Skocz do zawartości
patryk355

Płyta pod Athlona 64 3000+

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć zamierzam kupić takiego kompa:

 

Athlon 64 3000+ Box

Radeon 9800SE 128 MB DVI / tv-out (256-bit)ATI (z gwarancją modalności na PRO)

TwinMOS DDR 1024MB/400 PC3200 CL2,5 - 2x512 do Dual DDR

Chieftec ATX 360W HPC-360-302-DF

obudowa ( jakaś do 130 bez zasilacza)

Lite-ON DVD+/-RW LDW-851S bulk black + soft

Hitachi DeskStar 7K250 (HDS722580VLSA80) 80 GB Serial ATA

 

Na płytkę główną zostało mi tylko około 400 zł , możecie mi pomóc w wyborze?:)

Ja myślałem o Gigabyte GA-K8VT800 Via KT800

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10704

Co o tym sądzicie? są za tą cenę lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli naprawdę chcesz mieć fajną płytę to poczekaj chwilę jak do Polski przyjdą płytki na chipsecie nforce3 250gb. Ten chipset według mnie jest najlepszy dla AMD64. Jak nie zależy ci na jakiś tam bajerach na płycie to całkiem fajna jest Chaintech VNF3-250 i mieści się w twoich granicach cenowych. Natomiast jeśli chcesz mieć bajery to albo Epox"EP-8KDA3+" albo MSI k8n Neo Platinum to są jedne z najlepszych ale w testach wydajnościowych wszystkie wyżej wymienione prawie niczym się nie różnią więc wybór należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli naprawdę chcesz mieć fajną płytę to poczekaj chwilę jak do Polski przyjdą płytki na chipsecie nforce3 250gb. Ten chipset według mnie jest najlepszy dla AMD64.  Jak nie zależy ci na jakiś tam bajerach na płycie to całkiem fajna jest Chaintech VNF3-250 i mieści się w twoich granicach cenowych. Natomiast jeśli chcesz mieć bajery to albo Epox"EP-8KDA3+" albo MSI k8n Neo Platinum to są jedne z najlepszych ale w testach wydajnościowych wszystkie wyżej wymienione prawie niczym się nie różnią więc wybór należy do ciebie.

tylko według ciebie, wyniki mówią co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sadzielem ze kiedys to powiem ,ale wez najtanszego Gigabyte za 400pln

ale tylko jezeli nie mozesz czekac ,bo juz jest Asus na S939

wlasnie dlatego ten GB tak potanial -poprostu musza to szybko sprzedac bo idzie nowe

musisz isc pokosztach jezeli bierzesz S754 wiec nie przeplacaj za plyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównaj ceny to zobaczysz czy lepiej. imo nie ma sensu brać jakiejś super podkręcalnej płyty przez brak blokady pci, ale jeśli w tej samej cenie jest ciut wydajniejsze via to po co braćnF3. gigabyte w sumie chodzić będzie ale jak ma być tanio a dobrze to ECS lub asrock na SIS 755 bardzo ładnie się spisują, na pcprerspective killeroy tłucze ECS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak sobie kminie czy nie lepiej bylo by kupic cos na 939 ??

tym bardziej ze ten sprzet jest juz w sprzedazy  :)

chodzi o to, ze najwolniejszy aktualnie dostepny cpu na s939 to 3500+ i kosztuje kupe szmalu (2000pln?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigabyte nie ma raida, ma jeden kanał ata 133 mniej, gigabyte alc 658 msi alc 655 (dźwięk), gigabyte ma sieciówkę realteka a msi chyba zintegroweaną z chipsetem (lepsza), msi ma firewire iee 1394,

gigabyte - @BIOS, Q-Flash, Xpress Installation, Xpress Recovery

msi - Live Update 3, CoreCenter, CoreCell, D.O.T., obsługa procesorów z technologią HyperTransport

 

cokolwiek to oznacza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od trochę ponad miesiąca jestem posiadaczem systemu na płycie MSI K8T FIS2R i gorąco polecam. Po złożeniu wszytko chodzi bez najmniejszego problemu i superstabilnie. Ze dwa razy udało mi się zawiesić kompa bawiąc się taktowaniem w Core-Center. W normalnej pracy ani razu. Z tego co czytałem - a też najdłużej zastanawiałem się jaką wybrać płytę - to GigaByte miał kłopty z BIOSEM - jakbyś chciał włączyć Cool'n'Quiet to mogą być kłopoty. Ja zastanawiałem się jeszcze nad Asusem K8V ale na różnych forach ludzie pisali o różnych problemach z nimi - cieknące kondesatory, albo niewstawanie podczas instalacji itp. - a o MSI nic takiego nie znalazłem ;-). Tak więc pomimo, że do tej pory byłem gorącym zwolennikiem Asusa wybrałem MSI i nie żałuję. Co do innych chipsetów to płyty z nForce 250 są jeszcze w Polsce niedostępne, a gdzieś ostatnio pisali że Abit wycofał się chwilowo z produkcji płyt na tym chipsecie ze wzgledu na problemy ze stabilnością, więc raczej nie warto czekać i ryzykować - no chyba że komuś koniecznie zależy na overlockingu... Zreszta w tej cenie, którą podałeś jedynym sensowynym rozwiązaniem jest VIA KT800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał z tym kupnem... teraz kup coś taniego, np. durona 1,4 i Asrock K7S8X.... dużo na tym sprzęcie nie stracisz przy odsprzedaży, a koło gwiazdki, lutego bedą już procki na rdzeniu Newcastle, znacznie lepiej się kręcące, do tego tanie, zapowiadany jest przecież model poniżej 3000+...

Ja tak czekam, miałem teraz kupić mobila i zostać przy DFI...ale patrząc na rynek wolę pczoekać te kilka miechów...i mieć kręcącego się procka na nowoczesnej płycie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kompa będę miał 15 ale ma on być conajmniej na 4 lata więc chciałem żeby był 64-bitowy. Chciałbym mieć kompa jak najszybciej bo na tym gruchocie w nic niemogę pograć :( (chodzi o takie gierki jak np: Farcry)

A tak przy okazji kiedy do polski mają przyjść te płytki na nf 3 250?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...