Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi tylko o chip do odczytu temp. bo cale pcb jest inne. Gdybm mial pcb od pro, i r360 nie wgrywalbym biosu od xt - takie jest moje zdanie.

Zreszta sam POSZUKAJ, byla na ten temat dyskusja i nie pamietam juz do czego "wielke glowy" znajace sie na ustawieniach biosu i budowie pcb doszly ;)

Pozdrawiam...

Co ty pierd...isz. PCB nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty pierd...isz. PCB nie ma znaczenia.

Chyba WYRAZNIE napisalem, ze to jest moje zdaniel... I zeby poszukal czy przy braku pcb od xt, mozna wgrywac bios od xt, bo byla o tym dyskusja w ktoryms temacie!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba WYRAZNIE napisalem, ze to jest moje zdaniel... I zeby poszukal czy przy braku pcb od xt, mozna wgrywac bios od xt, bo byla o tym dyskusja  w ktoryms temacie!

Pozdrawiam!

Ale, czy Ty zdajesz sobie sprawę, że nie wiesz o czym piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba WYRAZNIE napisalem, ze to jest moje zdaniel... I zeby poszukal czy przy braku pcb od xt, mozna wgrywac bios od xt, bo byla o tym dyskusja  w ktoryms temacie!

Pozdrawiam!

Ale, czy Ty zdajesz sobie sprawę, że nie wiesz o czym piszesz?

Zdaje sobie sprawe, ze nie wiem czy mozna wgrac przy braku pcb od xt, bios od xt - dlatego napisalem, ze nie wiem i zeby poszukal. Wyrazilem rowniez, swoja opinie, ze OSOBISCIE wolalbym podkrecac tylko rdzen i pamiec, bez wgrywania biosu. Nie wiem o co Ci chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, czy Ty zdajesz sobie sprawę, że nie wiesz o czym piszesz?

A czy ty zdajesz sobie sprawę, że chociaż jesteś uważonym-upieczonym "big bossem" na Tweaku, to nie oznacza wcale, że możesz być chamski w stosunku do innych?! Wszystkich rozumów na pewno nie zjadłeś .... Twoje posty w tym przypadku to tylko ochrzan innych, bo "jakże mogą nie wiedzieć tego, co TY wiesz?!". :lol:

 

W temacie : mając samo GPU R360, a PCB od Radka 9800PRO można spokojnie wgrać bios od XT (z grupy tych zmodyfikowanych na 128MB) i nic nie powinno się stać (złego ;)). Nie będzie tylko pomiarów temperatury ze względu na brak chipu LM63, który występuje tylko na PCB od XT.

 

Największy zbiór biosów można znaleźć tutaj

 

Natomiast PCB ma znacznie większe od samego R360 w kwestii OC' karty, ale jak już napisałem gdzieś powyżej, przecież każdy egzemplarz jest inny. Parę linków do poważnych testów 9800XT i fragmentów dotyczących PCB i rdzenia :

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=961036#961036

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qtfa ... bez 1gb ramu ni ch...a na high detalach w 1024x768 na 9800 pro :? znaczy chodzi ale haczy czasem i jak duzo potworkow jest ... albo ten zasrany modecom hamuje ...

 

jeszcze qtfa 2 razy sie napisalo dziadanstwo :? :x ale juz po bólu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatboy - mowisz ze haczy bez 1 GB ram prawda ? A zrob sobie experyment ( sam nie moge zrobic bo nie mam Dooma III i radka ) .Utworz sobie oddzielna partycje 1,5GB na dysku i przerzuc na ta partycje plik wymiany .Nie wiem jaki masz dysk ale sproboj ...Mi sie 2x szybciej wgrywaly etapy w Farcry'u jak mialem G4ti po utworzeniu partyji.Moja dobry rada. A i byly jeszcze jakies artykuly na temat optymalizacji dooma wiec po szukaj moze akurat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do partycji hmm zapomnialem sobie bo reinstalnalem winde i zqpomnialem o tym fakt sprobuje i walne fata 16 ;) thx za przypomnienie zdam jutro relacje bo dzis w stanie nie jestem ;) heheh mam 60gb baracc i 20 gb barrac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorx za ot ale heheh zlookajcie sobie ===> http://www.infoglob.pl/sklep/podzespoly/24...nas=0&cenae=400 <==== przedostatnia grafa :D hehh

