Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

2) Jedyne co przychodzi mi do głowy, to stare AGP - karta działa tylko na nowych płytach z AGP x4/x8 o odpowiednim napięciu (zapomniałem jakim, sprawdź sobie i porównaj ze specfikacją swojej mobo). Dodatkowe zasilanie z molexa jak rozumiem podłączone? A bios od XT nic nie zmieni, skoro karta w ogóle się nie budzi na twojej płcie - uważam, że to stary port AGP (wiem, powtarzam się ;)).

1216903[/snapback]

Tak oczywiście molexa podłączyłem. Jednak co do wersji AGP posiadam x2/x4 (chipset VIA KT133A) ale karta sie uruchamia na starszej płycie z AGP x2/x4 (VIA KT133) a na mojej nie chce. Więc jeśli to ta sama lub starsza wersja AGP to na moje płycie też powinien pójść ten Radeon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Nie mierzyłem u siebie napięć na 9800 PRO (miałem dwa, jeden na Samsungach a obecny na Hynach 2.8ns), ale miałem kiedyś podobnie z Radkiem 9600XT Turbo od HISa. Posiadał właśnie pamięci Samsunga 2.86ns, podczas gdy inne XT miały zazwyczaj Samsungi 3.0ns, ale mimo to w tym "Turbo" memki kręciły się fatalnie tj. max. 350-360 do szybkich testów markami-smarkami (1-2 pętle), a tak naprawdę do solidnego grania niecałe 340Mhz. Podobnie w licznych testach, jakie czytałem w sieci. Niedovoltowanie to jedyna rzecz, jaka przychodzi mi do głowy. Identycznie bywa z odgrzewanymi 9800 non-pro czy starymi 9700 - wiele z nich ma rzeczone pamiątki i słabo się kręcą.

1216903[/snapback]

MietmaN po zflashowaniu biosu na PRO pamieci bez problemu chodzą na taktowaniu PRO czyli 338 bez zadnych artow w ATiTool!! Napięcie mierzyłem jest takie same jak przed flashem czyli 2.71V, czyżby zmieniały się timingi pamięci i to tak korzystnie wpływało na o/c pamiątek??

 

 

tutaj tez o tym dyskutujemy:http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=105990&st=90&p=1217330entry1217330

Edytowane przez eVs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zakupiłem kartę Sapphire Radeon 9800 Pro 128MB (Hynix 2,8ns - R360) i mam trochę inny problem ,a ponieważ jestem nieco zielony w temacie kart graficznych proszę was o radę.

1.Czy da się ją przerobić na XT i czy będą z tego jakieś wymierne korzyści?

2.Jak sprawdzić czy mam pcb od xt ?

Na razie bez podkręcania mam 6750 punktów w 3dmarku2003 , czy mieszczę się chociaż w średniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6750 markow ? na niekreconym 9800pro ? cos mi sie wierzyc nie chce...

Przy 3d-marku 2003 procek odgrywa nie tak duza role, a u mnie, na 8 potokowym radziu 9800 i takowaniach 470/700, w najlepszym wypadku, na ustawieniach 'wydajnosc' mialem 6600...

???

 

A przerobic na 9800xt mozesz, jak masz rdzen r360. A masz, wiec mozesz :) Co Ci to da ? Troche (znikomo) wiecej makow - r360 ma troche zoptymalizowane shadery. Ot i wsio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam herca 9800 NONPRO- zdaje się, że od wersji PRO różni się tylko zegarami.

PCB od PRO, memki 2.86 ns samsunga, R350.

 

Faktycznie- coś dużawo tych marków...

 

UPDATE: ktoś pytał o różnice PCB między PRO a XT:

 

PRO:

Dołączona grafika

 

XT:

Dołączona grafika

Edytowane przez pc_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet, masz topik o tych kartach - jest tu wszystko! 40 stron to nie jest duzo, a wiedza jaka zyskasz przyda Ci sie bardzo. Odpowiedz jest nawet na 1wszej stronie w mini FAQu przygotowanego przez Clares'a! Mozesz spokojnie wgrac bios od XT! Nie mozna go wgrywac jedynie na R350.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6750 markow ? na niekreconym 9800pro ? cos mi sie wierzyc nie chce...

