Skocz do zawartości

pimol

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    96
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Contact Methods

  • Strona WWW
    http://www.lgc.prv.pl/
  • GG
    3427795

Profile Information

  • Skąd
    Bieruń 3DMark2001SE: 15046 3DMark2003: 4456 3DMark2005: 1785

pimol's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. pimol

    Inspire P5800 Problem :(

    Nie jestem pewien, ale chyba mam podobny problem. U mnie również słychać gwizdy. Słychać je w różnych sytuacjach: gdy słucham mp3, gram lub gdy nie odtwarzam żadnych dźwięków - wtedy słychać tak jakby dźwięk przechodził przez wszystkie częstotliwości, aż w końcu się wygłusza... dzieje się to oczywiście co jakiś czas :? Kombinowałem na wszystkie sposoby w ustawieniach dźwiękówki (SoundStorm), zmieniałem sterowniki, pluginy w Winamp'ie, jednak efekt był zawsze taki sam. \Najprawdopodobniej oddam zestaw do gwarancji, wątpię, żeby dźwiękówka była zapsuta. Zrobiłem mały test: poczekałem, aż pojawi się ten tajemniczy dźwięk i wyciągnąłem kable z karty - dźwięk pozostawał...
  2. Mam ten zestaw głośników podpiętych pod SoundStorm'a z EPoX'a 8RDA+ rev 2.2. Efekt jest mieszany - SS na tej płycie do najlepszych nie należy, gdyż słychać przez niego przebicia z szyny PCI (te słychać na słuchawkach) i dziwny pisk w trakcie i po odtwarzaniu muzyki (np. mp3). Zaznaczam, że pisk jest słyszalny bardzo rzadko, jednak mnie denerwuje... Zestawik głośników jest dobry, szczególnie satelitki, które dają krystalicznie czysty dźwięk w wysokich i średnich tonach. Na minus zasługuje subwoofer - bass jest czysty, jednak za płytki (nie czuć drgań w żołądku :) ). Taka jest sytuacja tego zestawu w moim komputerze i całkiem możliwe, że inaczej zachowywałyby się na innych kartach dźwiękowych, np. ze stajni Creative. Dzisiaj zainwestowałbym raczej w zestaw Teac'a z dwudrożnymi satelitkami i 40W subwooferem, za podobną cenę.
  3. Jeśli chodzi o na prawdę tanią płytę główną, bez żadnych bajerów, to polecam Gigabyte GA-7NF-RZ na nForce2-SPP+MCP. Płyta kosztuje raptem 179zł :blink: a ma wszystko czego potrzeba... Jeżeli zależy nam na kilku bajerkach (lub na całej gamie) to maksymalny stosunek wyposażenia do ceny ma według mnie Asus A7N8X-E NForce2-ST DeLuxe. Koszt to 325zł, a na płycie znajdziemy wszystko: od SoundStorm'a, przez kontroler SATA + RAID, FireWire, po dwie karty sieciowe (w tym jedna GigaBit LAN). Słowem: buty wiąże, usuwa ciążę... :wink: Płyta na miarę Abit'a NF7-S za niższą cenę, bez głośnego wentyla na chipsecie i jeszcze lepszym wyposażeniem... (ceny według dzisiejszego cennika www.proline.pl)
  4. pimol

