Skocz do zawartości
jester

Chronicles of Riddick

Rekomendowane odpowiedzi

Gra wymiata, pogralem narazie wczoraj z 1 h i na moje to jest gra swietna, duzo bardziej mi sie podoba od tego Dooma.

 

grafika cudna

sterowanie niczego sobie

fajna walka wrecz

i co fajne to oprocz skrecenia karku mozna jeszcze strzelic pacjetowi w twarz z jego wlasnej broni, calkiem fajnie to wyglada.

bardzo dobra muzyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

pogralem troszke wczoraj (jakies 4 h 8O 8) )

 

i oto co moge napisac o tej grze: gra wciaga!

 

od samego poczatku gry czulem sie, jakbym gral w swoim wlasnym filmie 8) niesamowity klimat jakiegos dziwnego wiezienia robi swoje - bardzo podobal mi sie na przyklad motyw "pniecia sie po szczeblach hierarchi wsrod wiezniow" :wink:

wogule cala fabula jest chyba tak zrobiona zeby caly czas cos sie dzialo.

jestem juz sporo po "tuningu wzroku" 8) i caly czas cos sie rozwija i zaskakuje :] oby tak dalej.

 

piekna sprawa jest z tym czajeniem ("c") - fajnie jak cie nie widac, a ty widzisz wszystko na niebiesko :D

 

aha, no i czasami texty pana rydyka rozwalaja na lopaty 8)

nie mam pytan - to trzeba uslyszec :D

 

teraz kwestia wymagan.

 

na moim sprzecie smiga przyjemnie w 1024, zreszta gra sama ustawila sie we wszystkim na max - szejdera mi 2.0 wybrala. vsync tez jest na 'on' 8O . jedyne co wylaczylem to anizo - nie zauwazylem zbytniej roznicy w tym ustawieniu w grze.

 

z takimi ustawieniami gra sie calkiem przyjemnie - nic nie przycina i wogule imho chodzi lepiej niz np. podobny (choc nie at tak bardzo) d3.

 

graficznie gra wyglada całkiem w porzadku - jest jakies podobienstwo do wspomnianego d3 (moze przez miejsce akcji gry), ale tu jest tak jakos bardziej kolorowo - tzn. bardziej normalnie 8) .

modele postaci sa ok - ladnie zrobione, chociaz mimika twarzy nie dosiega do stop tej z hl2 (na tym koniec z porownaniami do hl2 :P - zupelnie rozne gry).

 

jedyne co na razie uznalbym za minus to ai przeciwnika. wspolwiezniowie jeszcze jako tako "skryptowo" radza sobie z otoczeniem, za to straznicy to juz porazka - raz ze cie prawie nie widzi jak staniesz przy scianie - no chyba ze jest haja 8) , dwa to w walce jest przewidywalny jak "czajnik na kuchence gazowej" 8) . ale i tak nie jest to az tak duzy minus (zreszta tak subiektywny ze ohh...)

 

tak jak pisalem - fabula gry wciaga i daje jej to duzy plus. liniowosc w grze jest jak najbardziej - ale nie przeszkadza to az tak jak w innych grach - tutaj trzeba sobie polatac, cos "pozalatwiac", potem cos znalezc, gdzies dojsc, itd. cos na ksztalt mini misji.

 

reasumujac: gra na prawde warta uwagi i goraco polecam.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Ja sobie dopiero w to pogram wieczorem bo nie mam narazie czasu :( powiedzcie mi tylko czy bede mogl wlaczyc na textury na high posiadajac 512 ram ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

