Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

@Mietman: nie dałem sobie wcisnąć 128bit, spoko.

Na witrynie szafirka są zdjęcia karty z radiatorami. Po Waszych wypowiedziach domyślam sie teraz, że jest to odmiana DDRII.

Czekam teraz na grafę, jest w rękach poczty: wysłana w piątek po południu: będzie raczej na środę (?).

Z DC3.3 korzystałem ostatni raz jak zmieniałem gf3ti200 na fx5200 ultimate. Trochę za dużo mi odinstalował.

Domyślam się, że dc3.3 używam po fizycznej wymianie graf, czy jeszcze przed a może 2 razy?

Czyli kolejność jest taka: standardowa deinstalacja sterów nVidii (display), fizyczna wymiana graf, usunięcie w trybie awaryjnym przez DC3.3 nVidia (display), czyszczenie rejestru (ja używam TuneUp), instalacja sterów do ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mietman: nie dałem sobie wcisnąć 128bit, spoko.

Na witrynie szafirka są zdjęcia karty z radiatorami. Po Waszych wypowiedziach domyślam sie teraz, że jest to odmiana DDRII.

Ufff już się przestraszyłem ;) Owszem, karty 9800PRO 256MB DDR2 mają radiatory i pamięci o szybszym czasie dostępu, ale osobiście nigdy takiej w rękach nie miałem (za drogie były ;)).

 

Domyślam się, że dc3.3 używam po fizycznej wymianie graf, czy jeszcze przed a może 2 razy?

Czyli kolejność jest taka: standardowa deinstalacja sterów nVidii (display), fizyczna wymiana graf, usunięcie w trybie awaryjnym przez DC3.3 nVidia (display), czyszczenie rejestru (ja używam TuneUp), instalacja sterów do ATI.

Wydaje mi się, że powinno być ok. :)

 

@Ludzie - ranking, chyba że was to kompletnie nie rusza? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie na sprzecie z podpisu uzyskuje wynik 6859 w 3dm03. Nie bawie sie w podmiane biosu, bo pekam. Mam pamieci marki Samsung a na nich radiatorki Revoltec'a miedziane. Ida na 400 mhz, ale dalej juz mam arty. Nietety rdzen dosc slabo. Kombinuje maly mod Silencera rev.2 ktory posiadam - mam nadzieje ze cos to pomoze. Jesli dobilbym np do 450 Mhz to moze przekrocze 7k?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cały czas włączony tv-out. niezaleznie czy mama podłaczony telewizor czy też nie. Jak zagladam do sterowników telewizor jezt tam wlaczony i wykryty mimo że nawet niepodłączyęłm go kablem

Przez to wszytko niemoge nawet zaisntalwoać Yoper linux bo nieprzejde testy obrazu bo moitor mi sie wylacza

W dosie włączony tv_out objawiał sie tym że miałem spłaszczony ekran i teraz też go mam nizależnie czy tv jest włączony czy nie

Jak oddam na warke i nienaprawią oddadza mi kase??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie na sprzecie z podpisu uzyskuje wynik 6859 w 3dm03. Nie bawie sie w podmiane biosu, bo pekam. Mam pamieci marki Samsung a na nich radiatorki Revoltec'a miedziane. Ida na 400 mhz, ale dalej juz mam arty. Nietety rdzen dosc slabo. Kombinuje maly mod Silencera rev.2 ktory posiadam - mam nadzieje ze cos to pomoze. Jesli dobilbym np do 450 Mhz to moze przekrocze 7k?

 

Pozdrawiam

Hmm postaraj się troche i pokombinuj :) Ja na shitowym asrocku mam 7k :)

 

mam pytanko jaki programik powinienem użyc zeby mój radeonik pro stał się xt

Wystarczy że przeczytasz pierwszy wątek w tym temacie, a będziesz wiedział :evil:

 

________________________________________________________________________________

______

 

Przypominam o rankingu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czytam te posty..hmm od jakiegoś tygodnia, może dłużej! Niestaty nie doczytałem sięnajważniejszego dla mnie: 1.Ati Silencer 3 czy pasuje pod Radka z pcb od xt? Do tej pory nie wiem bo raz ktoś pisze, że "spoko działa" a za 5 stron tego tematu już ktoś inny mówi że wcalenie i tak w kółko.... a 120zł to troche za dużo zeby w ciemno kupować! 2.Jakiemu programowi wieżyć Riva czy AtiTool (obie ostatnie wersje). Między tymi 2 programami jest ZAWSZE 20 stopni różnicy w temperatuże... więc KTÓRY mówi prawde, a jeśli zaden to jaka jest temperatura jeśli Riva mówi że 50 a AtiTool że 70???