    ATI Radeon 9500

    Ja odkupiłem, jakieś 2 miesiące temu Fic'a Radeon 9500 Pro + chłodzenie pasywne Zalmana HPC-80 za 500zł. Dałem tyle kasy tylko i wyłącznie ze względu na tego coolera... dzisiaj nie kupowałbym samej karty za 500zł. Teraz raczej zapatrywałbym się na jakiegoś GeForce'a 6600 lub 6200 Ultimate, który kręci się na wydajność wyższą niż 6600. Dodam tylko, że zmieniałem kartę z Gigabyte Radeon 9600 Pro, którego szczęśliwie udało mi się sprzedać za 530zł :D
  5. Na Athlonie XP 2.5GHz masz 30% użycia? Mam podobny sprzęt i u mnie jest około 10... coś masz namieszane w konfigu
  6. Teoretycznie każde urządzenie, które jest wyposażone w złącze USB, powinno spełniać normy tego portu i działać z częstotliwością 1kHz. Jak jest w praktyce, to trzeba samemu sprawdzić... Faktycznie, tak jak pisał piaskoon, przy podkręcaniu portu USB rośnie użycie procesora przy poruszaniu myszką. U mnie przy 1000Hz i konfigu z podpisu mam podczas ruchu 10% użycia proca. Z tego co wiem to u kumpla na D1600 użycie sięgało już 25%. Nie ma nic za darmo i niestety słabsze komputery mogą odczuć spadek wydajności.
  7. Spisałem to po to, żeby pomóc tym, którym robi różnicę, jak również po to, by gracze nie napalali się bezsensownie na hasła reklamowe najnowszych produktów :wink:
  8. Temat ten powinien szczególnie zainteresować profesjonalnych graczy, dla których czas reakcji na to co dzieje się na ekranie jest priorytetem. Każdy, kto choć trochę pogrywa w Internecie wie, jak bardzo uporczywe są popularnie zwane "lagi" - opóźnienia przy wysyłaniu/odbieraniu pakietów. Odgrywają one kluczową rolę w kwestii życia lub śmierci w wirtualnym świecie. Nie jest to jednak jedyny czynnik wpływający na czas naszych reakcji. Zliczmy: lag internetowy (w zależności od łącza: 20-50ms) + lag monitora LCD (jeśli takowy posiadamy: 15-25ms) + lag myszki (przy standardowych ustawieniach rzędu 15ms) + reakcja naszego ciała (około 20ms). Jak widać, ping jest tylko jednym z elementów tego łańcucha. Opóźnienie myszki, jak się okazuje, daje się łatwo wyeliminować. Ostatnimi czasy na rynku pojawiła się nowa mysz jednego z najbardziej znanych producentów tego typo sprzętu - Razer. DiamondBack markowany jest jako najszybsza mysz świata - czas reakcji wynosi 1ms, co w porównaniu z 15ms flagowego produktu Logitech'a MX510 daje mu dużą przewagę. Jak się okazuje, w łatwy sposób można dogonić Razer'a. W układzie optycznym myszki główną rolę za czas reakcji pełni częstotliwość odświeżania, która standardowo jest ustawiana przez Windows XP na poziomie 125Hz. Za pomocą programiku USB Mouserate Switcher jesteśmy w stanie zwiększyć tą wartość. Oczywiście mysz musi być podpięta pod port USB. Program pozwala na następujące ustawienia: 250Hz = 4ms 500Hz = 2ms 1000Hz = 1ms Program należy odpalać w trybie awaryjnym - po restarcie ustawienia powinny zostać wcielone w życie. Aktualną częstośliwość odświeżania myszki można sprawdzić za pomocą programu Mouserate Checker. Za pomocą programu USB Mouserate Switcher można również przywrócić pierwotną częstotliwość - 125Hz w razie gdyby coś poszło nie tak. Na mojej myszy - Logitech MX500 uzyskałem 1000Hz i widoczną różnicę w działaniu. Na innych myszkach również da się eksperymentować: DiamondBack ~ 700 Hz MX300 ~ 1000 Hz MX510 ~ 450 Hz MS Basic Optical Mouse ~ 200 Hz Są to wyniki uzyskane przez autora programu. Z góry uprzedzam, że zmiana częstotliwości w myszce Microsoft IntelliMouse Explorer 4.0 jest niemożliwa - jest ona zablokowana hardware'owo. UWAGA! Metody tej używacie na własną odpowiedzialność - nie działa ona ze wszystkimi myszkami i może uszkodzić twoją mysz oraz porty USB w płycie głównej. na podstawie: http://www.tcmagazine.info/forums/index.php?showforum=91
  9. Dopełniam listę: 11*200 - 1,45V 11*210 - 1,55V 11*220 - 1,775V Swego czasu czytałem artykuł, o przerabianiu Bartona, na Mobile. Wystarczyło odblokować mnożnik łącząc odpowiednie piny. Jakby nie patrząc, nasze procki mają potencjał równy temu w mobilnych wersjach, bo przecież osiągają bardzo wysokie przetaktowania bez potrzeby podwyższania napięcia, ba, nawet z obniżeniem... Jak natrafię na niego jeszcze, to zamieszczę linka, bo przecież jeszcze lepiej by było np. obniżyć mnożnik a podwyższyć FSB. EDIT: jeszcze niższe napięcie na magistrali 210
  10. AXDA2500DKV4D 2419394E40343 KQYHA 0419VPMW 1999 AMD 11*200 - 1,45V 11*220 - 1,775V Musiałbym spróbować na jakim napięciu pójdzie 11*166... ale na płycie i tak min 1,4V
  11. pimol

