Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

martini - nie zgodze sie tylko co do wgrania biosu, sam mam r350 i przez dluzszy okres chodzila na biosie od xt, ostatecznie wrocilem jednak do biosu od pro, jednak da sie na pewno...

co do reszty.. no coz no comments :)

Owszem wgrać zawsze można, ale znam kilka osób, którym potem artami sypało : cześć okazała się winą taktowań (trafili na tak kiepskie sztuki, że nie chodziły nawet na zegarach XT), a część winą zmiany biosu. Jeżeli ktoś jest początkujący, to raczej byś chyba nie doradzał eksperymentowania z różnymi biosami?! ;)

 

@per3z - podkręc grafę i tyle, ale najpierw chociaż przeglądnij ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na wstępie gratuluję wszystkim grafy, od tygodnia jestem również szczęśliwym posiadaczem (R360 :D).Proszę o nie pisanie mi textów w stylu - poszukaj se w google, albo przeczytaj topic - bo nie mam czasu za bardzo i dostępu do netu.Pytanie mam takie - jakie są najlepsze radiatory na pamięci bga.Moje pamietki chodzą na 750Mhz na razie bezproblemowo i nawet nie są gorące (hynix 2,8).Pytanie brzmi, czy jakiś radiatory dadzą mi taką ilość MHz, którą zobaczą moje oczy w Farcry na przykład.

Pozdro i thx za wszystkie odpowiedzi.Można na mejla, jeśli to tu off-topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mietman: to zalezy kogo nazywasz poczatkujacym, jezeli przeczyta ten watek dokladnie od poczatku i znajdzie jeszcze ze dwa podobne, np o 9700, i bedzie wyciagal w miare poprawne wnioski to jego wiedza juz nie bedzie poczatkujaca :) co innego kiedy ktos wchodzi tu i po prostu pyta nieczytajac co bylo wczesniej :)

a bios jezeli jest odpowiednio dobrany pod wzgledem producenta pamieci musi dzialac, ewentulane arty niwelowalo sie OMEGAMi i patchem 9800se>XT czy jakos tak, no chyba ze byly arty spowodowane przetaktowaniem zbyt mocnym... zreszta to tez mozna wyczytac wczeniej...

per3z mietman dobrze mowi po co ci bios od xt podkrec ja po prostu i juz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na wstępie gratuluję wszystkim grafy,  od tygodnia jestem również szczęśliwym posiadaczem (R360 :D).Proszę o nie pisanie mi textów w stylu - poszukaj se w google, albo przeczytaj topic - bo nie mam czasu za bardzo i dostępu do netu.Pytanie mam takie - jakie są najlepsze radiatory na pamięci bga.Moje pamietki chodzą na 750Mhz na razie bezproblemowo i nawet nie są gorące (hynix 2,8).Pytanie brzmi, czy jakiś radiatory dadzą mi taką ilość MHz, którą zobaczą moje oczy w Farcry na przykład.

Pozdro i thx za wszystkie odpowiedzi.Można na mejla, jeśli to tu off-topic.

Proponuje miedziane Revolteca - przede wszystkim tansze od OCZow. FarCry to gra przede wszystkim wymagajaca duzej ilosci RAMu. Im wiecej jej masz tym gra lepiej bedzie chodzila.Sam sie o tym przekonalem gdy dorzucilem do mojego kompa kolejna kosc 512.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie ten wątek, jak i inne, ale jak do tej pory nikt nie napisał,

co fizycznie dla karty Sapphire Radeon 9800 Pro daje wgranie biosu od Sapphire 9800XT lub innego - Club3D itd.?

 

I nie chodzi mi o podwyższenie zegarów na 415/730, o rozpoznawanie karty jako XT i r360 ani o te 100-500 punktów w 3DMark03 - bo to już wiem. Timingi pamiątek też się ponoć nie zmieniają.

 

Czy ta operacja podnosi napięcie rdzenia, pamięci? Jeśli tak to z ilu na ile?

Jaki jest tego skutek? Pamięci bezpieczniej się kręcą - mniejsza emisja cieplna? - chyba nie.

 

Mam nadzieję że znajdzie się jakiś wyjadacz, który rozwieje moje wątpliwości.

 

THX for All.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowniez proponuje te co koledzy wyzej polecaja ;]

Thx, revolteki już w drodze, troszke kiepsko wyglądają, ale jeśli to miedź to cena rewelacja.Ramy też już niedługo będą.Zastanawiam się tylko jeszcze nad tym wentylkiem do grafy z boku, bo jedyne co widzialem, co by można w miarę łatwo i szybko zamontować to Zalman z tym ramieniem, ale nie wiem , czy to ciche itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Ludziska!

Mam pytanko? Kupilem niedawno Ati radeon 9800 pro His Excalibur

i po podkreseniu:

Core-460

Memory-380

W 3DMarku03 mam 6200

A w 2001 mam 13400

Czy to jest normalne?

Moj sprzet to:

AMD Athlon 2000+

pamiatki 2x256

plyta glowna- Mercury KNU400X-L

Dzieki z gory za odpowiedz!

P.S jestem zupelnym laikiem wiec prosze o wyrozumialosc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podkrecania mam w 3DMarku03-5400 a w 2001-12600 na sterownikach Catalyst 4.9 i teraz nie wiem czy mam wymienic ja bo jest skopana czy to wina czegos innego :cry:

Wynik najnajbardziej prawidlowy.

Masz slabego proca dlatego w #DMarku2k1 masz taki niski wynik. Ten benchmark jest bardzo uzalezniony od proca. 2k3 testuje juz sama grafe(prawie) stad wynik bardziej normalny. Do tego przy badaniu kompa roznymi benchmarkami liczy sie czy OS jest swiezy, czy masz smieci w systemie ala antvir, fiewall itd. Wiec nie przejmuj sie 3DMarkiem 2k1. Zmienisz proca i zobaczysz jak podskoczy w gore wynik ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam sapphire R9800 pro R360 pcb od PRO...zainstalowany na niego VGA SILENCER z pasta ARCTIC CERAMIQUE i miedziane REVOLTECI na pamieciach..udalo mi sie podkrecic w ATitool karte do STABLINYCH (bez artow) 435 / 756 i szczerze mowiac spodziewalem sie wiecej :/

dodam ze test byl przy otwartej obudowie, wiartaku ktory bezposrednio chlodzil pamieci.

 

Jak myslicie, czy zdjecie tej blaszki wokol rdzenia cos da ?

dodam ze silencer jest swietnie zainstalowany, nie ma zadnych przeswitow pomiedzy nim a rdzeniem..

 

myslalem o Vmodzie..tylko mam mieszane uczucia poniewaz radiatory na pamieciach i tak mam gorace, ale moze troszke z rdzenia by sie dalo jeszcze wycisnac.. co proponujecie ?

 

Ps. czy w radkach wiekszy przyrost wydajniosci jest po OC rdzenia czy pamiatek ?

pozdro

 

 

ps2.wiem ze to nie ta sekcja ale mam ciekawostke..otoz chcialem schlodzic procka ktory w stresie mial MAX 53*C, na procku mam WHisper rocka IV....i nalozylem DODATKOWO na wentyl od WR4 dodatkowy ARctic cooling 80mm :) i mam teraz zestaw chlodzacy procka skladajacy sie z aluminowewgo :( radiatora i 2wentylatorow 80mm ! :) zamocowanych gwozdziem ;], dodam ze temp w stresie spadla o 7*C a

w poza stresem az o 15! *C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...