O odpowiedz prosze tylko poważnych forumowiczów, którzy potrafią odpowiedzieć a nie posłać mnie do 6 strony 123 topicu itp... :D

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czytam te posty..hmm od jakiegoś tygodnia, może dłużej! Niestaty nie doczytałem sięnajważniejszego dla mnie: 1.Ati Silencer 3 czy pasuje pod Radka z pcb od xt? Do tej pory nie wiem bo raz ktoś pisze, że "spoko działa" a za 5 stron tego tematu już ktoś inny mówi że wcalenie i tak w kółko.... a 120zł to troche za dużo zeby w ciemno kupować!

Witam. Ja z kolei czytam ten temat od samego początku i o ATI Silencerze 1/3 jakoś nic szczególnego nie wyczytałem, poza tym od tego jest dział chłodzenie ;) Ale odpowiem jasno i klarownie : tak, wchodzi ATI 3 na Radeona 9800PRO z PCB XT - kolega ma taką kartę (identycznego jak ja Szafira) i założył bez problemów. Jest wydajniej, pamięci też są chłodzone, niestety jest też trochę głośniej.

 

2.Jakiemu programowi wieżyć Riva czy AtiTool (obie ostatnie wersje). Między tymi 2 programami jest ZAWSZE 20 stopni różnicy w temperatuże... więc KTÓRY mówi prawde, a jeśli zaden to jaka jest temperatura jeśli Riva mówi że 50 a AtiTool że 70???

No tutaj się kolega nie popisał w lekturze, ale długa ona, zaiście dłuuuga ;) Riva Tuner nie uwzględnia kompensacji pomiaru. Dioda nie jest wbudowana w samo GPU, tylko znajduje się pomiędzy rdzeniem a laminatem, więc dla obliczenia realnej temp. GPU dodawane jest do pomiaru 20C (stała różnica między ATITool a RivaTunerem, ewentualnie wahania rzędu 1C wynikają z braku synchronizacji w odczytach).

 

Polecam te wąteki, są tylko o tym :

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=85718

 

http://www.pcprojekt.pl/forum/viewtopic.php?t=5438

 

O odpowiedz prosze tylko poważnych forumowiczów, którzy potrafią odpowiedzieć a nie posłać mnie do 6 strony 123 topicu itp... :D

Z góry dzięki!

Nie ma sprawy ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już bios i flashrom :D .I mam pytanie, zmiany biosu nie da się zrobic z pod windowsa :? i czy duże jest ryzyko ,że coś zchrzanie .Chipset mam R360 ,silencera na nim,a na kościach radiatory zalmana - kości hyniksa . Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już bios i flashrom :D .I mam pytanie, zmiany biosu nie da się zrobic z pod windowsa :? i czy duże jest ryzyko ,że coś zchrzanie .Chipset mam R360 ,silencera na nim,a na kościach radiatory zalmana - kości hyniksa . Z góry dzięki za pomoc.

Nie masz co się bać :) nic się nie powinno zepsuć :) No chyba że zabraknie prądu :) Ale wtedy będziesz karte reanimował za pomocą grafy PCI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem :P

Nie dotyczy on TYLKO radeona, a raczej calego sprzetu, ale wrzucam tu, zeby nie zakladac nowego topicu.

 

Na poczatek moj 'sprzet':

 

A2000+

Shuttle Ak32 Via kt266 [najnowsze Via4in1]

768 ddr 266MHz

Sapphire R9800Pro Atlantis 128mb/256bit [415/700, R350, Catalyst 4.10]

 

3dMark03 : ~5500

 

No, a teraz:

CS:S

Wszystko high, 1024x768, AA i anizo max.. i po pustym aztecu biegam 40-100 fps. Po dodaniu 8 botow (gram z kumplem po LANie) zwalnia czasami do 19 fps..