 

HERCULES R9200 128MB DDR SE TV/DVI

Chipset: ATI , Model: Radeon 9500 PRO , Ilość pamięci: 128 MB , Obsluga AGP: X8 , Wejścia / Wyjścia: DVITV-OUT , Ramdac: 400 MHz :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle. Opłaca sie mi zmeniac bios na PRO? Co to da? :)

Krótko - wgranie biosu od PRO do normalnego 9800 nie da ci nic - już lepiej kręcić software'owo.

 

Chyba że bios, który wgrasz, będzie miał inne od twojego oryginalnego timingi pamięci, to wówczas jest wiele możliwości (coś się popaści, będziesz miał lepsze wyniki, gorsze wyniki, lepsze OC, gorsze OC). Kombinuj jak chcesz, ale wg mnie gra nie warta świeczki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Radeona 9800 pro sapphire 256 bit 128 mb

Do ilu można go podkręcić bezpiecznie by go nie spalić, biorąc pod uwagę to że mam 3 wentyle 80 mm w obudowie ( chciałbym 9800 xt )??

 

I jeszcze jaki program polecacie do temperatur, regulacji obrotów wentyli( mam speedfan`a ) oraz kręcenia karty grafiki (obecnie posiadam power stripa ) ??

 

Czy dużo zmienia się pobór prądu przez kartę graficzną po podkręceniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Radeona 9800 pro sapphire 256 bit 128 mb

Do ilu można go podkręcić bezpiecznie by go nie spalić, biorąc pod uwagę to że mam 3 wentyle 80 mm w obudowie ( chciałbym 9800 xt )??

 

I jeszcze jaki program polecacie do temperatur, regulacji obrotów wentyli( mam speedfan`a )  oraz kręcenia karty grafiki (obecnie posiadam power stripa ) ??

 

Czy dużo zmienia się pobór prądu przez kartę graficzną po podkręceniu?

do ilu mozna bezpiecznie? hmm ja na standarodwym chlodzeniu(2dni) mialem na 400/360, ale to roznie bywa. moze byc tak ze po podniesieniu 10mhz cos sie zacznie rypac. zalezy na jaki model trafisz. probuj co 10mhz..

co do programikow. tempe na radku sprawdzisz tylko wtedy gdy masz PCB od XT, inaczej zapomnij. programiki uzywane najczesniej to: powerstrip, rivatuner,radlinker. ja uzywam tego ostatniego (zawsze jest z omegami).

pobor mocy na pewno sie zmienia ale nie wiem jak duzo, nie wiem tez czy czasami ktos juz nie pisal o tym na forum

 

POZDRO 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra qrde ;) ma tu ktos jakas instrukcje do szykiego, bezbolesnego fajczenia 9800 pro ? :D

Odłączyć wiatraczek i zacząć grać w DOOMa 3

Jak nie pomoże to zdjąć radiator i włączyć komputer.

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe dlaczego matrox nie powróci na pole bitwy :? hehhe moze wyskoczy nam z karta obslugujaca PS 4.0 i majaca wydajnosc 2x6800ultra/x800XTPE ? :> dobre by to bylo ... wtedy dopiero wojna by byla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory jechal;em na biosie hisa - xt - z obnizonymi timingami pro, dzisiaj doszedl do mnie silencer i radiatorki, zalozylem calosc na karte i na probe podciagnelem w rivatuner timingi na xt, ku mojemu zdziwieniu wynik w 3dm2001se spadl o 2000 :roll: Temperatury karty; 40 rdzen i 40 pamiec w load.

