Skocz do zawartości
eGz3

Sapphire radeon 9800 pro help ! :]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od wczoraj jestem szczesliywym (chyba ... ) posiadaczem radeona 9800 pro , zmienilem karte z ge force'a 4 ti 4200 z nadzieja polepszenia wydajnosci w jedynej grze w jaka gram (counter-strike). Po ciezkich bojach zmienilem sobie odswierzanie , w ati tray tools zmienilem refreshlockiem na rozdzielczosc w ktorej gram na 120 hz (zawsze byly problemy z tym w win xp :/ ) czyli powinienem miec teoretycznie mozliwosc wyciagniecie 120 fps. Odpalam sobie gre i fakt 120 fps szczescie niesamowite, niestety 2 kroki i 60-70 klatek na sekunde ... Lepsze wyniki osiagalem na geforce. Co do mojego kompa zeby nie przeciagac dyskusji to sklada sie on w chwili obecnej z :

plyty gigabyte kt880

proc athlon xp 2000+

pamiec twinmos 2x256 na dualu

karta saphire radeon 9800 pro

reszta nie istotna

 

Czy ktos moglby mi pomoc ? dac jakas rade or smth ? Sterowniki ktore zainstalowalem to Catalysty 4.7 probowalem na omegach to wogole po odpaleniu counter-strike'a na ekranie pojawialy sie 'artefakty' ;/

 

acha, karta 256bit boxowa

 

bede naprawde bardzo wdzieczny za jakiekolwiek wskazowki.

 

aaa interesuje mnie opengl w rozdzialce 800x600.

 

Pozdrawiam

 

update

 

po przestawieniu na stare sterowniki te dolaczone na plycie w boxie , ustawieniu w ati tray toolsie na performance pewnych rzeczy zejsciu z odswierzaniem do 100 hz mam to 100 fps , mimo wszystko ciagle spadaja do okolo 70, nie wiem czemu , HL gra b stara , wymagania ma znikome , czy ktos moze spotkal sie z podobnym problemem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj niedobrze ze wzrokiem, tyle topików w około a kolega nie widzi, trzeba patrzeć :wink:

za mało danych podajesz, robiłeś nową instalacje windowsa albo chodziaż usunałeś stery po nvidii driver cleanerem?? Jak nie to zapomnij o tym ze bedzie działało jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , mam nowy dysk i czysty system win xp (jesli faktycznie analogiczny problem byl poruszany to musialem go przeoczyc , przepraszam :) - dajcie linke ;) )

 

btw 5177 w 3dmarku na tym sprzecie to kiszka chyba nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , mam nowy dysk i czysty system win xp (jesli faktycznie analogiczny problem byl poruszany to musialem go przeoczyc , przepraszam :) - dajcie linke ;) )

 

btw 5177 w 3dmarku na tym sprzecie to kiszka chyba nie ?

Zalezy w ktorym 3dmarku :-) Jesli 2003 to OK, jesli 2001 to wydajnosc masz gf4mx :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem - kupiłeś radzia tylko dla polepszenia wydajności w cs'ie ?? Przecież tam na radku 9000 czy gf2 lepszej już masz stabilne 100 fps :P

Po co "lepsza wydajność" :o

 

PS. odsprzedaj mi Twojego radka bo na cs'ie to się bidulka nudzi, a mi by sie przydało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa chyba o CSie 1.6 a nie 1.5 :> A w 1.6 przy gf2 100 fpsow napewno miec nie bedziesz.

PS. Moze oprocz CSa, czasem odpali tez Far Cry'a ;]

Stary przy p3 wykreconym na 850 i gf2 winfast pro miałem 100 :P Niewierzysz? fakt że w zadymie spadało czasem nawet do 50 ale to była wina PROCKA, kolega na p 1.5 i mojej karcie którą mu sprzedałem gra bezproblemowo w 1.6 i ma 100 fps :P I gra na niej do dziś :)

Btw na gf3 ti też mam 100, chociaż gram narazie tylko w 1.5 :)

cu at misioo.com :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wracając do tematu spróbój znaleźc ustawienia wydajności i openGL i ustaw na wydajność, zmniejsz fsaa, i filtrowanie antizotropowe, chociaż u mnie na fsaa i fa max działą nonstop 100 fps :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze 1.6 , a kwestia jest taka zeby bez wzgledu na ilosc graczy modeli i wogole grafiki na ekranie , rzuconych granatow dymnych itp miec stale 100 klatek.

Otoz to. Tak wlasnie powinno byc...

Bedziesz testowal te sterowniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby mi pomoc ? dac jakas rade or smth ? Sterowniki ktore zainstalowalem to Catalysty 4.7 probowalem na omegach to wogole po odpaleniu counter-strike'a na ekranie pojawialy sie 'artefakty' ;/  

napisalem na gorze watku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe - taka karta i CSowi ona nie starcza... Sam chce ja kupic, ale teraz nie wiem.

