Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

a co zemna ? ?!?!?!

 

no to pojechales z tymi wiatrakami :twisted: mysle ze jeden z boku budy zalatwia wszystko mialem poprzedniego zalmana na ti 4200 mistrz maszynka teraz mam takiego jak ty czeka na szafirka ktory juz mnie wkur.... wyje ze go slysze na przedpokoju ale dopuki nie skoncze moda nie moge zalozyc tego zalmana . Ja daje silvera 5 paste do tego bedzie latac i z doswiadczenia wiem ze lepiej heatp wypuscic troche dalej lepiej lata i nie daje efektu nierownosci 2 blokow chlodzenia tak bylo w porzedniej wersji :twisted:

 

P.S Ten zestaw uwazam za najlepszy zestaw pasywny na grafe !! Do radzia jak zanalazl .

 

Popieram opcje z gwara zawsze czlek jest kryty a jak sie ma znajomkow w servisie , firmie to wogule mozna cuda wyprawiac he he .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie-Czy lepiej mieć ostrzejsze timingi na pamiećiach czy większe taktowanie?BO wgralem do Sapphira bios od CLub3d który am normalne timingi i większe zegary na pamieći moge ustawic o jakiesj 10-15 mhz,tak zeby nei bylo artefaktów,sie zastanaiwam czy zosatc,przy tym biosie,co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie male pytanie poniewz nie krecilem swojego radka bo byl na defaultowym chlodzeniu ogralem tylko bios od xt Saphira z hynixami, teraz zamontowalem zalmana zm80d www.dzieju.republika.plr9800f.html

 

Pytanie :

 

Podkrecajac jadro z 411==>435 -tutaj sa artefakty jak cholera i dalej ==>460-znikaja i jest ladnie i czysto max 465 wtedy sie wiesza i vpu recover resetuje grafe.

 

Czemu tak jest skad ta przerwa z artefaktami na 435 ?

 

dla pamieci max to 370

 

zapodam screena aha zasilacz Deer 400w reszta tak jak w podpisie

 

ps.nie wiem czemu ale na mojej mozzili nie dzialaja te linki na explorerze chodza :)

 

 

www.dzieju.republika.platitool.jpg

A co z tymi dziwnymi artefaktami co tu napisalem ? aha temp radka to okolo max 39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie-Czy lepiej mieć ostrzejsze timingi na pamiećiach czy większe taktowanie?BO wgralem do Sapphira bios od CLub3d który am normalne timingi i większe zegary na pamieći moge ustawic o jakiesj 10-15 mhz,tak zeby nei bylo artefaktów,sie zastanaiwam czy zosatc,przy tym biosie,co myslicie?

Ja wgralem bios Club3d i zegary na pamieciach poszly bez artow do 398~401 w zaleznosci od jadra procka. Ale czy ten bios jest lepszy np. od Saphira 9800XT ? hmmm ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh no i coz po kombinowaniu na roznych Catalizatorach wynik wciaz zblizony do wczesniejszych : w 2k1:14K ;w 2k3 5610 (niewielki wzrost :wink: )

 

Wyglada na to ze czas pomyslec o zmianie mobo i proca :evil:. Nie wiem juz sam czy warto brac Bartonika 2500M i wykrecic go ile sie da czy lepiej juz zabrac sie za lepsza platforme i zakupic A64 i mobo pod niego ,ale czy to sie oplaca :? Nie lepiej za jakis czas przejsc na A64 i zakupic odrazu do tego lepsza grafe np. X800 PRO lub ktoras na nowych ukladach ATI , a teraz ew. zmienic na Abita NF7S i Bartona 2500M?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej za jakis czas przejsc na A64 i zakupic odrazu do tego lepsza grafe np. X800 PRO lub ktoras na nowych ukladach ATI , a teraz ew. zmienic na Abita NF7S i Bartona 2500M?