Z tego co wiem, boty zuzywaja tylko pamiec (8 botow - cos kolo 150mb), a wyswietlanie modeli postaci chyba az tyle fps'ow nie zjada, right?

Ustawienie mininalnych detali i 640x480 daje wzrost ok. 15 fps na pustej mapce i 10 fps podczas gry z botami.

 

I jeszcze demko NFSU 2:

1024x768, detale max, pasek AA do konca.. i 20-35 fps. Na minimalnych detalach chodzi 40> ..

 

I ja sie pytam - WTF? Tez tak macie? Wymagam za duzo od tej karty? Czy winna temu jest plyta glowna (AGPx4)? Slaby procek? Stary bios (kompa) - chyba z 2002?

 

Probowalem instalowac stery Omegi 8.07.. i to samo. Wlaczalem AGP Fast Writes i nic (poza znikaniem obrazu co pare minut :P).

 

Wczesniej mialem GF3Ti200... w 3dMarku03 mialem 1100coś mark's. NFSU2, przyznam, chodzil bardzo podobnie (moze z 5 klatek roznicy).. CS:S poprawil sie moze o 20 fps..

Stery od tego GF wywalilem Driver Cleanerem... wystraczy? Czy bezpieczniej jest jeszcze raz zainstawlowac winde? (siedze na XP, oczywiscie)

 

 

Help :)

 

[szukalem troche na forum, ale nic podobnego nie znalazlem..]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale może ktoś mi powiedziec jak wgrac bios pro na xt mam już bios i flashrom. Myśle ,ze wiem jak ale chciałbym się upewnic tzn. mam przegrac to na dyskietkę wyjśc z win. i uruchomic ją w tzw.,,dosie,,choc xp podobno go nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zeby w pelni wykorzystac tego Radka, to co musze miec? :>

Z mojego własnego doświadczenia : 3DMark 2001SE mierzy ogólną wydajność systemu, a nie tylko karty graficznej, o czym wszyscy wiedzą (tudzież powinni ;)). Można go jednakże wykorzystać również w inny sposób, a mianowicie do sprawdzenia, czy system jako taki (ogólnie - proc, mobo, pamięci) stanowi wąskie gardło na karty graficznej i zaniża jej osiągi czy też nie.

 

Moja teoria jest następująca : jeżeli po mocnym OC karty wynik końcowy w tymże marku-smarku przestaje wzrastać proporcjonalnie do tegoż OC (proporcje można przyjąć na oko, dla uproszczenia), to znaczy, że system nam nie wyrabia i albo przydałoby się go mocniej podkręcić (w naszym przypadku FSB w górę, ewentualnie sam mnożnik procka, jeżeli ktoś ma taką możliwość) albo właśnie, jak napisali koledzy, zmienić platformę. O zmianie pojedynczych elementów systemu w naszym przypadku raczej nie może być mowy, bo osiągnęliśmy już absolutny top na starym-dobrym Socket A.

Co prawda ClareS ma syfiate mobo, ale to szczegół ;) :P - no offence.

 

Przykłady : miałem na moim obecnym konfigu (AXP-B 11x200, mobo na nForce2 400 Ultra, 2x512MB w dualu) przejściowo Radeona 9600XT - podkręcanie samej karty dawało mi spory przyrost w wyniku z domyślnych ok. 12,5k (nie pamiętam dokładnie) na ponad 14k. Potem już tylko można było jechać w górę z FSB i żyłować system do rekordu (ponad 15k) - dla tej karty był to bowiem system w zupełności wystarczający. Dla Radeona 9800PRO podniesienie zegarów (i to spore, o większe wartości procentowo niż dla 9600XT) nie powoduje już u mnie takiego skoku, co świadczy o tym, że karta ma jeszcze pewien zapas.