Czytalem kiedys o specjalnych sterach dla CSa, oto link:

http://www.esports.pl/?id=post&post_id=1879105251

 

Przetestuj i powiedz jak sie sprawuja :)

sprawuja sie tak jak wszystkie inne :) poza brakiem tego certyfikatu od xp (wszechmocne "mimo to kontynuuj") nie zauwazylem zadnej poprawy :D spada ciagle do 60ciu :/ aaa noi jest w nich duzo mniej zakladek w opcjach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary mam ten sam problem.

 

po kolei

zamienilem gf fx 5200 na sapphire 9800pro i bez usuwania (tylko odinstalowale) starych detonatorów i bez reinstallu windy, zainstalowalem mase catylystow i omeg jednych na drugie. wpisalem w csie developer 1 i mialem uwaga 160-260 fpsów!!

 

potem nastapil reinstal windy xp, na świerze dałem catalysty 4.8 i [gluteus maximus]! zaisntalowalem jeszcze 4.9beta for DIII i dalej [gluteus maximus].

mam ok 130 fpsow ale mi spadaja w tłoku nawet do 40!! tylko jak jest duzo ludzi, na smoke'ach nie.

 

CZEMUUUU!!??!!??

 

pomocy jeśli ktoś to miał

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boze, ludzie... przeciez nie widzicie roznicy miedzy 25 a 150... a 25 to standard TV... 40,100... Co za roznica? Chyba tylko taka ze przy 40 grasz normalnie, a przy 100 wszystko sie zmienia jakby szybciej. Eh, te klatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Boze, ludzie... przeciez nie widzicie roznicy miedzy 25 a 150... a 25 to standard TV... 40,100... Co za roznica? Chyba tylko taka ze przy 40 grasz normalnie, a przy 100 wszystko sie zmienia jakby szybciej. Eh, te klatki. "

 

Ten watek byl juz wiele razy poruszany. Moze grajac w farcry albo doom3 roznicy nie widzisz(tam ilosc fps czesto sie zmienia i zazwyczaj nie przekracza 50) ale w cs-sie jest olbrzymia roznica gdy grasz przy 25fps- a 100fps. Roznice widac nawet miedzy 60 a 100. I nie wtykaj mi tu tych tekstow ze oko ludzkie nie wylapuje, zaistaluj CS-a ustaw sobie maxfps na 30 pozniej na 100. Jezeli roznicy nie zobaczysz to masz cos nie tak z oczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm sterowniki omega podczas instalacji pozwalaja wybrac opcje OpenGL optimized, z dopiskiem ze opcja przewidziana specjalnie dla grajacych w CS... moze to pomoze?

zrobiłem tak jak mówisz, ale niestety to samo. spadaja w tłoku do 40fps.

ma ktos jeszcze jakies pomysły? (chętnie popróbuje)

 

ponadto mam problem taki, ze nie moge przy uzyciu alt+tab przeskoczyc do windy odpisac na gg, bo jak wróce do csa to mam czarny ekran (tylko dźwięk). przed reinstallem sysa tak nie mialem. wiekto moze co to?

 

Boze, ludzie... przeciez nie widzicie roznicy miedzy 25 a 150... a 25 to standard TV... 40,100... Co za roznica? Chyba tylko taka ze przy 40 grasz normalnie, a przy 100 wszystko sie zmienia jakby szybciej. Eh, te klatki.

oj stary błądzisz. jeżeli nie widzisz różnicy między 25 a 100, to pewnie nie widzisz różnicy w recoilu broni, pewnie nie widzisz różnicy w czasie przeładowywania broni, zapewne nie widzisz różnicy w wielkości pingu, lossa i choke'a, a to znaczy ze nie grasz w csa, wiec nie mamy o czym rozmawiac.

 

pozdrawiam wszystkich i proszę o jakieś jeszcze wskazówki co zrobić z moim problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonciak, przeczytaj jeszcze raz to co napisalem. Jedyna roznica wynikajaca z wiekszej ilosci klatek jest taka, ze wszystko zaczyna sie dziac szybciej. A to z prostej przyczyny, ze obraz zmienia sie w pewien okreslony sposob, i potrzebuje tylko pewnej ilosci klatek zeby zaszly zmiany. Jesli w ciagu sekundy jest mozliwosc wygenerowania znacznie wiekszej ilosci klatek niz tak naprawde potrzeba, obraz dziala szybciej, z tad wrazenie jakby wszystko zamiast poruszac sie normalnie dostalo jakby malego silnika w zadzie. Ot cala filozofia. A ping to z pewnoscia nie zalezy od fps (chyba ze ping to jakies cos z csa). Nie trzeba grac w CSa zeby byc szczesliwym. W NFS raz zapomnialem zmienic rozdzielczosci. Nie dalo sie grac, bo mialem ok 150fps. Dopiero w max detalach dalo sie grac. Ale coz, CS to juz taka gra, gdzie szybkosc akcji jest bardzo wazna. Pozdrowienia dla maniakow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, jeszcze nie słyszałem, żeby komuś przeszkadzało za dużo fpsów :)

ale oczywiście szanuję Twoje przywzywczajenia.

