Skocz do zawartości
arturp

Połączenie stacjonarnego z laptopem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dla większości forumowiczów tutaj banalne pytanie :wink:

Chodzi o to, że mam dwa komputery: jeden stacjonarny i jeden laptop;

Stacjonarny łączy się z internetem przez sieć osiedlową, a w laptopie nie ma w ogóle dostępu do internetu; I teraz chciałbym połączyć oba komputery w sieć oraz współdzielić połączenie internetowe. Jak to zrobić :roll: :?:

 

Nie chodzi mi tutaj o opisy jakiś konfiguracji, tylko na chłopski rozum powiedziane co jest do tego potrzebne i jak to mniej więcej zrobić.

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech. Dokładnie tak samo jak dwa komputery normalne (szukaj), czyli:

 

- router -> switch -> komp1 + komp2

lub

- komp1 (działa jako router, druga sieciówka) -> komp2

 

Czyli switch nie jest w tym wypadku potrzebny. Dodajesz 1 sieciówkę do komputera stacjonarnego i dajesz po prostu scrossowany kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki, tylko ja jestem z tego tematu zielony :oops: i czy mógłby mi ktoś jeszcze wyjaśnić co to jest i do czego służy router i switch... :?:

 

...i czy dałoby się zrobić tak, że możnaby korzystać z internetu w laptopie, kiedy stacjonarny jest wyłączony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz miec dostep do internetu kiedy jeden z komputerow jest wylaczony musisz kupic router ktory bedzie dzielil lacze (np taki d-link dl-604 http://www.dlink.pl/produkte/products_dire...roduct=DI%2D604 ). akurat ten ktory co podalem ma takze 4 portowy switch, a wiec mozna podlaczyc do niego maks. 4 komputery.

 

w instrukcji wyczytasz jak to ustawic.

 

nie wiem jak na takie rzeczy zareaguje twoj dostawca internetu, jesli jest to zabronione, to nie baw sie w dzielenie lacza. jesli nie ma problemu to zapytaj administratora o ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D mi się wydawało, że "dzielić" to tak, że mogę korzystać z internetu w laptopie kiedy stacjonarny jest wyłączony, a "współdzielić", że mogę korzystać kiedy stacjonarny jest włączony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hym.. ciekawe. ale ta subtelna roznica to tylko pare literek... te terminy sa rownoznaczne w przypadku lacza.

 

to co napisalem zadziala nawet w przypadku kiedy komp. stacjonarny bedzie wylaczony.

jesli chcesz miec na laptopie internet tylko wtedy kiedy komp jest wlaczony, to nawet switcha nie musisz kupowac. kup do stacjonarnego druga sieciowke, kabel skrosowany i podlacz tym kablem laptopa do drugiej sieciowki.

w wlasciwosciach polaczenia z internetem wlacz udostepnianie lacza i voila. gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...