Skocz do zawartości
DeathMan

WC by myself

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planach złożenie I-szego zestawu WC do mojego Bartonka. Myślałem o czymś takim :

 

Blok CPU - Nukleon N2 v2

Króćce - SM 8/10-9/12-8/10

Pompka - Atman AT-306 2000 l/h

Chodnica - Kadet ( gdzie mozna kupic ? )

Waz - Eheim

 

calosc = ~300 PLN

Co o tym sadzicie ? Jakies zmiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kadet na allegro lub na szrocie -ale wtedy trzeba bawic sie w czyszczenie.

Mam zastrzeżenia jedynie do węża: drogi, za drogi ten eheim - nie lepiej przejść się do OBI, Castoramy czy chociażby do motoryzacyjnego i kupic wąż igielitowy - nie załamuje sie tak bardzo jak silikonowe, a eheim taki jest. Jeśli natomiast tak bardzo zalezy Ci na tym eheimie to kup go albo w mcs albo w zoologicznym.

 

Ostatnimi czasy pojawia sie coraz więcej takich tematów, a wystarczyłoby poczytać :?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok CPU - Nukleon N2 v2 - lepiej uriel/frost

Króćce - SM 8/10-9/12-8/10 - lepiej juz dac wszystkie 9/12

Pompka - Atman AT-306 2000 l/h - moze byc ale ja bym bral cos niezatapialnego - drozesze ale praktyczne

Chodnica - Kadet ( gdzie mozna kupic ? ) - by allegro - nie kupuj najlepszych sztyk (luster) sam je sobie doprowadzisz do lustra wiele taniej

Waz - Eheim - 0 zastrzezen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz :) - ja wlasnie je testuje - i udalo mi sie wprawdzie wczoraj uzyskac na nukleonie wynik podobny od uriela - ale jednak to byly sprzyjajace warunki (duze cisnienie - spory przeplyw)

Dzis jednak robie test oficjalny i przy 500l/h (realnie) i cisnieniu (tyle daje pompa w stanie wolnym) okolo 2,2m Uriel gora bardzo podobnie do frosta a nuk nieco z tylu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zaproponujesz jakąś wydajną niezatapialną pompke ? DObrze by było, żeby koszt tego wszystkiego zmieścił się w 350 PLN.

MJ1200, Hydor Seltz L-30 II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok z kroccami - 165zl (no moze taniej - zalezy co ci samhain zaproponuje - lub czy pasuje ci frost)

Pompeczka - ja bym bral hydora l20 - 110zl

nagrzewniczka w srednim stanie 60zl

i jakis tani wentyl do tego - i na weze zbraklo ;)

 

ale zestaw pierwsza klasa - jak kupisz frosta to i na weze starczy :) - a wydajnosc ta sama - tak samo ladne a jeszcze wspomozesz nowa dzialalnosc na rynku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...