Skocz do zawartości
SzymonTER

[karta graficzna] radeon 9600pro za 489zł nowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzwoniłem dzisiaj. Mozna zamówić i powinien być na wtorek. Zamówić trzeba chyba osobiście z drobną przedpłatą (ale dla mnie to nie problem bo do tego sklepu mam kawałek drogi :) ). Karta w sklepie esc jest za 509. Pytałem się i jest w promocji. Byćmoże to przez to że wyszedł nowy radek X800 Gigabyte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie zowie PRO EZ.... 400/400 5ns.. jest to tak naprawde zwykle 9600 z zegarem GPU 400mhz zamiast 325mhz i prawdopodobnie wlasnie takim czym jest ten gigabyte choc fajnie by było jak by to był faktycznie PRO 400/600mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że ma 3,3 ns, bo chyba gigabyte nie robił nigdy takich kart jak ez power colora. Czy ktoś już sie kontaktował z tym sklepem (489 zł), aby wyjaśnić wszystkie niejasności :) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajk, ja dzwoniłem. Karta jest do ściągnięcia przez sklep w dwa dni.

Powtarzam tdzień temu ta karta kosztowała 609zł. Taki pro z obniżonymi taktowaniami chyba nie kosztowałby 609zł :) Na komputroniku karta jest droższa o jakieś 100zł, a w ecs jest droższa o 20zł (jest promocja) także to raczej nie ściema. Ten sprzedawca niestety nie miał dostępu do taktowań i rodzaju pamięci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są "pro" np. gigacube'a, które mają 400/400, pamięci chyba 5 ns!!

True, true... (ale mem 4ns)

http://www.overclockers.co.nz/ocnz/review....ube9600lite0104

Niestety Gigacube postaral sie tez o taka lipe, jak w przypadku pro ez od Powercolora...

Uwazajcie na dopisek LITE na pudelku (zdradzą go rowniez pamieci TSOP zamiast BGA).

 

Ten sprzedawca niestety nie miał dostępu do taktowań i rodzaju pamięci

Niech powie czy maja ksztalt kwadratu (BGA) czy prostokata (TSOP) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie wkleje, kupilem takiego radzia tylko za 510- na miejscu i co 400/600 pamięci bga 3,3 ns. Jeszcze niebawilem się za mocno w oc (kupilem wczoraj) ale poszedł wstępnie na 520/620. W wekend bedę miał troszkę czasu to potaktuję troszkę- Polecam kartę naprawdę fajny sprz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Karta Gigabyte'a 9600 Pro ma pamieci 3,3ns i nie ma innych wersji, 9600XT ma 2,8ns. Koniec kropka. Karta warta kupienia za tą cene.

Te radki już w wielu sklepach są po 490-520zł łącznie z allegro więc nie dziwcie sie i nie wahajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Takie małe radiatorki nie wystarczą na pewno. Musiałbyś na to puścić jakiś wolny wentylek 80x80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak... :)

Wstęp brzmi jakbym coś wiedział o tej karcie? Oto dokładny opis:

 

Ta karta, to żaden bubel jak większość z was sądzi. Autentyczny Radeon 9600 Pro od Gigabyte'a taktowany 400MHz na rdzeniu i 600MHz na pamięciach Samsunga o numerze k2d263238e-gc33 (3,3ns). Na chipsecie mamy elegancki, podświetlany na niebiesko wentylatorek wyciągający w porywach 6300 obrotów na minutę. Chłodzi bardzo przyzwoicie, bo do 38 stopni przy nominalnych ustawieniach. Wentylatorek zamontowany jest na radiatorku z tworzywa o kolorze podobnym do miedzi (miedź to raczej nie jest...) Pamięci nie nagrzewają się zbyt mocno.

Chipset kręci się bardzo przyzwoicie: 400@500. Na pamięci miałem troche zbyt wygórowane wymagania po przeczytaniu kilku topiców (wszyscy pisali że kręcą się genialnie, nawet do 760MHz). Przed kręceniem zamontowałem nawet małe mosfeciki z dwóch stron. Niestety mój wynik to tylko... 650MHz, wyżej pojawiają się artefakciki. Nie wiem, może mosfety są źle nałożone... będę jeszcze kombinował. W testach przedstawia się następująco:

 

Domyślne taktowanie: 400/600

3d Mark 2001 SE = 12100

3d Mark 2003 = 3545

 

Przetaktowanie: 400@500/600@650

3d Mark 2001 SE = 13594

3d Mark 2003 = 4059

 

Karte kupiłem w www.esc.pl za 485zł. Zawartość pudełka jest następująca: karta, kabelek z wyjściami S-video i chinch, przejściówka DVI/VGA, instrukcja w języku angielskim i japońskim, płyta ze sterownikami i aplikacjami (m.in. V-Tuner), płyta z programem PowerDVD 5, gry: Tomb Rider: The Angel of Darkness (2cd), Will Rock, Rainbow Six: Raven Shield (2cd). Wyposażenie - bardzo bogate.

