Skocz do zawartości
KaX

Prosze o porade.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem dotyczący neostrady. :arrow:

 

Dziele neostrade 320/64 na 3 komputery (oczywiście w jednym lokalu).

 

Do tego używam serwera:

P133, 16MB RAM

Win98

WinRoute Lite 4.2.5

modem from TP- Thompson

Swith jakiś tam...

DHCP, DNS Proxy

 

Problem polaga na tym iż dośc często to się zawiesza, acz kolwiek nie do końca. Gdy net przestaje działać to się okazuje że serwer działa, WinRoute działa, ADSL nie mruga. Pomaga jedynie reset. Jest to częstsze gdy neostrada działa na większych prędkościach- po przekroczeniu 5GB jest to żadsze. Czyli odpada jakia kolwiek zwiecha.

Nie wiem z czego wynikają zaniki internetu.

 

Mam kilka pomysłów ale nie wiem który może to zmienić:

 

WinRoute 4.2 PRO

Jakiś prosty linux z obsługą USB

Router z allegro (nie drogi).

 

Może ktoś kto się na tym zna mi pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to wina Winrouta bo ja miałem taki problem na radiu cały czas przerywał mi połączenie... Wersja pro była lepsza ale też czasem przerywała... Może spróbuj zwyczajnego udostępniania windowsa ?? Mi to pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z udostepnianiem za pomocą windowsa neostrady to chyba nie przejdzie. Zobacze z ver. PRO może bedzie lepiej.

 

Myślałem także o tym że to mode może jest wadliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj zmienic oprogramowanie, sterowniki etc. Jesli to nie pomoze, to postaraj sie o jakiegos Linuksa badz *BSD (jest duzo materialow w sieci na temat podlaczania i konfiguracji). Jesli i to nie pomoze, to problem byc moze bedzie sie tyczyl samego modemu badz linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...