Przy 3d-marku 2003 procek odgrywa nie tak duza role, a u mnie, na 8 potokowym radziu 9800 i takowaniach 470/700, w najlepszym wypadku, na ustawieniach 'wydajnosc' mialem 6600...

???

 

A przerobic na 9800xt mozesz, jak masz rdzen r360. A masz, wiec mozesz :) Co Ci to da ? Troche (znikomo) wiecej makow - r360 ma troche zoptymalizowane shadery. Ot i wsio...

1217484[/snapback]

Dzięki za odpowiedź . A jeśli chodzi o te punkty to zrobię printscrena w domu i spróbuję go zamieścić w tym topiku w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A wiec mam radeona 9800NP 256bit 8 potokow z barwkompu , przez jakis czas nie moglem w zaden sposob wgrac biosu od PRO w koncu wynalazlem ze trzeba wgrac bios od Gigabyta 9800 pro uzywajac tez programu do flashowania biosu Gigabyta, problem w tym ze karta gorzej sie teraz kreci (a mialo byc odwrotnie) pozatym w zaden sposob nie moge wrocic do oryginalnego biosu zapisanego przy uzyciu atiflasha?

Przy probach zmiany biosu flashromem pojawia sie blad "ERROR Block protect enabled" :? Czy wie ktos jak to ominac i dlaczego PRO chodzi gorzej od NP?Wlasciwie czy jest cos poza taktowaniem co je odroznia ? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam BIOSU PRO@XT

Niech się ktoś zlituje i mi pomoże:

R360

Dołączona grafika

Tu piszę oznaczenia jeśli ktoś nie widzi dokładnie

Pamięci:

128MB

Samsung 316

K4D263238E-GC2A

 

Tu podaje linka do BIOSU który jest zgrany z mojej karty:

http://www.kilos.neostrada.pl/OLDBIOS.BIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow:

Dołączona grafika

 

:arrow:

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3594084

 

Prosze o uaktualnienie rankingu...8)

 

Pozdrawiam:)

 

PS. Q Zobacz na:

 

:arrow: http://www.rojakpot.com/

:arrow: http://www.mvktech.net/index.php?option=co...der&filecatid=1

:arrow: http://koti.mbnet.fi/elixir/Radeon/XT/R360-128/index.html

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dużo tych BIOSów :/

ja mam karte firmy XV

Niech mi ktoś doradzi, ponieważ znaleźć to ja sobie moge ale wybór jest olbrzymi.

Na górze podałem do linka do mojego BIosu na karcie więc jak by ktoś mógł porównać i coś wybrać bo ja sie na tym nie znam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie na tym nie znam. Jak mam karte Sapphire wiec scuagnalem sobie bios Sapphire TX. Jednak mozliwosci OC byly zalosne, wiec sciagnalem bios Club3D czy jakos tak i jestem zadowolony.

 

Byle dane odnosnie pamieci sie zgadzly!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

 

O zesz ty Martini , ale zes dobil mnie tym rankingiem ,a pomyslec ze ja bylem w siodmym niebie jak po 1 tescie na moim szapirku mialem ok 6000 w 2k3 :D po OC oczywiscie :lol:

 

Dimek nie pograzaj mnie :sad: Ja tyz tyle chce :P

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was takie pytanko . Czy moglibyscie dac swoje testy z nfs:u2 z frapsa .

 

Trasa to City Hall (jedyna w demie), maksymalny ruch i ilosc przeciwnikow. Ustawienia: 1024x768, wszystko max (lacznie z FSAA), jedynie vsync wylaczony; oprocz ustawien w grze wymuszone w sterach Anizo 8x.

Benchmark zaczety w momencie gdy pojawiaja sie zegray w rogu i skonczony po pierwszym okrazeniu .

 

a tescik ma wyjsc tak :Min: XXXX - Max: XXXX - Avg: XXXX

 

Bo ma watpliwosci co do swojej karty ...