 

Krótkie podsumowanie: Karta z takimi wynikami, takim wyposażeniem i potencjałem overclockerskim za 485zł? za 475zł można dostać w sklepach nowego GeForce'a 4 Ti4200 noname 8O Moim zdaniem bomba, brać i nie przeciągać tego topicu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe radiatorki nie wystarczą na pewno. Musiałbyś na to puścić jakiś wolny wentylek 80x80.

A nie ma na rynku czegos wiekszego? Bo np. Sapphire ( co prawda zwykly, nie PRO) ma dosc konkretny radiator

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9470

 

Chyba ze jakis baaardzo cichy wentylator zamiast firmowego, tylko jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Arctic Cooling VGA Silencer rev3 kosztuje 59zł na allegro i ma dwa tryby obrotów niesłyszalny i cichy. Super chłodzenie, polecam.

 

Ten radiatorek od Sapphire to słabiutki, do zwykłego 9600 jeszcze styknie ale karta sie grzeje mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vlad, jesli nie krecisz karty mozesz puscic wiatrak na 7 voltow (na 12 daje po uszach nie do przyjecia). Po prostu podlacz wiatraczek np. do duzego molexa od zasilacza -

kabelek czerwony i czarny (od wiatraka) podlacz do skrajnych kabelkow molexa (czarny od wiatraka z czerwonym molexa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - jak ten Gigabyte 9600pro wypada w porównaniu z tym radkiem - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28712302 - co sie bardziej oplaca? musze sie zdecydowac jak najszybciej i w koncu kupic nowa grafe...

bierz 9600pro. Mam tego rupiecika iśmiga że aż miło, a gość na allegro wyssal chyba to opowiadanko z palca. Owszem jeśli uda Ci się odblokować 9500 na 9700 to bedzie lepiej, ale gostek nie daje takiej gwarancji (czyli nie da sie). Kupujesz 9600 i masz standardowo 400/600 400spokojnie na 500 a600 jak przykleisz chłodzenie min 650. Przy 9600 pro masz pewność że nie bedzie artefaktów a przy tym 9500@9700 (jeśli się uda) pewnie będą. Moje zdanie zdecydowanie 9600 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej opłaca sie 9600pro, 9500 bez Pro jest raczej słabą kartą

9500 jest lepszy od 9600 szczególnie jak kupisz modowalnego a teraz głównie takie są bo w sklepach już nie ma nowych 9500. a jak uda sie kupic 9500 na pcb od 9700 to masz pełnego 9700 + podniesione zegary karta wypas. Moja karta medion 9600tx czyli 9500pro na podniesionych zegarach 4220 pkt w 3dmarku03 i 30-40 fps w FarCry na veryhigh + woda ultra high pokaż mi radka 9600 który tego dokona :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej opłaca sie 9600pro, 9500 bez Pro jest raczej słabą kartą

9500 jest lepszy od 9600 szczególnie jak kupisz modowalnego a teraz głównie takie są bo w sklepach już nie ma nowych 9500. a jak uda sie kupic 9500 na pcb od 9700 to masz pełnego 9700 + podniesione zegary karta wypas. Moja karta medion 9600tx czyli 9500pro na podniesionych zegarach 4220 pkt w 3dmarku03 i 30-40 fps w FarCry na veryhigh + woda ultra high pokaż mi radka 9600 który tego dokona :twisted:
o jejku, po co sie tak rzucasz ja mam 4041 czy to dużo mniej. Ale co ważniejsze przy zakupie karty nie ryzykowalem, że kupie karte ktora może okazać sie bubelkiem (artefakty po modzie), wole mojego wróbla(?)w garści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się nie rzucam piszę tylko jak jest wiadomo że 4 potoki < 8 teraz łatwiej i taniej jest kupić 9500@pro@9700 za podobną cene jeżeli ktoś się nie boi i chce kupić z allegro. Bo 9600 mimo podobnej liczby smarków po podkręceniu niestey w grach jest dużo gorszy a co artów różnie z tym jest jasne jest jedno łatwiej trafić modowalną 9500 niż 9800se i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się nie rzucam piszę tylko jak jest wiadomo że 4 potoki < 8   teraz łatwiej i taniej jest kupić 9500@pro@9700 za podobną cene jeżeli ktoś się nie boi i chce kupić z allegro. Bo 9600 mimo podobnej liczby smarków po podkręceniu niestey w grach jest dużo gorszy a co artów różnie z tym jest jasne jest jedno łatwiej trafić modowalną 9500 niż 9800se i tyle

O czym ty wogule piszesz. Koleś wybiera międzi R950064MB (bez gwarancji na modowanie) a R9600PRO wiec wybór jest oczywisty. To ze R9500PRO jest kartą szybsza to wie każdy ale i nie musisz tego pisać. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Cyganos king, on mówił że 9600pro jest lepszy od 9500 a nie 9500pro. Chyba ty nie czytasz dokładnie. Wiadomo że 8 potoków będzie szybsze bo to tak jakbyś pomnożył 275x2=550 a do tego jeszcze można sporo podkręcić.

A wogóle to ciężko kupić 9500@pro w cenie koło 500zł, a jak ci sie karta zwali to co wtedy. Wymienią ci na niemodowalnego i [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...