Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm ja ma gigabyte k8nsc, psu modecom 350W, win xp sp2, stery mobo nForce_5.10_WinXP2K_WHQL_international (bez ide), stery do grafy to catalisty 5,6 (na nowszych 3D z przycięciami), pamięć 2x512 kingston.

Żadnych resetów........

Stawiam na pasywnego zalmana, chociaż jest to proste do sprawdzenia - wiatrak od boku karty, żeby dmuchał prosto na pcb grafy - jeśli przyczynął byłoby chłodzenie to powinno być ok. A może pasta na rdzeniu już wyschła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a wracajac do resetow to czekam na pomysly...

 

mobo: GB K8NS PRO bios f13

cpu: z siga

PSU: fortron 350W

winda xp bez service pakow (komp nie jest podpiety do netu)

stery do mobo 5.11

stery do grafy (probowalem kilku wersji katalistow, omeg i to samo:/)

pamiec 2x512MB twinmos, na 512 to samo

u mnie przyczyną zwisów była temperatura ... CPU !

przyszedł mróz miałem nieszczelne okna w pokoju i zaczęło chodzić normalnie

po tym zdarzeniu kupiłem chlodzenie ze stopki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja ma gigabyte k8nsc, psu modecom 350W, win xp sp2, stery mobo nForce_5.10_WinXP2K_WHQL_international (bez ide), stery do grafy to catalisty 5,6 (na nowszych 3D z przycięciami), pamięć 2x512 kingston.

Żadnych resetów........

Stawiam na pasywnego zalmana, chociaż jest to proste do sprawdzenia - wiatrak od boku karty, żeby dmuchał prosto na pcb grafy - jeśli przyczynął byłoby chłodzenie to powinno być ok. A może pasta na rdzeniu już wyschła.

heh, wiatrak wieje jak walniety:D a tak na powaznie, to zamontowany jest wiatrak z 80mm, wiejacy z boku na karte puszczony na 12v - wiec to raczej wykluczam - przeciez to kawal chlodziwa a wiejacy wiatrak nie pozwala rozgrzac sie karcie... procek rozgrzewa sie do okolo 30stC, wiec to raczej tez nie on :)

 

zreszta, gdyby to byla wina przegrzewajacej sie karty lub proca, to bylyby zwiechy non stop, a nie tylko w wybranych grach... stad stawialem na stery.

 

druga sprawa, chlodziwo jest dosyc ciezkie, delikatnie pcb odgina sie w dol, wiec mzoe to byc wina... musze podwiazac rog pcb i przywiazac do obudowy, tak zeby troszeczke byla karta podwieszona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wydaje mi się, że jest to kwestia chłodzenia. Mam podobne sytuacje. Dołożyłem jeszcze jeden wentylator wiejący z boku obudowy i zmniejszyła się ilość i częstotliwość pojawiania się VPU Recovery, ale nie wyeliminowała. Ewidentnie wynika z tego, że R 9800 bardzo się grzeje i często przegrzewa. Ja nie zmieniałem narazie oryginalnego chłodzenia (jest to MSI 9800 pro TD 128 czyli Medion XXL). Zwiechy pojawiają się w momentach i grach, które są wyjątkowo wymagające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki raczej bym wykluczył już bardzo dużo czasu minęło od kąd miałem problem z graniem z powodu sterowników puść prime95 i sprawdź temperature proca w stresie ... i sprawdź w biosie jakie masz ustawione temperatury do shuddowna i restarta (warning)

 

co do ciężaru ... moj xc80cu też jest dość ciężki ale nic nie podwiązywałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

programy do testowania to 3Dmarki i gry.

Podkręcasz Ati Tray Tools.

420 / 360 (720) - tyle powinna na 100% pójść i to jest dość bezpieczne. Wyżej to już testuj.

Acha - potrzebne są radiatorki na pamięciach i przy silencerze jakiś nawiew na bok karty, bo pamięci można usmażyć

Witam

 

Testy przeszly ale wyniki nie sa chyba dobre 427 na 658 a po paru minutach odpoczynku 418 na 660 :(

Nie wydaje wam sie ze cos jest nie tak?

Co moze byc nie tak?

Edytowane przez kimoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Testy przeszly ale wyniki nie sa chyba dobre 427 na 658 a po paru minutach odpoczynku 418 na 660 :(

Nie wydaje wam sie ze cos jest nie tak?

Co moze byc nie tak?

 

Moze zasilacz za maly a moze cos z karta nie tak :(

na moje oko to chlodzenie nie wyrabia - zaloz radiatorki na pamieci lub daj mocny boczny nawiew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje oko to chlodzenie nie wyrabia - zaloz radiatorki na pamieci lub daj mocny boczny nawiew

Radiatorki na pamieciach sa i dlatego sie martwie ze cos moze byc nie tak. :( A jak zrobic boczne chlodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze to w jakis sposob pomorze w osiagnieciu leprzych efektow ?

 

jezeli karte hamuje temperatura to na 100% pomoze, karcie bedzie duzo chlodniej, pozatym zawsze bedzie stabilnieji bezpieczniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego też nie mogę mocniej szarpać bo zaczyna sypać artami ;-)

 

max to 432 /710 oczywiście z już założonym xc80cu

 

ale zbyt ryzykowne ... a chłodzenie w tej chwili chodzi na 2.4 rpm czyli max

nie mam bocznego nawiewu ale bude mam otwartą ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrym pomysłem jest (o ile macie mozliwosc) wstawienie 80mm lub 92mm z tylu budy na dole wiejącego do budy wentyla pod kartą graf w miejscu dziur w budzie na pci (te dziury) bardzo duzo by to dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale pamięci 340 (680) to mają "firmowo" w standardzie, więc jeśli przy tej wartości są artefakty to coś nie tak.

