Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad jakimś dyskiem twardym +-200GB.

Nie miałem czasu w ostatnim czasie śledzić wydarzeń w świecie sprzętu, możecie mi jakieś polecić?

Zależy mi na serialATA i może żeby nie były to dyski WesternDigital bo z moim mam problemy.

 

Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam zamiar kupic dysk (mam mozliwosc wymiany 40GB na jaki chce za doplata - RMA). Tylko nie wiem dokladnie jaki, musi byc przede wszystkim cichy. Moze cos Seagate'a albo Samsunga, 80 albo 120GB, 8MB cache i opcjonalenie s-ata (w zaleznosci od ceny). Mam 160GB samsunga 8MB cache pata, nawet jestem z niego zadowolony wiec moze drugiego samsuna sobie kupie. Z drugiej strony moze bym tak jeszcze jedno 160GB tyle ze na sata, dokupic przejsciowke pata-sata i raid sobie zrobic - w koncu moze by nie bylo problemow z Ide Nvidii. Ale chyba na to mnie nie bedzie stac.

Z jeszcze jednej strony zrobilo mi sie 8KB badow na partycji systemowej ale mysle ze da to rade naprawic hutilem samsunga bo inaczej dysk idzie do reklamacji i pewnie do samsungow juz nie wroce ;)

 

heh ale mi wypracowanie wyszlo ;) podsumowujac chodzi mi o to jaki dysk 120GB polecacie -musi byc cichy, a i dluga gwarancje musi miec (z moim szczesciem do padajacych dyskow tak bedzie lepiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung jest cichszy od seagate i maxtora oraz oczywiscie wdc, wydajniejszy i zimny. dodatkowo barki na s-ata są duuużo głośniejsze od wersji pata więc IMO tylko samsung lub hitachi - mam samsunga, wielu znajomków pod moją namową kupiło samsungi i są zachwyceni szybkościąi ciszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, michalak, ja tez bede musial podjac taka decyzje, ale dopiero gdzies w pazdzierniku :D

 

i tak sobie czytam i zastanawia mnie czemu wszyscy ten maxtor i maxtor, heh, w wielu innych watkach tak samo.... :?

 

moze i jest dobry, ale w wielu testach wcale nie jest najlepszy.

 

zaznaczam ze nie jestem jakims wielkim przeciwnikiem maxtora, ani zwolennikiem jakiejkolwiek innej firmy - zastanawia mnie tylko kiedy ten 'mit maxtora' sie skonczy.

 

ja osobiscie (na ta chwile 8) ) stawialbym na hitachi (np. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11987) - nie jest to moze jakas max rakieta, ale w kazdym aspekcie jest przynajmniej dobry.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybór jest tylko między samsungiem a hitachi/ibm, ja mam samcia i zasuwa bardzo cicho i wydajnie, z hitachi nie mialem przyjemności.

 

maxtory dawno dawno temu przestały być warte uwagi, w porównaniu do innych dość często padają i nie zachwycają wydajnością. są dobre ale inni oferują więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxtory dawno dawno temu przestały być warte uwagi, w porównaniu do innych dość często padają i nie zachwycają wydajnością. są dobre ale inni oferują więcej.

dokladnie o to mi chodzilo :)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Przed chwilą dzwonił kumpel i mówił, że jego nowiutki (dzisiaj kupiony) Hdd piszczy i się pyta czy nie jest popsuty. A ja mu na to. że pewnie kupił Western Digitala. Ale chłopak zaskoczony był (WD80JB)! :D Namówiłem go na Samsunga jak w podpisie. Zobaczymy, może dojdzie kolejny zadowolony posiadacz Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh u mnie na Samsungu 160GB 8MB cache ostatnio pojawiło sie 8 kB badow na partycji systemowej po okolo 4 miechach uzytkowania :( Z dyskiem obchodziłem sie jak z jajkiem, nie wiem skad sie mogly ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> (dysk nie byl przenoszony). Musze kupic ten nowy dysk to sobie zgram dane i bede walczyl z tymi badami hutilem. Takze nie ma dyskow bezawaryjnych, wszystko kwestia szczescia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie dyski na RAID myslycie ze beda dobre ...bo teraz mam 2x barucdy i jestem zawiedziony  ..podobny maxtroki sa lepsze .ehhhh

A co ci tak w nich nie odpowiada? Ja mam dwie barki (80 i 40 Ata 100) i są zajeb.... ciche, zero awarii, nawet szybkie i bardzo chłodne. Ludzie często narzekają na Seagaty, że im padają po paru dniach, tygodniach. Ale wydaje mi się, że to wina walenia w obudowę jak się im pokazuje GAME OVER... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raptorki, te małe wiertareczki :?: 

...

:?:

 

Uważasz, że 70Gb to mało na system, czy nawet kilka systemów?

Jeśli ktoś potrzebuje dużej pojemności to zawsze można dołożyć jakąś wolniejszą 200Gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hitachi są głośne, na oc-serwis ktoś też "uderzył w hitachi" i się zawiódł bardzo, cisza to pojęcie bardzo względne :)

jednak wydajnościowo są bardzo dobre, podobno szybsze od samsungów więc jeśli cenisz wydajność to totalnie masakrycznie głośnego raptora bierz, jak ma być wydajnie i umiarkowany hałas to hitachi a cisza tylko i wyłacznie samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hitachi są głośne, na oc-serwis ktoś też "uderzył w hitachi" i się zawiódł bardzo, cisza to pojęcie bardzo względne :)

jednak wydajnościowo są bardzo dobre, podobno szybsze od samsungów więc jeśli cenisz wydajność to totalnie masakrycznie głośnego raptora bierz, jak ma być wydajnie i umiarkowany hałas to hitachi a cisza tylko i wyłacznie samsung.

Jak głośne ? Ja już pisalem kilka razy - każda barka to przy moim hitachi czołg. Tego dysku w ogóle nie słychać (nie licząć włączenia/wyłączenia).;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hitachi są głośne, na oc-serwis ktoś też "uderzył w hitachi" i się zawiódł bardzo, cisza to pojęcie bardzo względne :)

jednak wydajnościowo są bardzo dobre, podobno szybsze od samsungów więc jeśli cenisz wydajność to totalnie masakrycznie głośnego raptora bierz, jak ma być wydajnie i umiarkowany hałas to hitachi a cisza tylko i wyłacznie samsung.

Dokładnie :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...