imo to jest najrozsadniejsze wyjscie, zwlaszcza kiedy spadna ceny serii x800 i gf6800, bo przeca wyjda znowu lepsze grafy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielki problem. Kupiłem niedawno (1,5 miecha temu) szafirka 9800pro wgralem jej bios od xt. Wszystko super przez te 1,5 miesiąca chodziło. Dzisiaj włączyłem kompa zaladowalo shita, wszystko super, poszedlem na jakies 20 min przychodze a monitor miga. Okazało się ze to grafa siadła :( :( :( a nie mam jej na gwarancji więc mam problem. Grafa podejrzewam ze się nie przegrzała ponieważ nie miala na czym a i była dobrze chlodzona ( radiatorki revolteca + VGA silencer rev 3). I tu mam do was ogromną prośbę - Wiecie może kto mógłby sprawdzić mi czy siadł jakiś układ, czy da się naprawić...????? (nie widać śladów przegrzania)odpalilem z PCI próbowalem zmienic biosa na oryginal ale nie widzi jej. Z góry dzięki

Pozdro

Mckolt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo! Wiem, że to już gdzieś było ale że jestem cholernie leniwy (albo normalny!!! ten temat to niekończąca się opowieść) liczę na pomoć: Zakupiłem AC Ati Silencera3 (midz i wogule hoho!) i zacząłem kręcić... doszedłem do 425 i 385 i nadal bez artefaktów w grach, alitool też nie znajduje i większość testów 3dMarków....ALE jeden cholerny 3dMark03 na pixelshader (słonik i nosorożec) ma problemy w tym teście... A mianowicie na nosorożcu pojawieją się (narazie mało ich jest) białe kropeczki... na słoniu nie tylko a nosorożcu! I jak dalej kręce 430 i 390 to tez TYLKO TAM COŚ NIE GRA ale tym razem kropeczek jest już dużo więcej!!! O co chodzi jakby??!!

Z góry dzięki. 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo! Wiem, że to już gdzieś było ale że jestem cholernie leniwy (albo normalny!!! ten temat to niekończąca się opowieść) liczę na pomoć: Zakupiłem AC Ati Silencera3 (midz i wogule hoho!) i zacząłem kręcić... doszedłem do 425 i 385 i nadal bez artefaktów w grach, alitool też nie znajduje i większość testów 3dMarków....ALE jeden cholerny 3dMark03 na pixelshader (słonik i nosorożec) ma problemy w tym teście... A mianowicie na nosorożcu pojawieją się (narazie mało ich jest) białe kropeczki... na słoniu nie tylko a nosorożcu! I jak dalej kręce 430 i 390 to tez TYLKO TAM COŚ NIE GRA ale tym razem kropeczek jest już dużo więcej!!! O co chodzi jakby??!!

Z góry dzięki. 8O

Tak objawy sa zazwyczaj przy zbyt mocnym podkreceniu rdzenia - obniz jego taktowanie i powinno byc ok.

Na marginesie - mi jak za mocno podkrecilem rdzen to w 3DMarku2003 nie bylo tych kropek ale juz w doomie3 sie pojawialy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam pojutrze z IV Rzeszy, wsadzam mobila (2.4GHz na 1.65v, 2.6GHz na 1.775v :)) zamiast obecnego XP-B, wcześniej drutując socket, daję nowy boczny nawiew na kartę (Y.S.Tech 92mm Ultra Silent), zdejmuję shima otaczającego GPU, nowa pasta i jazda! :D Za kilka dni powinny być jakieś wyniki. :twisted:

 

@ClareS - pościgamy się? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę!!!!

Potrzebuję szybko (BARDZO SZYBKO) dla kolegi adres/kontakt/telefon/namiary... na kogoś kto by przylutował (przymocował nowe) pamięci Hynixa 2.8 do Radka 9800... Nie będe się rozpisywał, ważny jest czas dla kolegi! Z GÓRY DZIĘKI! ps. bo wiem żer ktoś taki na forum kiedyś był... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzis padla mi moja karta. Najciekawsze jest to, ze wcale nie padla w meczarniach! Zegary byly na deafult. Wlaczam sobie Outlooka i pyk - monitor czarny. Juz nie odpalilem kompa na niej. Wlazylem jakiegos dziforsa i odpalil. Wlozylem moja karcioche do innego kompa - czarno. Zdialem silencera i radiatorki z pamieci, nalozylem na nowo paste (Arctic Ceramique) oraz oryginalny cooler przygotowujac karte do oddania na gwarancje. Jeszcze probowalem odpalic na niej kompa, ale bez skutku. Pisal tu jeden taki (nie pamietam nicka) ze jest z serwisu i jak to oni wnikliwie sprawdzaja czy przy karcie bylo grzebane. Mam nadzieje, ze przywracajac karte do stanu oryginalnego pomyslalem o wszystkim... Teraz jednak sobie przypominam ze jak zakladalem po raz 1wszy Silencera pasta pod oryginalnym coolerem byla koloru srebrnego. Ja teraz nalozylem AC - biala. Co mowicie: nalozyc srebrnego (tylko kolor) Titana? Czy nie ma sensu?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę!!!!

