Skocz do zawartości
szogo

Starcraft + BroodWar

Rekomendowane odpowiedzi

StarCraft jest nieśmiertelną grą :D

Zawsze był , jest i będzie :D

Jeszcze dużo czasu musi upłynać zanim wejdzie jakiś tytuł który by przebił popularnością StarCraft. To była moja pierwsza gra jaką miałem kiedy kupiłem sprzęt w '98 i którego w sumie mam do dziś dnia z małymi modyfikacjami :wink:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to,że mam BroodWara jednak system jakby nie widzi płyty od niego. Z zwykłym starcraftem jest ok. Kiedy chce uruchomic płyte z BroodWarem wyskakuej mi komunikat ze płyta nei znajduje się w napędzie (sic!) Gry próbuje odpalić go z gry podobnie..Po wybraniu dodatku nie widzi cd'ka.Słyszalem ze pod XP jest potrzebny jakiś patch or someting like that. Ktoś wie jak rozwiązac problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod win98 podmienialo się plik cdfs.vxd odpowiadający za odczyt plikow z CDków ... może pod xp jest podobnie - nie wiem bo pod Win2003 SC i BW działąją bez zarzutu :P ostatecznie zainstaluj u kumpla, zgraj co trzeba z rejestru oraz zainstalowane pliki, wrzuć w domu, popraw ścieżkę, poszukaj nocd loadera i przegraj na dysk ten wielki plik z płyty - nocd jest chyba do każdej wersji patcha, spokojnie na oryginalnym cdkeyu da się grać na BN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Widze sami wyjadacze wiec moze ktory pomoze...

Otoz mam zwyklego Starcrafta i Broodwar'a. Po zainstalowaniu zwyklego SC oczywiscie komunikat nocd. Instaluje sobie Broodwar, zaciaglem z netu patch do 1.10+nocdloader+przegralem z cd BW plik install.exe do katalogu z zainstalowanym BW, zmienilem w rejestrze: HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREBlizzard EntertainmentStarcraftStarCD sciezke z cd-rom na lokacje gdzie jest zainstalowany BW. Odpalam giere (loaderem oczywiscie ;) ). Gdy wybieram kampanie z dodatku BW wszystko jest ok.

Natomiast gdy wybieram kampanie ze zwyklego SC to ZONK i pisze zeby wlozyc CD (okienko takie z SC a nie to z WindziXP).Wkladam cd z SC, on dalej pisze zeby wsadzic SC... System to wspomniana windaXP, SC i BW kopie zapasowe ;)

Ktos pomoze i powie co zrobic aby zwykly SC tez dzialal normalnie (przy zachowaniu tego ze BW dziala oczywiscie), ewentualnie ktory "ulepszacz" zaciagnac i gdzie wgrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu dopadłem BW (wcześniej SC przeszedłem 2 razy) ale albo coś pozopominałem albo coś nie tak z tym BW. Inteligencja jednostek (a raczej jej brak) jest wprost żenująca :evil: Ciągle się rozłażą, nie potrafą znależć drogi, pchają się bezmyślnie na jednostki wroga (mimo tego, że ich tam nie posyłam). Przez to gra się nie specjalnie przyjemnie bo trzeba cały czas ich pilnować.

Może troszkę przejaskrawiłem ale w np. seri C&C tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starcraft BW kultowa gra wszechczasów. Poprosu super gra, właśnie zaraz z bratem będę grał na lanie. Gram już od 2001 roku bo dopiero wtedy dostałem kompa, na którym dało się w coś grać :P . Tylko denerwuje mnie troche to że korzysta w 100% z procka na maxa :P, wiecie może dlaczxego tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% procka? :o Nie sprawdałem jak umnie, ale gram z winampem, i "toną" innych programów (m.in. Flashget, eMule i inne) w tle i komp chodzi jak by nic nie było uruchomione...