 

Myślę że każdy, kto chociaż przez jakiś czas w przeszłości bawił się w 3D2001SE na różnych platformach i z różnymi kartami, zrozumie o co mi chodzi. To się po prostu czuje, kiedy karta rozwija skrzydła a kiedy się dławi - wystarczy do tego ten bench, żeby należycie sprawdzić wspomnianą wyżej zależność. Osobiście przerabiałem nawet przez 2 tygodnie Radeona 9800PRO (poprzedniego) na platformie Pentium III i to dość mocnej jak na swoje możliwości - PIII Tualatin 1.2Ghz @ 1.4Ghz, Asus Tusl2c na i815, 512MB SDRAM 2-2-2 synchro z prockiem.

 

Ponadto, jeżeli system nie wyrabia, to w niektórych wymagających grach (u mnie zdarza się np. w Painkillerze przy wielkiej masakrze, kiedy postacie mają swoje własne źródła światła, np. szkielety ze świecącymi kosami) zamiast przycinania typowego dla słabej grafy, występuje zwalnianie gry (postacie ruszają się jak w smole, FPS spadają, ale nie z winy karty, cała gra zwalnia).

 

Jednak moim zdaniem przesiadka z wypasionego Socket A na ekonomiczną wersję Socket 754 po prostu nie ma sensu i to nie tylko z punktu widzenia pełnego wykorzystania karty typu Radeon 9800PRO, ale również innych zastosowań. Uważam tak osobiście i myślę, że w przypadku R.I.P.a jest podobnie. Natomiast ClareS na pewno odczuje różnicę. Co mam na poparcie? Otóż nikt tak naprawdę nie przeprowadził porządnych testów porównawczych najlepszych systemów na Socket A z platformą A64 na Socket 754 zegar w zegar. Niedawno uczynił to mój znajomy i wyniki jego testów (a jest maskakrycznie upierdliwym facetem :D) dały mi sporo do myślenia czyt. wywietrzały mi z głowy na najbliższy rok mżonki o zmianie platfromy. Lekturka poniżej, naprawdę polecam :

 

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MietmaN aż się wzruszyłem :) A tak a serio to bardzo dobrze wszystko ujołeś :) No i ja mam nadzieje że odczuje róznice po przejściu na a64 :)

A ten wątek nie umrze! :twisted:

 

Jak wrócę cholera nareszcie do Polski, to zapodam mobilka (chodzi na 2.4Ghz na 1.65v, potem skok przy 2.5Ghz na 1.75v, a potem łagodnie 2.6Ghz na 1.775v - full wypas :D) i pokręcę jeszcze tą grafę. Zamówiłem już na nawiew boczny 92mm Y.S.Techa, będzie znacznie lepiej dmuchał od Spire ClearBlue na 7v, pójdzie na 12v. Planuję też zdjęcie osłonki - teoretycznie, skoro GPU mi dobrze przylega do Silencera, to nie ma to sensu, ale jest jeden myk ;) Bez osłonki wentyl nawiewowy będzie dmuchał nie tylko na Silencera i PCB, ale również bezpośrednio na gołe GPU, co daje nowe możlwości OC (mam nadzieję ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do was pytanie posiadam karte jak w podpisie, i w dniu dzisiejszym pojawil sie problem,

a mianowicie podczas gry w painkilera po jakis 5minutach od wlaczenia kompa, nastapila zwiecha i restart

a nastepnie pojawil sie napis w czerwonej ramce MOWIACY O NIEPODPIETYM ZASILANIU KARTY RADEON 9800PRO, wystraszony jak cholera odrazu wylaczylem kompa i sprawdzam czy kabel podpiety i tak bylo(zreszta nic ostatnio nie robilem przy grafice) od tamtej pory karta nie przechodzi nawet 3demarka (nastepuje zwiecha). Karta modowana tylko prze FORSAGE na XT lecz chodzila na zegarach PRO.

Na na ramach radiatorki na rdzeniu VGA SILENCER3.

Jaka moze byc przyczyna tych problemów, moze ktos z was mial podobny komunikat (ZEBY SPRAWDZIC PODIETE ZASILANIE)

prosze o pomoc, w tej chwili karta w WINDZIE dziala ok jednak w jakiejkolwiek aplikacji 3D nastepuje ZWIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, fajnie ze sie, MietmaN, rozpisales, ale konkretnie :) : Czy nowsza plyta glowna (z AGPx8 itp) da temu nieszczesnemu kompowi jakiego 'kopa'? Czy juz w ogole mam przechlapane i bez wymiany pamieci, procka itd.. nie mam co myslec o plynnym graniu? :)

Jezeli wymiana plyty cos zmieni, to podajcie jakies propozycje ..