Potrzebuję szybko (BARDZO SZYBKO) dla kolegi adres/kontakt/telefon/namiary... na kogoś kto by przylutował (przymocował nowe) pamięci Hynixa 2.8 do Radka 9800... Nie będe się rozpisywał, ważny jest czas dla kolegi! Z GÓRY DZIĘKI! ps. bo wiem żer ktoś taki na forum kiedyś był... :(

HQ12 robi takie rzeczy - odezwij sie do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od kilku miechow mam pod swoim silencerem OCZ ULTRA 5+ i powiem ze OC sie zwiekszylo troche w stosunku do tej pasty od Arctic Cooling co byla z silencerem, i choc nie mam jak sprawdzic temp bo mam pcb od pro to stawiam ze jest nizsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@R.i.P.

 

Witam,

 

Dzis padla mi moja karta. Najciekawsze jest to, ze wcale nie padla w meczarniach! Zegary byly na deafult. Wlaczam sobie Outlooka i pyk - monitor czarny. Juz nie odpalilem kompa na niej. Wlazylem jakiegos dziforsa i odpalil. Wlozylem moja karcioche do innego kompa - czarno. Zdialem silencera i radiatorki z pamieci, nalozylem na nowo paste (Arctic Ceramique) oraz oryginalny cooler przygotowujac karte do oddania na gwarancje. Jeszcze probowalem odpalic na niej kompa, ale bez skutku. Pisal tu jeden taki (nie pamietam nicka) ze jest z serwisu i jak to oni wnikliwie sprawdzaja czy przy karcie bylo grzebane. Mam nadzieje, ze przywracajac karte do stanu oryginalnego pomyslalem o wszystkim... Teraz jednak sobie przypominam ze jak zakladalem po raz 1wszy Silencera pasta pod oryginalnym coolerem byla koloru srebrnego. Ja teraz nalozylem AC - biala. Co mowicie: nalozyc srebrnego (tylko kolor) Titana? Czy nie ma sensu?

 

Pozdrawiam

Chodzi mi o to, ze oddaje karte na gwarancje i poprostu chce doprowadzic ja do stanu oryginalnego. Tylko mam juz zalozony oryginalny cooler i nie wiem czy naprawde mam dawac ta srebrna paste czy nie, bo nie chce mi sie tego znow zdejmowac - spieprze te kolki i w ogole bedzie qpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzis padla mi moja karta. Najciekawsze jest to, ze wcale nie padla w meczarniach! Zegary byly na deafult. Wlaczam sobie Outlooka i pyk - monitor czarny. Juz nie odpalilem kompa na niej. Wlazylem jakiegos dziforsa i odpalil. Wlozylem moja karcioche do innego kompa - czarno. Zdialem silencera i radiatorki z pamieci, nalozylem na nowo paste (Arctic Ceramique) oraz oryginalny cooler przygotowujac karte do oddania na gwarancje. Jeszcze probowalem odpalic na niej kompa, ale bez skutku. Pisal tu jeden taki (nie pamietam nicka) ze jest z serwisu i jak to oni wnikliwie sprawdzaja czy przy karcie bylo grzebane. Mam nadzieje, ze przywracajac karte do stanu oryginalnego pomyslalem o wszystkim... Teraz jednak sobie przypominam ze jak zakladalem po raz 1wszy Silencera pasta pod oryginalnym coolerem byla koloru srebrnego. Ja teraz nalozylem AC - biala. Co mowicie: nalozyc srebrnego (tylko kolor) Titana? Czy nie ma sensu?

