Skocz do zawartości
Phooryz

Zestaw 2.1 Creative Inspire czy cos Modecoma?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przegladam forum Tweaka i widze, ze jest tu mnostwo znawcow sprzetu audio do kompa (i nie tylko), wiec chce sie poradzic. Potrzebuje do niewielkiego pokoiku (3,5mx3,5m) jakis zestaw 2.1 w niewielkiej cenie (takie zycie... ;)). zastanawiam sie nad kilkoma propozycjami. Oto one:

Creative Inspire P380

Modecom 2.1 MC 9860

Modecom 2.1 MC 9600

 

Ktory z wymienionych zestawow byscie samo wybrali? O Creative sporo na tym forum mozna znalezc, natomiast o Modecomach prawie zupelna cisza, a wydaja sie nieco porzadniejsze... Dodam, ze potrzebuje tych glosnikow do sluchania mp3 i plyt CD, ogladania filmow na DVD itp. rzeczy, troche tez do grania...

 

Licze na Wasza pomoc!

 

P.S. W kwocie do 200 zl pewnie sensownego nowego wzmacniacza nie kupie, nie? Jakies kolumienki do niego by sie znalazly :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobisz jak kupisz głosniki Modecoma. Bo sa moze i nie znane na rynku ale jak widac na danych sa porownywalne do głosników crativa. Moim zdaniem sa lepiej wykonane i nawet mozna smiało powiedziec ze sa nawet tansze od creativa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przema, masz te głosniki że je tak chwalisz? Bo z twojej wypowiedzi wynika, że te modecomy są lepsze, bo mają większe cyferki w parametrach technicznych. Jeżeli tak, to ja dorzucam mediatechy vivace, mają aż 1000w mocy, schodzą aż do afair 60hz i kosztują poniżej 100 siana. Mocno się zastanów. A tak na serio, to jeżeli miałbym wybierać w wymienionych, to brałbym creativki, złodzieje przynajmniej siedza w temacie, a co wymyśli modecom od obudow i zasilaczy w głosnikach to boję się myśleć. Chociaż... w zasadzie, to bierz te, które bardziej ci sie podobaja :D Wszystkie zestawy powinny zagrac tak samo, czyli cinko. btw:

Przegladam forum Tweaka i widze, ze jest tu mnostwo znawcow sprzetu audio do kompa

Owszem, ale znawcy nie zadowalają się pierdziafkami za 200-300zyla, tylko zestawami stereo za 1000-1500 zyla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym rms to nie jest prawdziwa moc... prawdziwa moc to jest moc DIN przy sygnele sinusoidalnym w przedziale 63-16000Hz... a nie zaden RMS... pozatym od kad jestem na swiecie to mocn jest wylacznie w WATACH ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

pozatym od kad jestem na swiecie to mocn jest wylacznie w WATACH

Od zawsze mamy trzy rodzaje mocy:

-czynną U*I*cosq - jednostka: W (wat)

-bierną U*I*sinq - jednostka var (war)

-pozorną U*I - jednostka VA (woltoamper)

 

:lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja P380 szczerze odradzam, ostatnio kupiłem je dla kuzyna i trochę potestowałem i byłem bardzo ale to bardzo zawiedziony. Moje wysłużone creativy 4400 są o wiele lepsze. Oba zestawy były testowane w tym samym pomieszczeniu na tym samym sprzęcie. To tyle co chciałem powiedzieć. Modecomów nie słyszalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja P380 szczerze odradzam, ostatnio kupiłem je dla kuzyna i trochę potestowałem i byłem bardzo ale to bardzo zawiedziony. Moje wysłużone creativy 4400 są o wiele lepsze. Oba zestawy były testowane w tym samym pomieszczeniu na tym samym sprzęcie. To tyle co chciałem powiedzieć. Modecomów nie słyszalem.

Co prawda to jest ta sama moc ale tam jest 4.1 a tu 2.1 wiec 2 satelitki mniej. Jakie to pomieszczenie mialo wymiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja P380 szczerze odradzam, ostatnio kupiłem je dla kuzyna i trochę potestowałem i byłem bardzo ale to bardzo zawiedziony. Moje wysłużone creativy 4400 są o wiele lepsze. Oba zestawy były testowane w tym samym pomieszczeniu na tym samym sprzęcie. To tyle co chciałem powiedzieć. Modecomów nie słyszalem.

Co prawda to jest ta sama moc ale tam jest 4.1 a tu 2.1 wiec 2 satelitki mniej. Jakie to pomieszczenie mialo wymiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że głośniki komputerowe pozostawiają jednak sporo do życzenia... Sam mam Creative Megaworks 550THX - wydałem na nie kupe kasy - subwoofer owszem grzmoci aż miło, ale satelitki były do niego kompletnie nie dopasowane.

