Skocz do zawartości
maziboss

Grzejacy sie chipset RADEONA 9000 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu zakupilem sobie monitor LCD podlaczylem go przez DVI i ustawilem roz 1280x1024 niby wszystko fajnie tylko cholernie grzeje mi sie gpu i nie wiem dlaczego tak jest (nawet jak nie gram) wszystko sprowadza sie do tego ze gdy przegrzeje sie karta(tak mysle ) monitor na chwile sie wylancza. Mam w planach chlodzenie tego radka tylko czy jest sens ? moze lepiej sprzedac go dolozyc troche i kupic 9100 ? Prosze o pomoc bo sam nie wiem co robic i do konca nie moge nacieszyc sie nowym lcd :( Moze to wina sterow ? Narazie probowalem catalyst 4.6 i omeg na nich opartych moze powinienen zainstalowac catalyst 4.2 ? Podobno sa najlepsze do tych serii kart ...

Jezeli nic nie wykombinuje pozostaje mi zalozoneie radiatora na karte, myslalem o zalmanie nb 32j co o tym myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze po prostu masz VPU recovery wlaczone :)

Co Wy oszaleliście z tym VPU recovery 8O każdy problem z ati tylko tym jest tłumaczony :P

 

Jak było wczesniej przy CRT? r9000 ma chyba tylko radiatorek i dlatego te karty się grzeją mocno. Dodaj jakiś wiatraczek powinno pomóc. Co do zmiany to nie warto jak juz to na 9500 i wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem tego samego radka tyle ze non-pro, radiator grzal sie zawsze niemilosiernie ale karta wytrzymala do konca tzn do wymiany na lepsza. przeszedlem na niej nawet splinter cell pandora tommorow, radiator, podczas gry tak sie grzal ze nie dalo sie go dotknac ale karta nadal pracuje tyle ze w innym kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze po prostu masz VPU recovery wlaczone :)

Co Wy oszaleliście z tym VPU recovery 8O każdy problem z ati tylko tym jest tłumaczony :P

 

Jak było wczesniej przy CRT? r9000 ma chyba tylko radiatorek i dlatego te karty się grzeją mocno. Dodaj jakiś wiatraczek powinno pomóc. Co do zmiany to nie warto jak juz to na 9500 i wyższe.

Chodzi o to ze kolega mowi ze mu sie wylacza monitor a nie restartuje komputer. A co to powoduje to chyab kazdy wie :) Restart VPU.

 

Moze po prostu nie jasno sie kolega wyrazil ot co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze po prostu masz VPU recovery wlaczone :)

Co Wy oszaleliście z tym VPU recovery 8O każdy problem z ati tylko tym jest tłumaczony :P

 

Jak było wczesniej przy CRT? r9000 ma chyba tylko radiatorek i dlatego te karty się grzeją mocno. Dodaj jakiś wiatraczek powinno pomóc. Co do zmiany to nie warto jak juz to na 9500 i wyższe.

na crt mialem rozdzielczosc 1024 a nie 1280 :/ Teraz dalem zalmana zn nb32j na radka i na to wiatraczek sunona i dalej sie grzeje juz nie wiem co mam robic :( Nie stac mnie na nowa karte :/ Moze to wina sterow ? A moze za szybko wlozylem karte po zainstalowaniu zalmana (czekalem z jakies 40 min)? Pomozcie !! :cry: :cry:

P.S.

Monitor sie wylancza na jakies 2 sekundy tak jakby zabraklo sygnalu :/ NIe ma resetu kompa ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei r9000 PRO Herculesa. Gdy ja kiedys kupowalem, to mnie ten piekny coolerek olsniewal...Niedawno zmienilem PC, codeshita zastapila porzadna zasilka, wentylator CPU - Zalman :), ale grafika zostala. Nigdy bym nie pomyslal, ze to wlasnie ten cooler chlodzacy ja tak wyl, i wyje z reszta nadal :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mi jak sie riva grzała za bardzo to też mi monitor na jakąś sekunde sie wyłączał co jakiś czas, a jak puściłem wentyl 80x80 żeby dmuchał na karte to jest spoko.

Weź dotknij karty podczas pracy z drugiej strony ale w miejscu rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a czy moze to byc wina zasilacza mam codeshita i min napiecie na karcie wynioslo mi 3.18 srednio jest 3.24 Moze to jednak zasilacz ?

Powiem tak.Do dzisiejszego postu miałem najzwyklejszy w świecie zasilacz i nie było z nim żadnych problemow.

Po drugie też zakupiłem monitor i jej podłączony przez kabel Dvi i wszystko jest w porządku.Karta graficzna jedzie na standartowym wentylatorku, chociaż mam przyklejone radiatorki na pamięciach. :wink:

Szczerze powiem że nie sprawdzałem temp na karcie ale nic niepokojącego się nie dzieje z moim komputerem. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...