 

Pozdrawiam

"Martinii" padła ci w takich samych okolicznościach co moja, tyle ze moja miala zmodowany bios (i była bez gwary:( ) , ale znam przyczyne zgonu. Pewnego dnia miałem straszne skoki napięcia prądu i sobi instalowalem widowsa, po tym zdarzeniu nie moglem przez pewien czas podkrecac procka bo sie nie dalo ( przez zasilacz), az sie sam naprawil. Pochodzil w miare stabilnie 2 tyg i mi zaczą fajczyc grafy. Pierwsze radka a pozniej geforca mx 4, ale geforcik to mocna sztuka i zmartwychwstał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moj radeon 9800pro@XT odszedl do krainy wiecznej szczesliwosci i milionowych markow. Umarla ona smiercia tragiczna lecz szybka. Przyszedlem kiedys do domu a tu nie dzialal monitor reset kompa i juz nie wstal. Pomyslalem sobie ze to padl BIOS wpiolem karte pod PCI chce odczytac stary BIOS a tu nic wiec doszedlem do wniosku ze sie zepsula wiec wyslalem do sklepu w ktorym ja zakupilem.Teraz czekam az mi uznaja reklamacje narazie karta zostala odeslana do dystrybutora ciekawi mnie ile to bedzie trwalo bo aktualnie pracuje na karcie 1mb w rozdzielczosci 640x480 w 16bit kolorze:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Ci Sapphire Atlantis Radeon 9800Pro

na giełdach i w tanich sklepach po 870-880zł

Po dołożeniu radiatorów na pamięci ,spokojnie sie kręcą

na 730-760MHz w zależności od trafionego modelu i konfiguracji kompa (zasiłka/mobo) VPU karty na standardowym chłodzeniu nie taktowałbym więcej niż 400MHz ,wprawdzie chodzą po forum opowieści że ludziki na standardowym coolerku osiagają ponad 425MHz ale mozna ich zaliczyć do kaskadero-samobujców ;) .

Jak dobrze trafisz to znajdziesz jeszcze wersje 9800pro na PCB XT z rdzeniem R360 ,te modele ciut lepiej sie kręcą , ostatnio skłądałem kompa z Sapphirem 9800 Pro na rdzeniu R350 i mile mnie owa karta zdziwiła , po naklejeniu radiatorów na kostki BGA

pamięci brykały bez artefaktów na 754 MHz bez dodatkowego nawiewu i przy zamkniętej obudowie !!! z nominalnych 680MHz

dało mi to w 3DMarku prawie 10% ! ! ! VPU na standardowym coolerku więc tylko lekko podkręcone do 392MHz .

Karta przy procku Sempron2300+ OC na FSB218x9 osiąga ponad 6100pkt w 3DMarku2003 ,naprawdę w tej cenie trudno o równie dobrą kartę poza GF6600GT ale ten jest droższy okolo 150-170zeta ale za to średnio od 5 do 20 % szybszy w niektórych grach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Ci Sapphire Atlantis Radeon 9800Pro

na giełdach i w tanich sklepach po 870-880zł

Po dołożeniu radiatorów na pamięci ,spokojnie sie kręcą

na 730-760MHz w zależności od trafionego modelu i konfiguracji kompa (zasiłka/mobo) VPU karty na standardowym chłodzeniu nie taktowałbym więcej niż 400MHz ,wprawdzie chodzą po forum opowieści że ludziki na standardowym coolerku osiagają ponad 425MHz ale mozna ich zaliczyć do kaskadero-samobujców ;) .

Jak dobrze trafisz to znajdziesz jeszcze wersje 9800pro na PCB XT z rdzeniem R360 ,te modele ciut lepiej sie kręcą , ostatnio skłądałem kompa z Sapphirem 9800 Pro na rdzeniu R350 i mile mnie owa karta zdziwiła , po naklejeniu radiatorów na kostki BGA

pamięci brykały bez artefaktów na 754 MHz bez dodatkowego nawiewu i przy zamkniętej obudowie !!! z nominalnych 680MHz

dało mi to w 3DMarku prawie 10% ! ! ! VPU na standardowym coolerku więc tylko lekko podkręcone do 392MHz .

Karta przy procku Sempron2300+ OC na FSB218x9 osiąga ponad 6100pkt w 3DMarku2003 ,naprawdę w tej cenie trudno o równie dobrą kartę poza GF6600GT ale ten jest droższy okolo 150-170zeta ale za to średnio od 5 do 20 % szybszy w niektórych grach .

Gforce odpada !! :) A jak rozroznic PCB czy jest to R350 czy 360 ?? - nie wkladajac do kompa ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...