Skocz do zawartości
Dewey

Problem z TV-OUT

Rekomendowane odpowiedzi

A więc mam przejściówkę s-video czincz, podłączam ją pod kartę grafiki (Radeon 9600XT) i kablem czincz-czincz łączę TV z PC. Do tej pory wszystko działało. Jak chciałem podłączyć telewizor to przy karcie nic nie ruszałem (tam już była na stałe owa przejściówka z wetkniętym czinczem), tylko podłączałem drugi koniec czincza pod TV i wsio. System wykrywał podłączony TV, a ja tylko musiałem go włączyć w zakładce ekrany i ustawić klonowanie. Dzisiaj po włożeniu czincza do TV nic nie wykryło :/ Przeinstalowałem sterowniki, zapuściłem przywracanie systemu, sprawdzałem na 3 różnych kablach (nowych, na których jeszcze wczoraj wszystko śmigało). Nic. We właściwościach ekranu nie wykrywa, że jest podłączony kabel. Nie mogę włączyć TV, klonowania itp. Co może być przyczyną? Spalony TV-OUT na karcie? A może wejście czincz w TV? Zaznaczam, że podczas podłączania kabla nic przy karcie nie majstrowałem, bo tam kabel siedział na stałe, jedynie wtykałem drugą końcówkę pod TV. Zdarzyło mi się kilka razy zrobic to gdy telewizor był włączony, ale to góra parę razy. Czy jest może jakiś program, który potrafi przetestować wyjście TV-OUT na karcie? Bo nie wiem, czy wymieniać kartę, czy dawać TV do naprawy :/

 

Pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sama przejscioweczka poszla.

Sprobuj zrobic kabelek S-video<-> chinch i bezposrednio polacz TV z kompem bez uzywania tej przejsciowki.

Po drugie w zakladkach (przynajmniej w NV) trzeba osobno wybrac sygnal dla s-video oraz dla composite (czyli chinch).

Moze to Ci sie przestawilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak jak radzi Kaeres, przez kabelek S-VIDEO omijajac przejsciówke, wiem z doświadczenia ze te przejscioweczki lubia sie psuc, moze akurat sie jej "cusik" stało.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, postaram się zastsować. Ale naprawdę wątpie w winę przejściówki, bo praktycznie jej nie ruszałem. Nawet bolce się nie powyginały, jest jak nowa :) Dzisiaj zaniose kartę do kumpla, bo może coś z systemem mi się powaliło, jak wrócę dam znać :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa. Nie sfajczyłem TV-OUT tylko prawdopodobnie poszła ta moja przejściówka s-video czincz, bo u kumpla też nie chciało działać. Dopiero jak podłączyłem u niego kablem s-video (bo ma takie wejście w TV) wszystko zaczeło chulac. Jednak mam małe ale. Podłączając trzema różnymi kablami s-video pod przejściówkę s-video euro obraz mnie nie zadowolił. Na jednym kablu kolory były wyblakłe + dziwne zakłócenia, które dawały efekt rozmanych kolorowych linii przechodzących przez ekran (szczeólnie było je widac na ikonach systemowych), na drugm kablu kolory były już mocne, ale defekty z liniami zostały, a na trzecim kablu obraz był jak żyleta bez żadnych zakłoceń, ale niestety czarno biały. Kilka dni temu jak wszystko mi działało i łączyłem TV z PC przez czincze, obraz był piekny, kolorowy i bez zakłoceń, a teraz przez s-video nawet trzy kable nie dały rady :P Zauważyłem również, że jak podłączyłem którymś kablem s-video i w zakładce ekrany dałem kolory na czaro białe to wszystkie defekty znikały i obraz był jak żyleta. Dziwne. No nic, pojutrze idę do sklepu i kupuję przejściówkę na czincze bo tam nie było owych problemów.

 

Pozdro i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...