Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś spotkał się z taką akcją że przetaktowana karta na 412/365 chodzi stabilnie i niewywala artów w AtiTool, natomiast po zapodaniu biosu od XT od razy sypie żółte kwadraty w wyżej wymienionym programie.

Karta to Shaphire 9800 pro Hynix (R360) pcb od pro za wszelkie sugestie które naprawią ten problem z góry thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mckolt

Tu masz XT: http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1537

A tu zwykłe Pro: http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...eon9800pro.html

Zwróć uwagę na układ kondensatorów przy wejściu napięcia - w XT są ułożone w charakterystyczną "zetkę"

także te przy wyjściu VGA mają charakterystyczny układ inny niż w pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Luciush :) Niewiem dalej czy mam na pcb od xt bo nie mam ani tak jak w pro ułożone ani jak w xt moze troszke bardziej podobne jak w xt. Mam jeszcze pyt czy jak wgram biosa od xt a bym mial na pcb od pro to nic by mi sie nie uszkodzilo? i czy jak bym mial pcb od xt to po wgraniu biosa od xt mialbym wykaz temperatur w atitol ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stalo sie radoslaw zagoscil w moim domu pierwszy raz zawsze nvidia byla grana narazie mam standartowe chlodzenie chodzi jak suszarka zalman lezy na polce czeka na zalaozenie :] . Zainstalowalem w ciemno catalisty narazie okej puzniej wyczyszcze wszystko ladnie tearaz jestem w trakcie moda wiec nie bede atakowal ale unreal 2004 w 1600 x 1200 full bootow demo i zapier... jak glupi no i ta ostrosc jestem urzeczony PCB od PRo niestety nie chcialo mi sie czekac czekalem juz 2 tygodnie i nic wiec wziolem na normalnym PCB Ciekawe jak GPU he he mam cicha nadzieje ze to R360 :P

 

 

 

P.S Pozdro dla wszystkich Radoslawow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to będzie banalne pytanie ale które stery do Radka 9800Pro uważacie za najlepsze. Jadę aktualnie na "standardowych" Catalistach4,9 i podkręcam kartę w Ati Tray Tools ale zastanawiam się nad jakimiś Omegami lub DNA. Czy te modowane stery naprawdę coś dają bo jeśli jest to tylko tych kilka pkt. więcej w Benchmarkach to nie widzę sensu ich instalować a na Cat4,9 nie mam jak narazie żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam problem, może ktoś wie o co chodzi - otóż od czasu założenia radka mam dziwne problemy z kompem. Potrafi się nagle wyłączyć, ale w taki sposób że diodka od zasialnia w dalszym ciągu się świeci. Po prostu, nagle chrobotnie dyskiem i robi się czarny ekran a diodka zasilania się świeci. Dzieje się to kiedy zaczynam grać w FarCry i po kilku - kilkunastu minutach się wywala. Raz miałem to samo pod 3dMark01. Z początku myślałem że grzeje mi się procek bo miałem kiedyś podobne objawy, ale nie nie przekracza (podkręcony) 49 stopni. Z grafą też wszystko raczej OK - niepodkręcona, VGA silencer z przpolerowaną podstawą... Zdarza się ta zwiecha szybciej po podkręceniu procka na 2600+, na standardowym 2000+ wytrzymuje dłużej. HELP !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, nie pisałem nic żeby nie sugerować, ale też tak podejrzewam. Na tych samych ustawieniach tylko z wetkniętym FX5900XT wszystko jeszcze działało. No cóż znowu ładne parę groszy w plecy :( co mnie podkusiło żeby brać Q-Teca, miał być Modecom... Swoją drogą ciekawe ile mocy ciągnie 9800 Pro a ile 5900 XT :?: , tak z ciekawości pytam bo może ktoś wie, a niewykluczone że jeszcze komuś się to przyda. Wiem że X800XT w sprzyjających warunkach potrafi wchłonąć ponad 95W a GF6800GT ponad 110 - masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki powiedzcie mi taką żecz,macie wieksze doswiadczenie z Radkami! Na standardowym chłodzeniu Radek cholernie się grzeje! Czy trzeba zaraz zmieniać chłodzenie?? Nadmieniam że nie jest wcale kręcony! Boje się żeby sie nie spalił a nie chce przy nim grzebać bo jest nowy i cały czas go testuje. Catalisty 4.10 System jak w podpisie. Zgóry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey Mckolt, a może masz takie cudo ? http://forums.devhardware.com/t10960/s.html. Bo jeśli tak to mam takie samo - nietypowe dosyć :)

