Skocz do zawartości
Twix

Wyciszenie dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy co kto lubi. Ja swój dysk położyłem na dwóch gąbkach do zmywania za 2zł :D (podziałało :D ). O ciepełko się nie martwię - zawsze poniżej 40 stopni. Na dzień dzisiejszy w zasadzie jedyną przyczyną hałasu powodowanego przez dysk są drgania, a nie odgłos wirujących talerzy, czy hałasujące łożyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoty czegoś nie kapuje, przecież te gąbki chyba zapobiegają właśnie drganiom a nie powodują redukcje odgłosu wirujących talerzy, czy hałasujących łożysk, chyba ci się coś pomyliło :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoty czegoś nie kapuje, przecież te gąbki chyba zapobiegają właśnie drganiom a nie powodują redukcje odgłosu wirujących talerzy, czy hałasujących łożysk, chyba ci się coś pomyliło  :wink:

No moze jedno wiaze sie z drugim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zdzierają :?

ja u siebie w elektronicznym kupilem 2 radiatory 15cm /5cm /5cm za 11,5zł sztuka , wywiercilem otwory , przykrecone dyski do raidoatorow polozylem na gąbce i mam chlodno i cicho , skuteczniej i taniej niz na allegro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a nie trzeba dysku uziemić?

Wskazane, a nawet zalecane !

 

Teoretycznie umasowienie elektroniki idzie po czarnych przewodach zasilających, ale lepiej by było podkręcić kawałek przewodu zakończonego metalowymi oczkami - z jednej strony umocować go do obudowy komputera, a z drugiej pod śrubkę na radiatorze ;-)

 

Pozdrawiam, Gandalf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...