1 wrazenie:gra na samiutkim poczatq ma jakby dziwny klimat, ale jak tylko koles sie ocknie,prowadza Cie do wiezienia i zaczynaja sie napisy poczatkowe-poprostu jest nie do opisania,takiego klimatu jeszcze nie bylo,moge smialo zaryzykowac,ze przebija D3 na wylot i prawie,ze dorownuje temu z HL2 (Hl2 wyprzedza go pod tym wzgledem o 2%,a to za sprawa tego momentu przed prowadzeniem Ciebie do wiezienia).Co do grafy to tutaj jest idealnie jak na dzisiejsze FPPki przystalo,wogole ten element gry wszystkie FPPki,ktore wymienilem w Ankiecie o gre roku 2004 (HL2,D3,FC,ChoR) maja u mnie 10/10,tylko Mohpie daje 9/10 bo ma w grafie kilka niedociagniec. Co do wymagan,to gram w nietypowych ustawieniach tzn,mam wlaczona rozdzialkie 960x720,anizo na pol i detale na max i osiagam w grze zadowalajaca mnie plynnosc,jak wlacze 800x600 to draznia mnie za duze ząbki a w 1024x768 nie czuc tak tej plynnosci,takze to jest rozdzialka idealna zeby zastosowac wyglad do plynnosci :) i wlasnie:gra ma naprawde bardzo wysokie wymagania:z fppkow roku 2004 ta gra ma chyba najwyzsze,nawet wyzsze niz MOHPA,jednak tutaj duzy plus jesli chodzi o optymalizacje pamieci:gra wogole niedogrywa nawet na chwilke na 512 ramach a poziomy wczytuja sie bardzo szybko za co daje grze dodatkowy plus,jednak wielkim minusem sa wymagania co do karty graficznej bo patrzac na to,jak chodzi u mnie stwierdzam,ze na GF4Ti nie bedzie sie dalo grac na przyzwoitych detalach i trza bedzie duzo rzeczy wylaczac,zeby cieszyc sie gra.Co do AI kolesi to mogliby nieco poprawic,ale podejrzewam,ze jakbym ustawil na poziom wyzszy niz high to by i ten elemnt w pelni zadowalal.Podsumowujac - 9/10 jak na ta chwilke,polecam jak zwykle :)

 

Edit - godz 3:47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta film jest zarąbisty - o niebo lepszy (moim skromnym zdaniem) o "hitów" pokroju Resident Evil 2 czy Alien vs Predator ;) A trzeba także pamiętać o "części pierwszej" czyli o Pitch Black. Akcja gry dzieje się chyba 7 lat przed wydarzeniami z właśnie tego filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nieco dziwne pytanko.

Ja skończyłem tą gierkę na Xboxie i denerwowały mnie tylko czasem nieco częste lecz bardzo szybkie (7 sekund :) ) loadingi. Jak jest z tym w wersji na PC, bo na konsoli pierwszy loading występuje wtedy jak się otworzy krata przy wejściu do "CELLBLOCK A 11-30" , a dokładniej zaraz po przejściu tej lokacji na dole.

I jeszcze AI troszkę szwankuje czasem , ale generalnie jedna z najlepszych gier w jakie w życiu grałem! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa kolegów z forum , do tej gry podeszłem z "pewną taką niesmiałoscią" 8)

 

i zostałem bardzo mile zaskoczony.

 

Na mnie największe wrażenie zrobiły postacie bo są złozone i maja bardzo naturalne twarze , nie zadne lalki , dodatkowo mimika twarzy ruchy ciała i generalnie cały klimat gry jest powalający.

 

U mnie na komputerze zauwazyłem mały bug ...musiałem zmienić klawisz zmiany broni z rolki w myszce na klawisz na klawiaturze o rolka mimo iz w setupie było mozliwa do ustawienia pod tą opcją to w grze działała raz na kilkanascie prób..dziwne.

 

a tak pozatym to na mojej budce 800x600 high i jest płynnie.

 

Gra mnie urzekła ..mam zainstalowanego jeszcze MOHA -PA i PoP-WW ale jak zobaczyłem tę grę to tamte tytuły raczej poczekają

:twisted: polecam szczerze wszystkim wachającym się ...zagrać czy nie zagrać oto jest pytanie :wink: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myslalem ze to tpp gra a tu fpp i jestem zachwycony ta grafika i nie muli sie jak doom3 a graficznie to samo. Ciekawie jest zrobiona i nie ma takiej typowej rozwalanki walisz we wszystko co sie rusza bo to sie nudzi szybko tak jak doom3 w ktorego pogralem 3godz i olalem to gre bo nuda totalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnimi czasy porobilo sie tak ze gry reklamowane jako "przełomy" okazuja sioe przecietne tj doom3 i hf2, a pomyslcie jak wyszedl farcry bez reklamy roxowal tak teraz jest z riddickiem tylko zeby 2-jki nie skaszanili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem ja na normal w jeden dzien gra jest bardzo fajna grafika super klimat bomba polecam wszystkim gra warta uwagi.

8O

 

o stary, nie zebym sie nie wiadomo o co dopiepszal,ale ty ja musiales chyba normalnie sprintem przejsc :lol:

 

tak btw. to ja jakos bym tak nie umial - w jeden dzien - nie mialbym zadnej radosci z tego, ze nad czyms musze sie zastanowic albo przejsc za drugim podejsciem :/

 

gram dalej, ale juz czuje, ze koniec jest blisko 8)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...