Skocz do zawartości
neksus

ATI 9800 SE 128MB/256bit Saphire Pytanko :)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tylko tyle danych ATI 9800 SE 128MB/256bit Saphire mam mozliwosc kupienia tej karty za 677 zł nówka z gwarancja czy warto ?? jak ta karta sie kreci (mozna odblokowac 8 potoków? :)...czy ma dobre wyniki ? iczy wejdzie na nia ARCTIC VGA Silencer +DHES System SILENT REV3 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał.

Potoki zawsze można odblokować, ale niekoniecznie poprawnie. Mogą być artefakty które można zniwelować zmniejszeniem taktowania rdzenia, lub włączeniem antyaliasingu. Choć czasem wogóle sie ich nie da pozbyć.

Silencer ci wejdzie.

Podkręcić też sporo można, zwłaszcza pamięci bo rdzeń to już ma wysokie taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za tą cenę to dobra grafika, u mnie co drugi egzemplarz się modował poprawnie, a tak to się nie dawało szachownicy wyeliminować, karta jest taktowana, w zależności od zastosowanych pamięci 325/540 (INFINEONy 3,3ns), lub 325/580 (samsungi chyba 3,0ns, ale nie pamiętam). Moja (miałem tą na INFINEONach) kręciła się na 390/640max.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie bral , sapphire maja zanizone taktowania , jezeli sie nie zmoduje to lipa za ta kase. doplac lepiej te 50-100 zl i wes modowalnego powercolora . doplata niewielka a roznica w wydajnosci ogromna - zarowno duze wyzesze taktowania , jak i 8 potokow - nie ma co w tym wypadku oszczedzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Radka XperVision i moduje sie bez problemu... Po zalozeniu VGA Silencera i radiatorkow na pamieci kreci sie znakomicie (jak w opisie)... :lol: Wyzej nie pojdzie bo jest niedowoltowana... VMod sie klania... :D

 

P.S. Jesli Ci sie ta grafa nie zmoduje to nie bedziesz mial zadnej rewelacji... Sprawdz sobie ten adres: http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...uan_9800SE.html

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mafia35: Rdzen jest ponizej ramki ochronnej (nieduzo ale jest) i silencer go nie dotyka tak jak nalezy! :( Lewa strona jest nizej niz prawa! W tej chwili czekam na plytke miedziana i zobacze czy cos pomoze! :lol: Dam znac jak bede mial wyniki! :D

 

P.S. Ale chyba zabiore sie za VModa!!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... myslalem ze firma z (_(_) ...

Nie wiem o co ci chodzi... :wink: Jak firma do bani to po co chcesz kupic?? 8O

 

Wlasnie testuje do niej nowy BIOS. Chociaz jest na R350 system widzi ja jako Radeona XT!!! 8)

Oto link (XpertVision 9800se to 9800XT mod bios. Hynix 2.8ns 128MB):

 

http://www.parkoz.com/zboard/data/tech_ati...0405/newmod.bin

 

Zmniejszylo to troche mozliwosc OC ale podnioslo wydajnosc. Na standardowym taktowaniu (300/600) mam teraz 5500 a mialem 5300!!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...