Skocz do zawartości
zielony_I

Wysoko temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak temp po 1h pracy stabilizuje mi się na 48 C; pozniej max to już 53 (oczywiście chodzi o CPU). Czy to nie za wysoko?

Sprzeęt to Abit NF7, Barton 2500@ 11*220 - 1,75V; Radeon 9800 pro@XT.

Sprzęt chłodzący to:

- na CPU Hurricane

- GPU - Proxima

- NB - Hornet

- Nagrzewnica od kadeta + 2x80 wentyle

- pompka Atman 306 zatopiona

Czy takie temp sa normalne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik z plyty zapewne przeklamuje odczyt, jezeli syste, jest full-stable to nei ma co sie martwic.

 

Mozesz sprawdzic czy blok dobrze docisniety, przesmaruj od nowa pasta termo, najlepiej jakas wmiare dobra, sprawdz czy weze ci sie nie zalamuja, i czy nagrzewnica nie jest zapowietrzona.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bloku zalmana mialem do 50*C max po paru h Seti takze to na abicie normalne Temp (podobno potrafi do 15*C zawyzac) Imo norma wsun jakis miernik i spr. jezeli temp sie zgadza jezeli tak to sie mozesz martwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chce tworzyc nowego topicu a mam taki sam problem z temperaturą :(

Mam blok: Uriel Multi

Chłodnica: Katedówke (na niej 4 wentyle 80x80)

Pompka: Atman 305

I pojemnik gdzie leży pompa 1 litrowy z tesco :)

Węze oczywiście 16, i nie są nigdzie zagięte

I temp mam w spoczynku 48-50*C a w stresie do 57*C :(

 

Dodam ze na bloku wlasnej produkcji Made in piwnica mialem takie same temperaturki :(

I na radiatorze z Titana tez :(

Ja juz nie wiem co zrobic by obnizyc ta temperature do naprzyklad 48*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie podajcie temp wody najlepiej przed blokiem (nie tym w ktorym mieszkacie :lol: ) temp powietrza(buda/pokój) i odczyt z jak najblizszej odlglosci rdzenia CPU bo jak mamy gadac o temp z odczytu(wróżonych) z mobo to lepiej gadac o dup.... Maryny bo ciekawsza jest :wink:

ja np. ostatnio spodkalem sie z fajnym zwiaskiem odczyt diody z proca 32*C mobo 72*C hmmm.... i kto ma racje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie podajcie temp wody najlepiej przed blokiem (nie tym w ktorym mieszkacie  :lol: )  temp powietrza(buda/pokój)  i odczyt z jak najblizszej odlglosci rdzenia CPU bo jak mamy gadac o temp z odczytu(wróżonych)  z mobo to lepiej gadac o dup.... Maryny bo ciekawsza jest  :wink:  

ja np. ostatnio spodkalem sie z fajnym zwiaskiem odczyt diody z proca 32*C mobo 72*C hmmm.... i kto ma racje  :P

Temperatura u mnie w pokoju 22*C wody 25*C

Procesor w spoczynku teraz 50*C

Dioda procesora 32*C

 

Ja juz pomału nie wieza w to chłodzenie wodne :( Takie same wyniki mialem na AC i duzo bezpieczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie podajcie temp wody najlepiej przed blokiem (nie tym w ktorym mieszkacie  :lol: )  temp powietrza(buda/pokój)  i odczyt z jak najblizszej odlglosci rdzenia CPU bo jak mamy gadac o temp z odczytu(wróżonych)  z mobo to lepiej gadac o dup.... Maryny bo ciekawsza jest  :wink:  

ja np. ostatnio spodkalem sie z fajnym zwiaskiem odczyt diody z proca 32*C mobo 72*C hmmm.... i kto ma racje  :P

Temperatura u mnie w pokoju 22*C wody 25*C

Procesor w spoczynku teraz 50*C

Dioda procesora 32*C

 

Ja juz pomału nie wieza w to chłodzenie wodne :( Takie same wyniki mialem na AC i duzo bezpieczniej.

Nie wiem dokladnie o co chodzi z ta dioda w procu (od zawsze mialem intla i byl jeden czujnik) ale z tego co wiem to ten z mobo to jest taki ciulny czujniczek za 50gr pod procem i w najleprzym przpadku go dotyka (trzeba sobie odgiac) i zeby chociaz troche temp byla zblizona do real CPU to sie go podkalibrowuje w gore. A diada w procu chyba powinna byc dokladniejsza ( a czkolwiek nie wiem do konca)

 

jezeli temp wody 25*C a proca masz 32*C to calkiem przyzwoicie i nie wiem czym sie martwisz ?? ( a jezeli bylo to samo na AC Idle/stress (temp z diody) to faktycznie ciulowo ale temp wody zdjae sie byc ok wiec moze (nie wiem jaka pasz zapinek) jak na 4 sroby mocujace wejdz do biosa pokrec srobami i spr wyniki ja po 30 min regulacji mialem ok 4*C roznicy w dol ofcourse :wink:

SKoro temp wody pow. sa ok to zostaje docisk/pasta/krzywy blok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz nowego nuka2v2 to wez przyloz do pjego spodu cos idealnei rownego, i zobacz czynie ma przeswitu. Jak jest to wysylaj do Mate'a.

 

I nei doluj sie, 32* to spoko temp, nawet bardzo, dasz rade :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...