 

Z gory thx i sorry, ze zasmiecami troche temat :P

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecie silencera bylo pierwsza rzecza jaka zrobilem ( zreszta tak jak pislaem wczesniej karta dzialala bez zarzutu z silencerem od jakis 3miesiecy) podpiolem ja równiez pod inny kabel zasilajacy, dokladnie obejzalem i obwąchalem, (nie wyczulem zadnego zapachu spalenizny) gniazdo zasilania w karcie tez wyglada ok.

A karta zawiesza sie w karzdej aplikacji 3D w windowsie dziala ok.

najwyrazniej powedruje na REKLAMACJE ale moze jeszcze ktos znajdzie powod jej blednej pracy.

dzieki

 

mrozpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MietmaN aż się wzruszyłem :) A tak a serio to bardzo dobrze wszystko ujołeś :) No i ja mam nadzieje że odczuje róznice po przejściu na a64 :)

A ten wątek nie umrze! :twisted:

 

Jak wrócę cholera nareszcie do Polski, to zapodam mobilka (chodzi na 2.4Ghz na 1.65v, potem skok przy 2.5Ghz na 1.75v, a potem łagodnie 2.6Ghz na 1.775v - full wypas :D) i pokręcę jeszcze tą grafę. Zamówiłem już na nawiew boczny 92mm Y.S.Techa, będzie znacznie lepiej dmuchał od Spire ClearBlue na 7v, pójdzie na 12v. Planuję też zdjęcie osłonki - teoretycznie, skoro GPU mi dobrze przylega do Silencera, to nie ma to sensu, ale jest jeden myk ;) Bez osłonki wentyl nawiewowy będzie dmuchał nie tylko na Silencera i PCB, ale również bezpośrednio na gołe GPU, co daje nowe możlwości OC (mam nadzieję ;)).

No to zapowiadają się nowe ciekawe wyniczki :)

 

Tak przy okazji keidy wraczasz do Polski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mrozpa01

Słyszałem o pewnym problemie, ba nawet widziałem zdjęcia spalonych molexów od zasilania 9800PRO, głównie podczas gry w Dooma, nawet nie wiem, czy nie było tego tutaj w tym wątku, a już na pewno ktoś pisał o tym na tym forum. Widzę jednak, żeś człek rozsądny, znający się na rzeczy zanim zadałeś pytanie sam wszystko sprawdziłeś, włącznie z kablami. Kończę więc moją bezpłodną (tym razem ;)) wypowiedź, bo nie mam pojęcia, co się dzieje z twoją kartą (ewentualnie łączem AGP, ale wątpię). Sprawdź jeszcze u kogoś, żeby być na 100% pewnym, że to nie AGP i niestety reklamacja cię czeka, tak myślę.

 

@rvn

AGPx8 to pic na wodę, nie daje praktycznie żadnego przyrostu - kwestia rozbiega się wokół chipsetu jako takiego - mobo nFroce2 400 zamiast na wysłużonej VIA KT266 (na dodatek Shuttle, nie mam o tej firmie zbyt dobrego zdania) na pewno dało by ci jakiś przyrost. Jeżeli procek Athlon XP 2000+ na rdzeniu T-bred B, to mógłbyś pokusić się wówczas o całkiem ostre OC, natomiast ramy będą stanowić problem (kręcimy jednynie synchro FSB z prockiem).

 

Jeżeli masz trochę kasy i wiesz co nieco o OC, to zmiana mobo, procek na FSB166 (warunek j.w.), bo tyle mam nadzieję te ramki pociągną synchro i już będzie zdecydowanie lepiej. Jeżeli sam proc okazałby się demonem podkręcania, to wówczas można jeszcze jechać z mnożnikiem.

 

@ClareS

Mniej więcej za dwa tygodnie - nie mogę się już doczekać pyffka z kumplami, a poza tym kobiecie coś odpierd... , więc trzeba wyjaśnić stosunki (cholera, wystarczy na dwa miechy wyjechać i zonk :( ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...