Skocz do zawartości
Masta_KKIILLAA

Telewizory plazmowe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnoszące się do plazm.

Moj znajomy powiedzal mi ze plazme po okresie kilku lat trzeba napełnić znowu gazem, i ze takie napełnienie dużo kosztuje.

Pytałem się innych znajomych i głosy są podzielone!!

Jak to jest w końcu z tymi plazmami??

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napelniac moze nie, jednak po tych kilku latach telewizor staje sie bezuzyteczny i trzeba kupic nowy...

Tak jak wszystko w przyrodzie.

Dla porównania trwałość CRT wynosi 12000-15000 godzin.

Wzięte stąd:

http://www.avc.com.pl/529.html

 

Odnośnie trwałości Plazmy:

...Wyświetlacze PDP (plazmowe) nie są zbyt trwałe (około 10 tysięcy godzin). Dla porównania, trwałość LCD wynosi ok. 60 tys. godzin...

Wzięte stąd:

http://www.pckurier.pl/archiwum/art0.asp?ID=4971

 

A to dla wielbicieli LCD - o LCD:

...Niestety, największa osiągalna liczba stopni szarości wynosi 64, a kolorów - 262 144; na tym polu wciąż wygrywają monitory CRT, wyświetlające 16 777 216 odcieni...

Wzięte - link powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wszystko w przyrodzie.

Dla porównania trwałość CRT wynosi 12000-15000 godzin.

Wzięte stąd:

http://www.avc.com.pl/529.html

To sie chyba nie do konca zgadza. Strona, ktora podales dotyczy projektorow, w ktorych trwalosc lamp moze wynosic 10000-12000 godzin. Jednak w przypadku tych, stosowanych w telewizorach sytuacja jest inna. Jak inaczej wytlumaczyl bys fenomem, kiedy to telewizory majace po kilkanascie, czasem kilkadziesiat lat nadal dzialaja (bez wymiany kineskopu, bo to bez sensu).

 

Druga sprawa:

- CRT (Cathode Ray Tube) Zbudowane są jak kineskop telewizora - trzy lampy (RGB) z mocnym luminoforem. Ponieważ osiągają duże moce, stosuje się w nich silne chłodzenie

[...]

Ich trwałość to ok. 10 tys. godz., natomiast cena - ok. 50 tys. zł.

Troche za duzo, prawda? ;)

 

Generalnie, jak gdzies tam czytalem, na dzien dzisiejszy najtrwalsze sa kineskopy CRT, pozniej LCD, na koncu plazmowe. W przypadku tych ostatnich sytuacja powinna sie poprawic wraz z ulepszeniem technologii albo doczekamy sie czegos nowszego i trwalszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie chyba nie do konca zgadza. Strona, ktora podales dotyczy projektorow, w ktorych trwalosc lamp moze wynosic 10000-12000 godzin. Jednak w przypadku tych, stosowanych w telewizorach sytuacja jest inna. Jak inaczej wytlumaczyl bys fenomem, kiedy to telewizory majace po kilkanascie, czasem kilkadziesiat lat nadal dzialaja (bez wymiany kineskopu, bo to bez sensu).

Tak strona którą podałem dotyczy projektorów, ale średni czas życia monitora CRT też tyle wynosi. Fenomen o którym mówisz wytłumaczę tym, że jest to średni czas życia. Są egzemplarze które potrafią pracować i 100 000 godzin a i są egzemplarze które po 1000 - 2000 godzinach pracy siadają (moja poprzednia Belinea - R.I.P.). Nie wiem czy wiesz, ale do serwisów notorycznie trafiają odbiorniki telewizyjne i monitory z utratą jasności, utratą kontrastu, i innymi typowymi objawami zużycia kineskopu. Stąd później się bierze taka a nie inna średnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i srednia, moze niektorzy maja pecha. Na wlasnym przykladzie nie jestem w stanie tego stwierdzic, gdyz mam jeden, ponad 20 letni telewizor, ktory wciaz dziala swietnie (nie byl ani razu naprawiany, nie gubi kolorow, nie ma problemow z jasnoscia), do tego drugi, 10 letni, byl raz naprawainy (problem z pilotem, nie lapal sygnalu), trzeci - 7 letni (poki co brak problemow), 8 letni monitor (z kineskopem Trintrona) - poki co bez wiekszych problemow, dziala przez 15h na dobe i 3 letni telewizor - rowniez bez wiekszych problemow (dziala srednio 15/24h). Nadal sadze, ze ten czas zywotnosci, ktory podales jest zanizony i aktualnie ekrany plazmowe tutaj nie maja szans, dodajac do tego cene, ktora potrafi odstrzaszyc szarych ludzi, ktorzy chcieli by pochwalic sie tv w nowej technologii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 rok to 8760 h (24 * 365dni) :) więc jakby to była prawda z tym ze dla telewizora trwałosć wynosi 12-15 tys h to większość nie przeżywałaby 4 lat po 12 h działania na dobę :)

 

mam panasonica kupionego w 1986 roku, zawsze chodził długo .. od dziesięciu lat mniej więcej używa go babcia moja, która zważywszy na swoje lekkie zdziwaczenie związane z wiekiem nie wyłącza go przez 12-14 godzin na dobę :) nadal obraz jest bardzo dobry - lepszy nawet niz wniektórych lipnych nowych telewizorach :)

 

P.S. załóżmy, ze telewizor działał tylko 10h/dobe to będzie 10*365dni*18lat=65700h1 rok to 8760 h (24 * 365dni) :) więc jakby to była prawda z tym ze dla telewizora trwałosć wynosi 12-15 tys h to większość nie przeżywałaby 4 lat po 12 h działania na dobę :)

 

mam panasonica kupionego w 1986 roku, zawsze chodził długo .. od dziesięciu lat mniej więcej używa go babcia moja, która zważywszy na swoje lekkie zdziwaczenie związane z wiekiem nie wyłącza go przez 12-14 godzin na dobę :) nadal obraz jest bardzo dobry - lepszy nawet niz wniektórych lipnych nowych telewizorach :)

 

P.S. załóżmy, ze telewizor działał tylko 10h/dobe to będzie 10*365dni*18lat=65700h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w kazdym razie przymierzam sie do plazmy ...

Juz teraz mozna kupić dobrego Panasonica 42'' za 11400 zł z dowozem do domu 2-3 letnia gwarancją .

Podejrzewam ze juz w styczniu ceny spadna o ok 10-20% ze wzgledu na rosnaca konkurecje.

A co do trwałosci to tak jak napisałem ok 60 000 godzin .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w kazdym razie przymierzam sie do plazmy ...

Juz teraz mozna kupić dobrego Panasonica 42'' za 11400 zł z dowozem do domu 2-3 letnia gwarancją .

Podejrzewam ze juz w styczniu ceny spadna o ok 10-20% ze wzgledu na rosnaca konkurecje.

A co do trwałosci to tak jak napisałem ok 60 000 godzin .

A jaki to model ? (może TH42PWD6BX ?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...