 

 

Aha wyszlo mi na configach (proc nie krecony fsb 133 :-| ) :

 

NIE KRECONY (500/400)

15, 32, 24.167

KRECONY (540/540)

20, 35, 27.523

 

Wyniki moga byc troche zanizone bo system troche zmulony .

Edytowane przez Kolekcjoner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak załoze na mojego herculesa zalmana tego niebieskiego co mozna na chipset to dużó mi sie polepszy OC ?? bo na tym standardowym to 3dmarka 2005 przeszła na 461/781 a na zalmanku więcej by było ale czy on sie zmisći na Hercules radeon pro ??

Karta jest teraz w sewisie i niewiem czy wejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak załoze na mojego herculesa zalmana tego niebieskiego co mozna na chipset to dużó mi sie polepszy OC ?? bo na tym standardowym to 3dmarka 2005 przeszła na 461/781 a na zalmanku więcej by było ale czy on sie zmisći na Hercules radeon pro ?? 

Karta jest teraz w sewisie i niewiem czy wejdzie :)

1222084[/snapback]

To chyba kiepski pomysl z tym zalmanem... to dobre na chipset (ktory sie mniej grzeje), ale na gpu to raczej cos wiekszego i z duzym wentylem najlepiej :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimek na standardowym chłodzeniu do jakich zegarów krecił sie twój herc??

w jaki sposób osiągnołęś aż 800mhz na pamieciach jakies ,mody czy zminiłeś timingi??

Edytowane przez Bartekx16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimek na standardowym chłodzeniu do jakich zegarów krecił sie twój herc??

w jaki sposób osiągnołęś aż 800mhz na pamieciach jakies ,mody czy zminiłeś timingi??

1223099[/snapback]

Nie wiem ile sie krecil na standardowym chlodzeniu, bo pierwsza rzecza jaka zrobilem jak dostalem karte, to zdjalem jej to "chlodzenie" standardowe... i zalozylem WC

moznaby pewnei wiecej ale te 800MHz uzyskane dzieki zmianie timingow w Ati Tray Tool - ale wymaga juz dobrego chlodzenia aktywnego, bo robi sie serio goraco. Pisalem ostatnio o tym w temacie o tytule "wydajnosc odgrzewanego 9800non pro" czy jakos tak - poszukaj - podalem tam timingi i kilka info istotnych

Modow zadnych nie robilem (oprocz zmiany chlodzenia na rdzeniu na WC), bios rowniez standardowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na standardwoych timingach na ile szły maksymalnie??

1224720[/snapback]

Na standardowych timingach 700MHz (domyslnie 580MHz) wiec OC i tak juz niezle...

Ale zluzowanie jednego timingu od razu dalo 30MHz w gore z OC - wiec nalezy samemu probowac :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Mam nadzieję, że zakończy się sukcesem. Problem dotyczy HIS Radka 9800 pro 128MB. Otóż, objawy są takie, że w grach (NFSU 2, THU 2) po kilku minutach grania komp staje. Ekran robi się czarny i dioda monitora robi się pomarańczowa tak jak wtedy, kiedy nie ma sygnału z grafy. Próbowałem z różnymi sterami (Omega, Cat 4.9 do 4.12) i to samo. Czasem wytrzymuje dłużej, czasem po kilku sekundach pada. Kilka razy, po restarcie kompa winda wyświetlała raport, że wina leży po stronie sterów ale dokłanie nie wiadomo o co chodzi (jak zwykle w MS). A teraz dodatkowa zagwostka. Karta to zwykły HIS 9800 pro 128MB ale przerabiany na ICE-Q. I to przez sklep, w którym karta została kupiona (notabene, sprzedana jako prawdziwy ICE-Q). W windzie i prawie całym sofcie karta identyfikowana jest jako Radeon XT, a programik ATi twierdzi, że rdzeń r360. Problemem wydaje mi się baaardzo wysoka temp na radiatorach pamięci. Czasem nie można ich nawet dotknąć. Czy to jest problem? A jeżeli tak to jak je schłodzić. Z góry dzięki za pomoc i sorry, że tak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...