Skocz do zawartości
Pawelo83

r9600pro gigacube czy gigabyte

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wintereq

z tych kart to zdecydowanie Gigabyte'a

 

ma pamięci BGA 3.3ns, a ten Gigacube jest w wersji Encore z pamięciami TSOP i to pewnie 4ns

 

Gigabyte - dostaniesz kilka gierek (TR6, Raven Shield)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja ci od razu mowie. nie bierz tego gigacuba bo to wersja z zanizonym taktowaniem pamieci.

 

cytuje "GIGACUBE ATI 9600PRO 128MB AGPx8 TV DVI Opis Techniczny: Typ złącza AGP 8x Pamięci 128MB DDR 400MHz(efektywne)" <- jak kupisz ta karte bedziesz kolejna osoba na forum ktora sie dala nabrac. taktowanie pamiecie w kazdym radeonie 9600pro to 600mhz efektywnie a nie 400.

 

bierz gigabyta. ma pamieci bga, zapupiascie wygladajacy radiator i swiecacy na niebiesko wentyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co mówią przedmówcy :)

Ja dopiero co wymieniłem swojego 9600 pro z zanizonym taktowaniem pamieci na tego gigabyte i jestem zadowolony :)

Rdzeń kręci sie na 524 a jesli chodzi o pamięći to dużo gożej (ale to pewnie dlatego ze bez radiatorków) Pamięci na maksa 620 MHz/

Dzisiaj zakupiłem radiatorki revolteka i może będzie lepiej bo pamięci nieda sie dotknąć. A na gpu zrobiłem piękny blok do wc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co mówią przedmówcy :)

Ja dopiero co wymieniłem swojego 9600 pro z zanizonym taktowaniem pamieci na tego gigabyte  i jestem zadowolony :)

Rdzeń kręci sie na 524 a jesli chodzi o pamięći to dużo gożej (ale to pewnie dlatego ze bez radiatorków) Pamięci na maksa 620 MHz/  

Dzisiaj zakupiłem radiatorki revolteka i może będzie lepiej bo pamięci nieda sie dotknąć.  A na gpu zrobiłem piękny blok do wc :)

a jaki masz config i ile markow w 2001 i 2003?

Wypowiedz się jeszcze jak zażucisz chlodzenie, jak z oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz config i ile markow w 2001 i 2003?

Wypowiedz się jeszcze jak zażucisz chlodzenie, jak z oc?

Moj conf to Bartek 2600+@3200 Kiszkowata pamięć 256MB 333MHz

Radek Gigabyte 9600Pro Core 400@530 Mem 600@650

2001 -> 12000 marków

2003 -> 4300 marków

 

W chwili obecnej tworze blok wodny do chłodzenia GPU i zastanawiam sie czy nie przerobić coolerów rewolteca na WC bo strasznie sie grzeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a jaki masz config i ile markow w 2001 i 2003?

Wypowiedz się jeszcze jak zażucisz chlodzenie, jak z oc?

Moj conf to Bartek 2600+@3200 Kiszkowata pamięć 256MB 333MHz

Radek Gigabyte 9600Pro Core 400@530 Mem 600@650

2001 -> 12000 marków

2003 -> 4300 marków

 

W chwili obecnej tworze blok wodny do chłodzenia GPU i zastanawiam sie czy nie przerobić coolerów rewolteca na WC bo strasznie sie grzeją.

Kuczaki, wczoraj włożyłem mojego nowego Radzia, ustawilem go na 520/620 i mam wyniki troszkę inne

2001- 13400 markow

2003- tylko 3980

 

To jest moj pierwszy radek, podpowiedz proszę co grzebaleś w sofcie, można go jakoś przemodować, może jakiś flash biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie duza roznica jest pomiedzy tymi dwoma markami 4300 i 3980??? wiadome jest ze mark'03 bardziej testuje karte graficzna ale procek i tak ma jakis tam niemaly wplyw na wynik, co ciekawe zaskakujace jest to, ze Pavelo83 masz wiecej w mar'01 niz w 03 a lobo wprost przeciwnie bo procki macie tak samo podkrecone. czyzby tutaj liczyla sie plyta? lobo jaka masz konkretnie konfiguracje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisze jak wroce do domu bo niepamietam co dokladnie jak mam ustawione :) Ale płyte mam ASUS A7N8X-E Deluxe a wszystko mam chłodzone wodą jak ktoś chce to podesle fotki :) Pamięci jak pisałem jakieś noname na 333 chodzą i nie dają sie podkręcić procek BARTEK 2600+ chodzi na 2200MHz czyli coś około 3200+ Radek po założeniu bloku wodnego na GPU kręci sie na 540Mhz bez artefaktów ale pamięci niestety cienizna :/ 630 z radiatorkami a bez 620 (zastanawiam sie nad

przerobieniem radiatorów revolteca na WC :)) Radiatorków na pamięciach nieda sie dotknąć po jakichś 10 min pracy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj conf to Bartek 2600+@3200 Kiszkowata pamięć 256MB 333MHz

Radek Gigabyte 9600Pro Core 400@530 Mem 600@650

2001 -> 12000 marków

2003 -> 4300 marków

U mnie na takim samym konfigu tylko 512 ram, mam ok

 