    ATI Radeon 9500

    Jasne? heh, czy ja coś pisałem na temat "podkręcania" szerokości magistrali? :D bez komentarza...
  12. pimol

    ATI Radeon 9500

    Zainstalowałem Omegi 2.5.97 (Catalyst 4.12 beta) i problem zniknął. Więc moja karta ma wgrany BIOS z blokadą podkręcania skoro instalacja Omeg pomogła... (Omegi omijają zabezpieczenia BIOS'u). Mam pytanie odnośnie modów, chociaż domyślam się odpowiedzi. Czy jest możliwy i czy wogóle by coś dał mod z 9500Pro na 9700 przy karcie z 128-bitową szyną pamięci? (wniskuję, że skoro to ten sam chipset, to jedyną różnicą między 9500Pro a 9700 jest szerokość szyny pamięci - więc nie będzie różnicy) Czy jest wogóle jakaś różnica między chipsetami 9500pro a 9700? (przecież to ten sam R300 z 8 potokami). Przepraszam, jeśli uraziłem kogoś prostotą pytań :wink:
  13. pimol

    ATI Radeon 9500

    Witam! Jestem nowy na scenie R9500Pro, wcześniej zajmowałem się torturami Radeonów 9600 Pro. Co do torturowania to mam z tym lekki kłopocik na nowym sprzęcie. Moja karta to FIC 9500 Pro (bez modu) z chłodzeniem Zalman'a ZM 80C-HP. Problem polega na tym... że nie da się podkręcać... jakiekolwiek zmiany częstotliwości taktowania rdzenia (nawet o 1MHz) kończą się zwiechą (bądź restartem akceleratora, gdy VPU Recover jest włączone). Na początku pomyślałem, że przyczyną mogą być sterowniki - bety 4.12. Zmiana na 4.12 WHQL (wcześniej wyczyszczenie Driver Cleanerem) i to samo. Na odstrzał poszedł Ati Tray Tools, zastąpiłem go najnowszą wersją 1.0.1.415 - to samo... ...stąd pytanie: czy miał ktoś do czynienia z taką sytuacją? (słyszałem o blokadach podkręcania na niektórych kartach, ale chyba nie na 9500...) Czy wie ktoś co może to powodować i co zrobić, żeby móc podkręcać?
  14. pimol

    Ati Radeon 9600 Pro / Xt

    Timmon, ja kupowałem w www.esc.pl i dostałem kartę z takim wyposażeniem, tyle że to było 4 miechy temu i kiedy jeszcze nikt nie wiedział o jej boskości 8) , to zapłaciłem za nią... 485zł :P Widzę, że jesteś dociekliwym kupcą, to się chwali :wink:
  15. pimol

    Ati Radeon 9600 Pro / Xt

    Jeśli chodzi o wyposażenie to wilkie ukłony w stronę Gigabyte'a Pudełko zawiera oprócz samej karty: przejściówkę DVI => VGA, kabelek do wyjścia na TV (chinch i S-Video), płytę ze sterownikami i oprogramowaniem, płytkę z pełną wersją PowerDVD 5, i łącznie pięć płytek z grami :!: 8O Tomb Rider najnowsza część na 2cd, Rainbow Six: Raven Shield 2cd i Will Rock... No cóż, licząc, że kogoś interesują te gry to głupotą byłoby nie kupować tej karty... :wink:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...