 

Jednak sub ma całkiem mocny zasilacz - wymieniłem satelitki na zestaw Pionnera: http://www.arteccomputer.de/DE/txt/artec/h...i_srrndspk_sv30 (ale bez suba oczywiście, i inny kolor) - przednie są dwudrożne, środkowy ma dwa głośniki. No i najważniejsze - drewniane obudowy - producenci mimo, że mają tak drogie zestawy (ja dałem 1800zł za Mrgaworksy) to robią plastikowe satelitki - przez to dźwięk niestety bywa niemiły dla ucha (zwłąszcza jak jest głośniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mart!nek . zobacz ze w parametrach jest podana rzeczywista moc tych głosników a nie jakies magiczne cyferki, prawdziwa moc głosnikow jest wyrazana w rmsach a nie w watach mocy.

Jakby tam napisali, ze glosniki maja 293563256326532965329 rmsów ;p mocy RZECZYWISTEJ, to uwierzyłbyś? To SĄ magiczne cyferki. I chciałbym baaaardzo usłyszeć to 40hz z suba.. :D Niestety się nie da... BTW ni mo ani czegos takiego, jak rmsy, ani waty mocy, są tylko waty, a wat to jednostka mocy. Zle wychwyciles kontext :D

 

Varrol: To też mocno zależy od plastiku, jeden rezonuje jak qrde lampki do wina, a inny sprawuje sie lepiej... ale tak czy inaczej drewno, a nawet sklejka o niebo lepsza. I bałbym się robić taką modyfikację, jaką ty zrobiłeś :D Jeżeli u Ciebie to cacy gra, to miałeś dużo szczęścia. Często jest tak, że albo niektóre tony są odgrywane i tu i tu, przez co są podbijanie, albo robi się dziura w paśmie przenoszenia i qpa. Aczkolwiek moge sie mylic :D U mnie w samsungach (tylko do wormsow i wina :D ) ni mo zadnej zwrotnicy ani nic, satelitki naturalnie obcinaja dolne czestotliwosci, jakbym podpial cos wiekszego, to by buczalo jak megakomar.

 

I wracając do tematu :D Polecam creativki, ale tylko dlatego, ze dla mnie najfajniej wygladaja z 3 wymienionych. Modecom wyglada troche (imho) jak odpustowa qpa ze straganow, a nawet jezeli na zdjeciu wyglada to yakotako, to w rzeczywistosci plastik mzoe byc zle wyciachany etc. A te creativki widzialem, przygladalem sie w sklepie i z zewnatrz sa dobrze wykonane. Pezedro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varrol: To też mocno zależy od plastiku, jeden rezonuje jak qrde lampki do wina, a inny sprawuje sie lepiej... ale tak czy inaczej drewno, a nawet sklejka o niebo lepsza. I bałbym się robić taką modyfikację, jaką ty zrobiłeś :D Jeżeli u Ciebie to cacy gra, to miałeś dużo szczęścia. Często jest tak, że albo niektóre tony są odgrywane i tu i tu, przez co są podbijanie, albo robi się dziura w paśmie przenoszenia i qpa. Aczkolwiek moge sie mylic :D U mnie w samsungach (tylko do wormsow i wina :D ) ni mo zadnej zwrotnicy ani nic, satelitki naturalnie obcinaja dolne czestotliwosci, jakbym podpial cos wiekszego, to by buczalo jak megakomar.

Trochę nie rozumiem twojej teorii - to tak jakby podpiąć do wzmacniacza normalne sporawe kolumny i subwoofer i to by źle grało, bo by np. sub się trochę z kolumnami pokrywał - a w ogóle, to nawet przy dwóch kolumnach pokrywają się one nawzajem i by się chrzaniło...

 

Dziura owszem może się zrobić - ale jak się da jakieś małe pierdziawki nie obsługujące niskich tonów - a te co zapodałem mają nawet ładne basy... Zresztą właśnie te satelitki miały problem z niższymi tonami i przez to nie współpracowały dobrze z subem.

 

Ale dlaczego głośniki miałyby buczeć jak dostają niskie tony? Może masz jakies przesunięcie w dzwięku na sub/satelitki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam P380 i jestem zadowolony. Dobry stosunek ceny do jakości.

 

Naprawdę fajny subwoofer. Tylko strasznie sie wszystko od niego trzesie w pokoju, nawet na basach skręconych na min. I troche wieje po nogach ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...