U mnie też nie ma problemów z działaniem, winampa 5.0 też prawie zawsze mam uruchomionego ze starem, tylko mnie to zastanawia czemu wykorzystuje 100% procka. Sprawdź jak twój proc jest obciążony przy starze ale na stówe na 100% :P . Na Bartonie 2500+ też jest na 100% więc to jest chyba u wszystkich tylko zastanawia mnie czemu tak stara i niewymagająca gra korzysta w 100% z proca :?: :?: :?: :?: :idea: Może dlatego żże jest taka stara :roll: :roll: :?: :?: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEh pamietam jeszcze jak pierwszy raz zobaczylem starcrfta. Kumpel przyszedł z Kompem i gra, i do tego mial taka ksiazeczke, gralismy calutki bozy dzien i noc. No bylo to , a teraz nikt nie znajdzie takiej wciagajacej gry jak Starcraft.

 

Potem byly gry w szkole. Mega sieczki w 8 osób. Nigdy tyego nie zapomne. Gra dawała tyle frajdy i radosci.

 

A potem u kupla na budowie w 8 osob 8 komow. GRalismy cale 3 dni, dzien noc dzien noc. Tylko ktos po zarcie wyskakiwal i do kompow. A rodzice po powrocie pytali sie ilu zabilem, a ja nie wiem tyle ich było. :D:D TO bylo, cos . Az lezka sie w oku kreci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, Starcraft to było coś... prawie co dziennie po lekcjach szliśmy z kumplami do kafejki... i co dziennie nas odciągali od kompów prawie na siłę, bo się wykupiony czas kończył...

 

Ale od dawna już w to nie gram... potem był Warcraft 3 - fajne, ale sporo rzeczy mi się w nim nie podobało... A teraz męczę najnowszego Warhammera - ale inteligencja przeciwników tam jest bez sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ostatnio skoczylem z q3 i powrocilem znowu do starcrafta.

Gram oczywiscie na netcrafcie bo nie mam cd-keya do europy (jesli ktos ma moze mi dac)

Wedlug mnie to najlepsza gierka wszechczasów (tak smao jak quake 3 oraz diablo2) która chyba nigdy nie umrze:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Co jest potrzebne (chodzi mi o patch'a itp.) aby uruchomic BW na Xp'eku :?:

Przeszedłem SC parę lat temu - byo warto... a teraz powrócił sentyment... chyba za sprawą tego topic'u... hehehe

no wiec najlepszym rozwiazaniem bedzie cos takiego:

1:zainstaluj starcrafta originala

2:zainstaluj patch sc1.11b

3:zainstaluj broodwara

4:zainstaluj patch bw1.11b

5:bedziesz tez potrzebowal cracka do sc i bw ale linka ci nie podam bo nie wolno :)

i powinno dzialac

jesli bedziesz mial problem z czyms albo cos bedzie niezrozumiale napisz do mnie na maila

 

P.S. Jesli chcesz starcrafta no-cd to wystraczy ze z pytki broodwara przekopiujesz plik install.exe do katalogu starcrafta i zainstalujesz z tego pliku brooda

Sprawdzone i dziala:D

 

patcha 1.11b mozna pobrac stad: http://www.blizzard.com/support/?id=msc041...p#windows_patch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w SC grałem(bo już nie gram od paru miechów) 6-ść lat,osiągnąłem poziom GOSU,grajac z graczami z całgeo świata,na GAME-I,WGT, i ta gra pozostanie mi w pamięci na wieki:)NIe mam czasu niestety w nią grać,ponieważ rap zdominował moje życie,jetsem freestylowm MC.wiecie,kocnerty,te sprawy:)Pewnie mnie znacie ,ale xywy nie podam hehe:)Niebawem wydam plyte całą na wolnym stylu na wybrane tematy.To będzicie wiedzeć OCB.W każdym razie jeżli chodzi o SC,to nie zapomnane byly gry za równo w internecie,lanie,turniejach,itp;)Polecam tą gre każdemu ,bezwątpienia najlepszy RTS-wszechasów.Btw cięzkie jest życie rapera,nie mogę sobie pograć:(.Pozdro.Pokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gra ktos jeszcze w starca na netscrafcie? chcielismy z kumplami zagrac ale nie da sie tam juz zalozyc konta :/ obojetnie jaki nick wpisze wywala ze ta nazwa juz jest uzyta..czyzby zablokowany serwer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dzieki...a wowczas mozna zakladac normalnie w starcu? czy trzeba gdzies sie zglaszac...bo tez gdzies na to sie "nadzioalem" ze w piatki od 12-18 ze niby do kogos na gadu albo gdzies..gdybys cos wiecej wiedzial bylbym bardzo wdzieczny. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...