkodzony jeden port i dlatego taka niska cena.

 

ha, ale co do spadku cen: ja nie wiem czy powstrzymam sie przed kupnem karty już na początku grudnia, chcę mieć fajną kartę na gwiazdkę... a że ceny spadną w lutym to 110% pewne: w styczniu wchodzą nowe chipsety graficzne ATI,więc spadną ceny X800 i najpewneij będą musiały też spaść 6800, bo inaczej nikt ich nie kupi...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tys zł raczej na pewno nie dostaniesz:) gdzies w sklepie widziałem za 920zl :)

Dokładnie. Jeżeli w dobrym stanie i odpowiednio zareklamujesz, to wg mnie możesz ponad 800zł wyciągnąć, max. 900zł jeżeli trafi się jakiś maniak (żeby nie powiedzieć frajer ;)).

 

Co do wyników w 3dmarkach (01 i 03) to abrdzo dużo zależy od płyty głownej. Wystarczy spojrzeć na moje wyniki. Proc na 2,5g , karta tez dosc mocno podkrecona a wyniki srednie :?

Z takim prockiem dałbym sobie spokój z nową platformą i kupił na twoim miejscu jakieś przyzwoite mobo w cenie ok. 300zł (np. Abita NF7, Asusa A7N8X albo Epoxa 8RDA+, tudzież jakiegoś Soltka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, ze tylko S939. Totalną głupotą byłoby kupowanie procka

pod pod S754, wiedząc, ze ta linia dlugo nie pociągnie. AMD

kombinowało, aż wykombinowało - 939 nóżek, na których

obsadzone beda nawet dwurdzeniowe maszynki. A na tym

"przejściowym" 754 może bawić się "lameriada". No ale zaraz,

my chyba zboczyliśmy z kursu. Tu jest mowa o Radkach ^__^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja bym się chyba zaje***ł gdyby mi padła karta bez gwary a tak jak umnie mogę być spokojny przez najbliższe 24 miesiące że bdyby coś to zawsze jest serwis i gwarancja...

Więc wolałbym dopłacić te 10-150 więcej i kupić w sklepie z gwarą..

oczywiście r360 i XT :twisted:

 

uuu facet, mi jakieś 3 tyg. temu padł Sapphire9800Pro bez gwary O_o.

To uczucie znają tylko Ci co to przeżyli (a żywym wyjsć z tego to nie

lada sztuka). Ujmując to mozliwie króko - nogi z waty. Karta działała i

w nocy przestała. Od tak po prostu. Zero kręcenia, zero męczenia

a ekran czarny. Rozpacz zalała mi klawiaturę, w szaleńczym pośpiechu

sprawdziłem u brata - to samo. -_- Ojjjj.. spokojnie lepiej dac te 100 zł

więcej i mieć normalną kartę Z GWARANCJĄ !!!

Teraz coś mnie kusi ten Radzio z PCSerwis. Kurde, niezła cena. W

dodatku na PCB od XT :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz coś mnie kusi ten Radzio z PCSerwis. Kurde, niezła cena. W

dodatku na PCB od XT :twisted:

Ja uwaliłem nóweczkę Radeona 9800PRO od Szafira, kupionego po okazyjnej cenie w Niemczech (2 lata gwary) w wersji OEM i chociaż często tam bywam i to w tym konkretnym mieście (Heidelberg), to akurat tak się na wiosnę złożyło, że przez 3 miechy byłem udupiony w Polsce :(

 

Finał był jednak szczęśliwy, ponieważ kartę wymienili od ręki, a na stanie były tylko Szafiry na PCB od XT w wersji boxowej. Niemiecka solidność zmusiła ich jednak do tego, że kartę dostałem solo tj. bez pudełka i nawet włożyli ją do starej folii ;) Ale to przecież nie ma żadnego znaczenia, ważne że jest i cudnie się kręci. :D /cholera, samą ją zostawiłem, już 6 tygodni w Rzeszy siedzę/

 

W/w Radki z PC Serwis są ok, pamięci mogą być niedovoltowane, ale nie sądzę. Jednak nie są na PCB od XT (jeżeli to te ze zdjęcia), tylko na lekko zmodyfikowanym PCB od PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie obecnie mozna nabyc 9800pro 128mb/256bit z rdzeniem 360 i pcb od xt?