Artefaktow nie ma ale ATITOOL jak chce zeby pokazal max dla pamieci to tak pokazuje. Moze rzeczywiscie trzeba boczne chlodzenie. Jak je zainstaluje i przetestuje to dam znac czy cos sie poprawilo. A tak na marginesie jezeli chodzi o to boczne chlodzenie to niewazne jaki bedzie ten wiatraczek? Moze byc taki np. z zasilacza albo obudowy czy raczej jakis inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kimoto a jak masz ustawione bezpieczeństwo ? od ilu artów zaczyna zmniejszać taktowanie ?

ja po odblokowaniu potoków od razu mam 2 arty więc ustawiłem na 5 i kręce ... 1 art się nie liczy :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem chyba najlepszy obieg powietrza w budzie (zapomniałem narysowac wiejacego do srodka 92mm z boku budy na scianie pocznej na proca

 

Dołączona grafika

 

 

 

ps. snajper sprawdz organoleptycznie ktora temperatura bardziej odpowieda rzeczywistej, moze patrzysz na temp monitora w everescie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna grafika :))) ja w tej chwili mam zasilacz dmuchający w dół zimne powietrze

zaraz pod nim wiatrak wydmuciach!ący na zew,

i planuje dokupic wiatrak zaciagajacu powietrze z zew nad grafike ;) z przodu nie planuje nic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

Chyba będe bawił się w v-moda radka.

I teraz rady.

Robić v-moda na rdzeń i pamieci.

Słysząłem ze bezpieczniej jest robić v-moda tylko na pamieci tak.

Moze ktoś już robił cos takiego i podzielił się informacjami jak zrobić takiego moda i na co uwazac,i inne info o tym.

 

Może ktoś mi pomoze z tymi v-modami.

To co znalazłem w sieci to jest dobre?

 

http://www.maximumoc.com./img/hardware/sap...oltage_mods.jpg

 

A to tez jest do vmoda 9800Pro ??

czy przerobka 9800na Pro czy tyczy sie tego i tego modelu?

 

http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/56

 

Rada prosze.

a takie zrobiłem nie dawno wyniki ale cos kiepsko i miałem zamulony windows, postaram się o lepsze wyniki na nowym systemie.

 

http://img482.imageshack.us/my.php?image=1a6qb.jpg

 

http://img482.imageshack.us/my.php?image=2a9ge.jpg

 

 

 

 

 

Może ktoś pomc w tych v-modach i opinie ile to dało jeszcze czy robił je na biosie orginalnym czy na XT. Karta ile miała temp po czyms takim. Jest moze do sapphire jakis lepszy bios XT. Jakie sa najwydajniejsze ustawienia timingw pamieci?.

Czy ktoś osiagnał jakie najwieksze taktowania i wyniki w 3dmarku posiadajac tego radka.

Zakładać chłodzenie wodne na radka czy zostawic tego Zalmana, bedzie duza roznica?

Co zmożna z niego wydusic jeszcze?

tu śą podkęcone timingi pamieci bo za 1 razemnie weszło mi

 

a tu normalne

post-118329-1140051389_thumb.jpg

post-118329-1140051523_thumb.jpg

post-118329-1140051586_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

Sorry ale ja mam konkretne zapytania i podałem linki czy na tych rzeczach moge się opierac na 200%.

Pytam tez o inne rzeczy wiec proszę o odpowiedź konkretna a nie odpowiedź cytuje"Przyklejony wątek z linkami vmodów"Jak się kazdy bedzie tak czepiał to nikt nie dostanie konkretnej odpowiedzi.Bez urazy dla nikogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale ja mam konkretne zapytania i podałem linki czy na tych rzeczach moge się opierac na 200%.

Pytam tez o inne rzeczy wiec proszę o odpowiedź konkretna a nie odpowiedź cytuje"Przyklejony wątek z linkami vmodów"Jak się kazdy bedzie tak czepiał to nikt nie dostanie konkretnej odpowiedzi.Bez urazy dla nikogo.

A ja podałem Tobie wątek a przy okazji namiary do działu gdzie forumowicze bawili się w vmody.

Jeśli porywasz się na vmody to na wstepie powinienes wiedzieć, że nikt nie da Ci 100% ( 100% wystarczy przy 200% to chyba ktoś powinien Ci wystawić gwarancję pisemna - bez urazy :D ) pewności na poprawne działanie.

Nie robiłem vmoda, bo nie widzę takiej potrzeby ( moj radek wystarczająco dobrze się kręci ) ale sporo czytałem na ten temat na forum.

Chwilkę poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm myśle ze nie tragicznie, podkręcałes ? ja bym dal jakis wentyl pod nią lub dał jej dostep do swiezego powietrza,

Nie podkrecana. Jest wentylator na przeciw niej ktory odprowadza cieplo z karty. Obudowa otwarta! Edytowane przez Snajper3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy temperatura Radka 9800xt w stresie 71'C to duzo??

 

skoro nie podkręcałeś i masz taką temp. to sprawdź czy chłodzenie aby napewno jest sprawne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...