Skocz do zawartości
dexter_oa

sketchup... virtual moding :)

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzebuję temat bo nie wiem czemu umarł. Świetny w końcu program pozwalający wiele sobie ułatwić. A teraz mój projekt obudowy z drewna. Chcę aby obudowa ta świetnie wytłumiała wszelkie szumy i chałasy z kompa. A oto foty.

Projekt 1

Projekt 2

Projekt 3

U góry narysowałem zasuwaną roletę. Na czas spoczynku lub potrzeby dodatkowego wyciszenia wystarczy zasunąć na panel czołowy. Ma to mieć niebagatelne wymiary ok. 30cm szerokości oraz 70cm wysokości i 60cm głębokości. Płyta główna zostanie odizolowana od zasilacza. Na wlocie powietrza do budy oraz na wylocie zostaną zbudowane komory tak aby wiatraki nie hałasowały bezpośrednio na zewnątrz. Materiał to albo płyta wiórowa albo lite drewno. Ewentualnie cienka wiórówka fornirowana od zewnątrz. Obudowa będzie na kółkach których niestety nie wrysowałem. To tyle jeśłi interesują was szczegóły projektu i budowa komór to prosze o pytania może coś źle kombinuję to proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie o taki z chlebaka mi chodziło ;)

 

Edit (mam nadzieję, iż ktoś to zauważy):

 

A oto projekt chłodzenia czyli obwód powietrzny. Mam nadzieję iż rysunki te coś wyjaśnią ;)

Rys 1

Rys 2

Rys 3

 

Jak widzicie żaden z wentli nie wychodzi bezpośrednio na zewnątrz (poza zasilaczem ale nad nim też myślę). W otwory wlotowe i wylotowe wstawię tuby bassreflex z kolumn głośnikowych. Obłożę również watoliną (jak w kolumnach). Na wlocie założę filtry przeciwpyłowe (worki papierowe od odkurzacza rulez) To na razie tyle co mi przychodzi do głowy. Pozdrawiam i czekam na obiektywną krytykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Gua ale u mnie działa

Nalewa w Window masz opcję Shadow Setings tam ustawiasz położenie geograficzne datę oraz godzinę.

 

Edit:

Poprawiłem proporcje projektu (teraz rysunek całkowicie w skali ;) ), dodalem tez również kilka szczegułów. Na razie natrafiłem na jednego zonka czyli chyba nici z okna ponieważ zabudowa wewnętrzna oraz szczelność obudowy na to nie pozwala. A oto poprawiony projekt:

Widok 1

Widok 2

 

Edit:

Problem z budą:

Problem

 

I ewentualne rozwiązanie by Sebcio 55:

Opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny programik, sciagnalem pobwilem sie i moja obecna obudowe narysowalem, jeszcze nie mam wszytkiego ale pokaze :>

Kolor budy mam bialy ale taki jak jest na rysunku bym chcial miec :)

 

Edit:

 

http://evolution.net.pl/~kurtus/skrytobojca2/buda-rev.2a.jpg

 

Cosik dodalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

ej skad sciagnac ten program bo wszedzie musze wpisywac jakies formularze a raczej mi sie nie chce, wersja oczywiscie trial czy cos legalnie :P

Ej a znacie może jakieś tanie programy, nie musza byc zaawansowane, w tworzeniu obiektów 3d ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny ten projekt Madness. Ale zastanawia mnie efektywnosc tej rolety. Tzn sadzisz ze przez panel przedni bedzie wydobywal sie halas? Wg mnie nie bedzie w nim roznicy w zaleznosci od polozenia tej rolety. Chyba ze gorna scianka jak i inne pozostale beda znacznie grubsze, lepiej wytlumione niz panel przedni. Ale walory estetyczne tego sa ciekawe. Np zostawiajac kompa 24/7 mozna zasunac to ustrojstwo i komp jest jak szafa pancerna, nikt sie nie dobierze :wink: cos podobnego montuja na witrynach sklepowych.

Kolejna sprawa to dziwie sie ze jeszcze nie przymierzasz sie do WC :wink: Akurat tam ladnie by weszlo, a patent z wyciszeniem wentyli nie dajac ich wylotow bezposrednio na zewnatrz moznaby wykorzystac z 2x 120mm na chlodnicy. Troche to nieproporcjonalne brac sie za taki "od podstaw" do zlozenia projekt i montowac tam AC. Wydajnosc tego chlodzenia wentylami moze nie byc zbyt powalajaca, bo jednak doplyw zimnego powietrza w taki posredni sposob (zasysanie przez otwory wlotowe, ale dzieki wnetylom dopiero w srodku) jest mniej efektywny a jak jeszcze dorzuciesz filtry to kolejny "tłumik". Pomysl nad wydajnoscia bo configa masz dosc mocnego i ciezko to schlodzic na ac, bezglosnie.

Ale ogolnie ladnie to sie prezentuje. Oby powstalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SketchUP bardzo mi sie podoba w weekend albo w cześniej zaprezenuje modyfikacjie mojej budy ale mam problem. Umieszcze w nim wyświetlacz LCD 4x20 ale nie weim jakie ma wymiary mógł by mi podac albo wymiary wyświetlacza 2x20 (jezeli takowy jesy) Poniewarz mam miesce ~5cm wysokości i szerokości ~15 CM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...