Mam taką samą karte :) ale gość który to sprzedawał przez allegro dał mi do niej chłodzenie z radzia 9500 (szybko zmieniłem :lol: . Ale dalej niewiem czy zostawic ten bios od xt chyba nie powinien przeszkadzac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki powiedzcie mi taką żecz,macie wieksze doswiadczenie z Radkami! Na standardowym chłodzeniu Radek cholernie się grzeje! Czy trzeba zaraz zmieniać chłodzenie?? Nadmieniam że nie jest wcale kręcony! Boje się żeby sie nie spalił a nie chce przy nim grzebać bo jest nowy i cały czas go testuje. Catalisty 4.10 System jak w podpisie. Zgóry dzięki :)

Może nie jestem jakimś starym wyjadaczem ale wiem że oryginalne chłodzenie na karcie jest zazwyczaj kiepskie. Jeśli nie masz zamiaru na razie zmieniać chłodzenia na grafie to postaraj sie aby obudowa była dobrze chłodzona. Ja osobiście nie bawiłem się w dodatkowe wentyaltorki na budzie bo za bardzo na moim badziewnym Codegenie nie ma gdzie ich przyczepić. Mam za to cały czas zdjęty jeden bok obudowy i temperatury spadły :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Tomuś

Hello, miło zobaczyć znajomą gębę z forum 5900XT ;) też zmieniłeś barwy klubowe ? A tak na poważnie to cóż Radki tak mają - grzeją się niemiłosiernie, 5900xt był zimniejszą bestią. Chłodzenie zawsze warto zmienić bo na podstawowym (może poza IceQ HIS-a) sobie raczej za bardzo nie pokręcisz. Polecam VGA Silencera - za swoją cenę bezkonkurencyjny. Wskazane mocno są też radiatorki na pamięciach.

 

@ Mckolt

A to witam w klubie - PCB tej karty jest żywcem wzięte z 9700Pro. Co do biosu od XT to wydaje mi się że jeśli nie widać artfaktów w żadnym teście i w grach, to chyba jest jak najbardziej OK, a jakby co to zawsze można zmienić. Chłodzenie na tych kartach to pomyłka, szybciutko pomknąłem na giełdę i nabyłem drogą kupna Silencera i jest OK, na oryginalnym to już na zegarkach XT się sypało.

 

@ Dimek

Mea culpa. Biję się w piersi i obiecuję poprawę. Przy pisaniu tego posta opierałem się na zapamiętanych informacjach z jakiegoś artykułu na PCLabie. A mama mówiła, żeby tam nie zaglądać bo będzie nieszczęście... ;) Wiedzę uaktualniłem, dzięki za info, zdarza mi się pobłądzić.

 

Uff, hurtowy post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

falarek 1 Masz racje ze zdjęciem pokrywy bocznej, ale w moim przypadku jest to nie do realizacji bo buda stoi na stojaku pod biurkiem ,tak jest dobrze i nie widać żadnych kabli. Zdjąć nie mogę bo zaraz mój niesamowity pies wsadził by tam swojego niuchaca i dopiero by się narobiło. Boję się trochę o tego Radzia bo i w końcu też kosztuje ładnych pare groszy! Może to dla nich normalne??? NIe mam pojecia dlatego się was pytam." Orginalne chłodzenie raczej kiepskie " ale chyba biorą jakąś odpowiedzialność za produkcję takiego chłodzenia??? Chyba też testują karty zanim wyjdą na światło dzienne??? To jest tylko moje zdanie, jak jest naprawdę ??? kto to wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to może spróbuj podobnie jak ja - wyciąć dziurę w pokrywie bocznej obudowy, i przesłonić ją jakaś metalową siatką. Ja tak zrobiłem (wyfrezowałem sobie logo HL2, ale to już moje prywatne zboczenie :wink:) akurat na wysokości procka i karty graficznej, oraz dołożyłem wiatraczek z tyłu obudowy. Temperatura w obudowie spadła o około 10 stopni, i wszystko chłodzi się o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to będzie banalne pytanie ale które stery do Radka 9800Pro uważacie za najlepsze. Jadę aktualnie na "standardowych" Catalistach4,9 i podkręcam kartę w Ati Tray Tools ale zastanawiam się nad jakimiś Omegami lub DNA. Czy te modowane stery naprawdę coś dają bo jeśli jest to tylko tych kilka pkt. więcej w Benchmarkach to nie widzę sensu ich instalować a na Cat4,9 nie mam jak narazie żadnych problemów.

Kartę mam na sztywno zmodowaną, więc chyba mogę się wypowiedzieć w tym dziale :) Najlepsze osiągi (czyt. testy) mam na Omegach 2.5.90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego pytania o zwiechy w trybie 3D - rozwiązane. Autorytatywnie stwierdzam: było brak szmocy ;)

Po zainstalowaniu Chiefteca 360W Active PFC minęło jak ręką odjął, a i ciszej jakby się zrobiło.

Za to mam kolejną kwestię: czy istnieje wersja sterów Omega albo DNA pod Win98/Me ? Bo o ile wiem to te sterki nadają się do modowania 9800se na 8 potoków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...