2001 >> 14k markow

2003 >> takze 4,3 k

 

tak wiec wyniki podobne i potwierdzam ze bardzo dobra karta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj pobawilem się kartą i bez błedow wyciaga 530/623. pamieci cholernie gorące musze pomyśleć nad dobrym chlodzeniem. Karta wyciagnela w 2001-13840 a w 2003- 4041. Uparlem się na ten złom, musi pójśc powyżej 14000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fi5h jakie masz chłodzenie na pamięciach? Troszkę sporo je podkreciłeś :) A czy bawil się już ktoś napięciami? Tym prgramikiem w standardzie można podkrecać 3 napięcia 1 jest od proca karty a pozostałe dwa? A co do tego że fajny sprzet to się zgadzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam nic na pamieciach :P standardowo chodzi u mnie jak w podpisie ale wiem ze musze jakos pamieci schlodzic (mam dodatkowy wentyl i on dobrze sobie radzi ale to za malo)

 

Jakie napiecia ?? yyy o czyms nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam nic na pamieciach :P standardowo chodzi u mnie jak w podpisie ale wiem ze musze jakos pamieci schlodzic (mam dodatkowy wentyl i on dobrze sobie radzi ale to za malo)

 

Jakie napiecia ?? yyy o czyms nie wiem :)

w v-tunerze "podobno" sie da zmieniac napiecia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam nic na pamieciach :P standardowo chodzi u mnie jak w podpisie ale wiem ze musze jakos pamieci schlodzic (mam dodatkowy wentyl i on dobrze sobie radzi ale to za malo)

 

Jakie napiecia ?? yyy o czyms nie wiem :)

w v-tunerze "podobno" sie da zmieniac napiecia ;)

nie podobno a napewno, jeszcze sie tym nie bawilem i dlatego pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam nic na pamieciach :P standardowo chodzi u mnie jak w podpisie ale wiem ze musze jakos pamieci schlodzic (mam dodatkowy wentyl i on dobrze sobie radzi ale to za malo)

 

Jakie napiecia ?? yyy o czyms nie wiem :)

w v-tunerze "podobno" sie da zmieniac napiecia ;)

nie podobno a napewno, jeszcze sie tym nie bawilem i dlatego pytam

podobno, podobno... ja na radku 8500 i 9200 od gigasa nie moglem.. tzn. niby sie zmienialy le nic to nie dawalo..wiec jak dlamnie to pic na wode fotomontaz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Gigabyte naprawde fajnie sie kreci, kuzynek go ma i z 400/600 ma 515/680, ale na standardowym chlodzeniu i z chlodzeniem na ramcu, w tej cenie poprostu sie oplaca, moze jakby mial Vga Silencer na core to moze jeszcze by poszlo troche, ciezko powiedziec, na ramcu ma radiatorki aluminy choc miedziane byly by lepsze, choc jak na pamieci 3.3 to te ~700 to naprawde duzo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pamięci 3.3ns 700MHz to nie jest jeszcze szczyt. U mnie 3,6ns samsungi mam podkręcone z 550MHz na 715MHz. (ale karta trochę inna :wink: ) Na 710MHz pracuje całkowicie stabilnie i wsje marki przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt ale jakby to przeliczyc to te 3.3 to powinny chodzic na 600 a 3.6 to juz poprostu super jak dochodza do 700. Kuzyn dalej meczy grafe i dojechal na 550/700 na standardzie + radiatorki na ramcu to jest sporo(mowie o Gigabyte R9600Pro), ja mysle ze moje 2.8 hynix nie docisnolbym do 800 na bank a tu widze ze inni o te 100Mhz dochodza ale to o czym innym gadka. Poprostu bierz tego Gigabyte i koniec tematu (tak mysle :])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt ale jakby to przeliczyc to te 3.3 to powinny chodzic na 600 a 3.6 to juz poprostu super jak dochodza do 700. Kuzyn dalej meczy grafe i dojechal na 550/700 na standardzie + radiatorki na ramcu to jest sporo(mowie o Gigabyte R9600Pro), ja mysle ze moje 2.8 hynix nie docisnolbym do 800 na bank a tu widze ze inni o te 100Mhz dochodza ale to o czym innym gadka. Poprostu bierz tego Gigabyte i koniec tematu (tak mysle :])

Nie bardzo rozumiem tekst o 3,3 i 3,6? Gdybyś nie zauważyl to już kupiłem i jak tylko zakupię kawał miedzi na ram to przykrecę tego rupiecika. Może do działu ekstremalne nie zalapie się, ale na pewno nie pozwole pracować karcie na standardowych ustawieniach- marnotrastwo potencjału mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jestem i pisze:

 

Płyta: ASUS A7N8X-E Deluxe

Procek: Athlon Barton 2600+ @ 2185Mhz

Pamięć: noname 333MHz 256 MB

Grafika: Gigabyte Radeon 9600 Pro 400/600 @ 520/650

 

3d Mark '01 -> 12995

3d Mark '03 -> 4038

 

Procek i grafika chłodzone wodą :) temp w stresie procek 42 stopnie

grafika 35 stopni. (prace nad przerobieniem radiatorów revolteca na wc trwają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...