Mam na mysli sklep ? Bo ostatnio w sklepie tweaka pytalem to powiedzieli ze juz nie bedzie kart na pcb od xt?

http://allegro.pl/show_item.php?item=34513447

 

OTO JEDYNA SŁUSZNA ODPOWIEDŹ NA TWOJE PYTANIE.

 

Nie no, cena jest naprawde atrakcyjna. Temat sklepu PC Serwis

poruszany był na tym forum kilkakrotnie. Co tu duzo gadać, porządna

firma z porządnym sprzętem.

 

XV 9800 SE>Pro (100%) z redzeniem R360 za 680 zł !!

Ja już nie dam rady kupić tego Radka (patrz podpis). Jak ktoś rozmysla

zakup karty tej klasy, to naprawdę niewielkim kosztem można pogierco-

wać w najnowsze gierki. Szlag by to trafił! A ja muszę siedziec na

mizernym GF2 Pro 8O

 

 

sa dwie aukcje tego sprzedawcy :

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=33923002 z pamieciami hynix 2.5ns

 

oraz

http://allegro.pl/show_item.php?item=34513447 z pamieciami samsung 2.8ns

 

 

Qurde co wybrac.

Help people.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Samusngu 2.8. Wyraźnie napisali, ze ta wersja jest na rdzeniu

R360. W dodatku ta karta jest o 20 zł tańsza od tej z Hynixem.

Dzwoniłem wczoraj do nich z zapytaniem o dostępność kart.

Kurde balans, za 2 tygodnie moze już nie być. Heh... a ja

właśnie za 2 tygodnie mógłbym mieć kasę... wrrrrrr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Samusngu 2.8. Wyraźnie napisali, ze ta wersja jest na rdzeniu

R360. W dodatku ta karta jest o 20 zł tańsza od tej z Hynixem.

Dzwoniłem wczoraj do nich z zapytaniem o dostępność kart.

Kurde balans, za 2 tygodnie moze już nie być. Heh... a ja

właśnie za 2 tygodnie mógłbym mieć kasę... wrrrrrr.

Jeżeli te karty są solidnie sprawdzone, a wydaje się że są, to nic tylko brać, takie moje zdanie. Ten Hynach już prawie zeszły, jak ciepłe bułeczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie male pytanie poniewz nie krecilem swojego radka bo byl na defaultowym chlodzeniu ogralem tylko bios od xt Saphira z hynixami, teraz zamontowalem zalmana zm80d www.dzieju.republika.plr9800f.html

 

Pytanie :

 

Podkrecajac jadro z 411==>435 -tutaj sa artefakty jak cholera i dalej ==>460-znikaja i jest ladnie i czysto max 465 wtedy sie wiesza i vpu recover resetuje grafe.

 

Czemu tak jest skad ta przerwa z artefaktami na 435 ?

 

dla pamieci max to 370

 

zapodam screena aha zasilacz Deer 400w reszta tak jak w podpisie

 

ps.nie wiem czemu ale na mojej mozzili nie dzialaja te linki na explorerze chodza :)

 

 

www.dzieju.republika.platitool.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie . Co myslicie o tym radku na R360.

 

Bo mialem w planach juz zakup tego drugiego modelu na pamieciach 2.5 ale teraz to juz sam niewiem,

 

NIewiadomo jak sie beda na tym R360 pamieci krecic , 2.8 samsungi to chyba nie jest rewelka... ?

i jaka korzysc bede mial z R360 na płytce pcb od PRO ??

 

chce ja moze jutro zakupic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gulines skąd te uprzedzenia co do samsungów 2.8ns.

Ja swojego Sapphira z tymi pamieciami i miedzianymi radiatorami

revolteca kopnęłem na 780MHz. Prawdopodobnie te XV aż tak

dalehgo nie pójdą. Sądze, ze jest w nich coś niedovoltowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...