 

wiem, że ludzkie oko widzi około 60, a mój monitor odświeża się 85 razy na sekunde, dlatego nie mam żadnych zarzutów, jeśli fpsy nie spadaja mi poniżej 80, a tymczasem miewam nawet 40, a to stanowczo, dla mnie, za mało.

 

czy może ktoś przewiduję jakie kroki powinienem poczynić aby poprawić ten stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, jeszcze nie słyszałem, żeby komuś przeszkadzało za dużo fpsów :)

ale oczywiście szanuję Twoje przywzywczajenia.

OT

 

to poczytaj o problemach jakie ludzie mieli na NFS Undrerground przy np wyjezdzie z tuneli tam fpsy rosly momentalnie z 40 do 150 i nie dalo rady w nic przygrzmocic :) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj stweroniki DNA 2.8.4.8a i wybierz OpenGL zoptymalizowany do Counter Strike [Wybór podczas instalacji] a wszystko będzie jak trzeba.

 

Poziom FPS wróci do normy.

wywalilem wszystkie sterowniki jakie mialem i zainstalowalem na czysto DNA2848a (opcja ogl dla csa) ściagniete z jakiejs strony. przy instalce wyskoczylo duzo bledow a po restarcie kompa system nie znalazl zadnego sterownika.

 

zainstalowalem catalyst 4.9 a potem na to DNA2848a. nie bylo juz bledow zadnych. zastapilem przy instalacji wszystkie stare pliki nowymi. niestety problem w csie nie zniknal. nie wiem co robie źle :/ POMÓŻCIE

 

 

to poczytaj o problemach jakie ludzie mieli na NFS Undrerground przy np wyjezdzie z tuneli tam fpsy rosly momentalnie z 40 do 150 i nie dalo rady w nic przygrzmocic.

takie przyspieszenia to sie zdarzaja w opcji timedemo, a w grach 3d nie ma tak ze jak masz wiecej fpsow to przyspiesza akcja gry! moze w nfsu jest jakis blad. ale tak czy siak mozesz se ustawic maxymalna liczbe fpsow i gra nie bedzie skakac powyzej tej ustalonej przez ciebie liczby.

_______________________________________________________________________________

EDIT:

UWAGA NAJNOWSZE WIEŚCI. Zainstalowałem najnowsze DNA 2.9.4.9 i tym razem instalacja poszła bez problemu. Niestety problem nadal nie znika. FPSY W CSIE SPADAJA MI NAWET DO 50!! (np na respie, gdzie jest dużo ludu). NIE WIEM CO MAM ZROBIĆ ?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM ROZWIĄZANIE NA FPS DROP ON SAPPHIRE 9800PRO!!

 

na stronie ati znalazłem info, że spadające fpsy należy naprawić poprzez wywalenie starych drv a zainstalowanie catalyst 3.6, tak zrobiłem i działa!!

 

polecam każdemu kto wkurzył się ze wydał 1000zł i mu lecą fpsy, szkoda ze teraz bede musial czesciej wywalac stare drv zeby instalnac nowe do nowszych gier i z powrotem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM ROZWIĄZANIE NA FPS DROP ON SAPPHIRE 9800PRO!!

 

na stronie ati znalazłem info, że spadające fpsy należy naprawić poprzez wywalenie starych drv a zainstalowanie catalyst 3.6, tak zrobiłem i działa!!

 

polecam każdemu kto wkurzył się ze wydał 1000zł i mu lecą fpsy, szkoda ze teraz bede musial czesciej wywalac stare drv zeby instalnac nowe do nowszych gier i z powrotem :/

 

EDIT!!

 

eee tam, na aztecu i tak lecą :evil: :evil: :evil:

 

...sprzedawać!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam, na aztecu i tak lecą :evil: :evil: :evil:

 

...sprzedawać!!

hello again.

UWAGA!

sprzedałem radeon 9800pro, kupiłem Geforce 6800

niestety dalej leciały fpsy.

dowiedzialem sie ze trzeba miec zasilac przynajmniej 400W.

zmienilem i nie lecą.

polecam wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to poczytaj o problemach jakie ludzie mieli na NFS Undrerground przy np wyjezdzie z tuneli tam fpsy rosly momentalnie z 40 do 150 i nie dalo rady w nic przygrzmocic :)  :lol:

zarzuc pls jakims linkiem - bo to faktycznie spory problem - pojawilo sie rozwiazanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...