 

update;

 

cos mi sie zaczelo ciac demko "battle of pronox" w 3dm03 wiec przeinstalowalem stery, teraz jest chyba ok, temperaturki w okolicach 40*C , wynik 6305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, krótka piłka, który model 9800Pro 128MB (256bit) polecacie? Na http://sklep.benchmark.pl/katalog_1747.html znalazłem m.in.

 

Radeon 9800 Pro HiS Excalibur 128 MB DVI + tv-out ICE-Q

 

Radeon 9800 Pro Sapphire 128 MB DVI + TV BOX (256-bit)

 

Radeon 9800 Pro Gigabyte Maya II GV-R98P128D

 

Który z nich najlepiej się podkręci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, krótka piłka, który model 9800Pro 128MB (256bit) polecacie? Na http://sklep.benchmark.pl/katalog_1747.html znalazłem m.in.  

 

Radeon 9800 Pro HiS Excalibur 128 MB DVI + tv-out ICE-Q

 

Radeon 9800 Pro Sapphire 128 MB DVI + TV BOX (256-bit)

 

Radeon 9800 Pro Gigabyte Maya II GV-R98P128D

 

Który z nich najlepiej się podkręci?

Jaki ten moj sapphire jest fajny ;) (...)

Najwazniejsze, zeby mial pcb od xt, i r360 - takiego szukaj. Tzn jezeli Ci na tym zlezy, ale chyba kzdy woli miec "darmowego" xt i lepsze o/c.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie wiem gdzie szukać... macie jakieś linki do sklepów internetowych? Ja znam tylko sirius i komputronik a tam nie ma w opisie czy karta ma pcb od xt i chip r360 :(

Z tego, co się orientuję z krakowskich źródeł sklepowych 8) , to niestety Sapphire na PCB od XT i z R360 na pokładzie już zniknęły z rynku i raczej się nie pojawią - musiałbyś mieć duże szczeście, żeby dorwać coś takiego w sklepach internetowych, bo schodziły jak ciepłe bułeczki.

 

Zaufanie mam do wszystkich firm, które wymieniłeś (HIS, Gigabyte, Sapphire), ponieważ miałem karty każdej z nich (i wszystkie Radosławy :D). HISa masz od razu z Silencerem i radiatorkami Al, więc jeżeli nie chcesz sam się z tym babrać (tj. zamawiać i zakładać), to polecam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszytkich urzytkownikow HIS Radeon 9800PRO na standardowym chlodzeniu - ile wam sie udalo wkrecic ( jaka jest bezpieczna granica oc ) .Moja karta strasznie sie nagrzewa i boje sie zeby jej nie spalic . THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie wiem gdzie szukać... macie jakieś linki do sklepów internetowych? Ja znam tylko sirius i komputronik a tam nie ma w opisie czy karta ma pcb od xt i chip r360 :(

Z tego, co się orientuję z krakowskich źródeł sklepowych 8) , to niestety Sapphire na PCB od XT i z R360 na pokładzie już zniknęły z rynku i raczej się nie pojawią - musiałbyś mieć duże szczeście, żeby dorwać coś takiego w sklepach internetowych, bo schodziły jak ciepłe bułeczki.

 

 

Ja swoja kupowalem w gralu,zadzwon do nich i sie dowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zamowilem r9800pro, jeszcze nie wiedzialem, co to R360 czy pcb od xt... Pozniej zaczalem sobie czytac ten watek ;) I jakie bylo moje szczescie jak o 2 w nocy zdejmowalem radiator i ukazal sie rdzen ;)

 

A nie jest tak czasme, (przynajmniej z sapphire), ze jak juz jest pcb od xt to na 95% bedzie R360 ??? Przynajmniej teraz w tych produkowanych ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak czasme, (przynajmniej z sapphire), ze jak juz jest pcb od xt to na 95% bedzie R360 ??? Przynajmniej teraz w tych produkowanych ???

Z tego, co sam miałem w rękach i na podstawie tego, co mówili znajomi ze sklepów, to PCB od XT idzie zawsze w parze z R360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...