Skocz do zawartości
[cahe]

Starsza wersja auto-break'a?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nastepujacy problem - kupilem sobie GF4 MX 460 Gainwarda (ten z pamieciami Samsunga 3,6ns) w celu jakiejs zabawy (ektremalnego podkrecania :-)) na wakacje. Zanim opracuje (lub ktos mi pomoze) vmody chcialem zobaczyc ile ta karta wyciagnie na normalnych chlodzeniu bez zmiany napiecia. Zatrzymalem sie na 380MHz i dzieje sie rzecz dziwna... karta zamiast sypac artefaktami - zacina sie na moment, aby za chwilke znowu chwile podzialac i znowu sie zaciac na kilka sekund. Podejrzewam, ze to jakies zabezpieczenie przed podkrecaniem... ale nie umiem sobie z nim poradzic. Pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie karta sie zatrzymuje żeby sie ochłodzić. Są też przypadki że obraz wogóle sie wyłącza co jakiś czas na pół sekundy aby gpu sie ochłodziło. Ja tak miałem na rivie przy 170MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward miażdży. Mój Medion MX460 szedł max na 330/660 na standardowym coolerku i bez radiatorków, a pamięci już ciepławe były. Kości były Samsung 3,6ns. Na tym co w podpisie miałem 7400pkt w 3dmarku2001 se.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja mx440 palita na takim rózowym pcb na chłodzeniu bez wentylatorka sam mały radiatorek bez vmodów i zwiekszania agp na 370.. po zalozeniu dobrego wentyla i na górze radiatora działała na 406... ale niestety dość krótko ;))) i co dziwne wolniej niz na 340....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward miażdży. Mój Medion MX460 szedł max na 330/660 na standardowym coolerku i bez radiatorków, a pamięci już ciepławe były. Kości były Samsung 3,6ns. Na tym co w podpisie miałem 7400pkt w 3dmarku2001 se.

Moze i tak, ale nie moge nigdzie opisu vmoda do niego znalezc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta sie schladza , kiedys tak mialem na rivie tnt - jak sie wiatrak zepsul . tyle ze nie wiedzialem jeszcze wtedy dlaczego tak sie dzieje . tylko jak dajesz wiecej mhz na gpu to sprawdzaj czy wydajnosc tez rosnie , czy karta sama nie obniza taktowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak szyna 2 razy większa wynik proporcjonalnie wyższy

Proporcjonalnie wyzszy bedzie dopiero po przerobkach :-) (niestety dalej nie moge znalezc opisu vmoda... musze skan karty na forum zapodac, moze jakis berkut pomoze;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo panowie cosik znalazłem http://www.vr-zone.com/guides/NVIDIA/MX440VMod/ ,komętując to, gainward zapewne inaczej to rozwiązał więc ten schemat się na nic nieprzyda... ale kto wie musisz porównać :)

Wlasnie chodzi o to, ze ta karta jest zupelnie inaczej zbudowana (inne pcb i pewnie inny kontroler napiecia)... dlatego musze miec do tej specyficznej karty opis a nie uniwersalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...