Skocz do zawartości
hapek88

Artic cooling FAN PRO TC

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem sobie 4 wentyle artic cooling FAN PRO TC. maja funkcje "temperature controled" (obroty 1000-2500). wkladam je w bude a one cigle sie kreca ~1200, wydajnasc na tym poziomie jest bardzo niska. Co zrobic by wyciagaly ~2500 ??? Na razie jdyna zaleta to ze sa nieslyszalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ich głównym zadaniem jest siedzieć cicho ;) a wydajność jest adekwatna do obrotów.

 

Jak chcesz, żeby chodziły na maksa to zewrzyj ze sobą obie nóżki czujnika (taki mały zielony krążek), ale ze względu na hałas nie polecam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zelandonii: trzymam za słowo :) Cóż, też tak zaczynałem...

 

Zastanawiam sie wlasnie nad kupnem tych wentyli.... 1200 obr. to rzeczywiscie troche mało, ale moze da sie zamienić ten czujnik na jakiś bardziej wrażliwy? Ja mam w budzie max. 25 stopnie, wiec za bardzo się nie wykręcą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na maxie maja naprawde zayebista wydajnosc no ale sa ciut glosniejsze.

co prawda nie jest to zadna suszarka i wielu osobom napewno nie bedzie przeszkadzac!!

 

PS. ja jak przerabialem te wiatraki to polutowalem oba konce tego czujnika [nie odcinajac go!!].

cooler pracowal na max obrotach ale w koncu mi to przeszkadzalo [trzy takie wiatraki puszczone na maxa jednak slychac - poprzednio mialem kompletna cisze!! :twisted: ]

gdy sie wkurzylem [na 5V slabo dawaly, a na 7V nie chcialo mi sie robic] to chcialem jakos cyne zdjac i o dziwo idealnie zeszla!!

ZADNYCH SLADOW NI MA!! 8) 8) 8)

a oczywiscie orginalne lutowanie nie zostalo naruszone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie... w zadnym z trzech mi nic nie brzeczalo...

no moze w jednym ale on jest beznadziejnie zabontowany [nic trwalego tylko kawalek blachy wygiety] i czasem wpadal w wachania czy jak-to tam sie nazywa... [jakis rezonans czy cus... :D]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podlacze sie do tematu

mianowicie do swoje zasilacza qteca 360W zamontowalem artica, w przeciwienstwie do niektorych forumowiczow nie wylutowywalem czujnika ani tez nie laczylem jego nozek wiec cooler swobodnie reguluje swoje obroty. Czy jest to dobre rozwiazanie ?? Obawiam sie tego ze czujnik jest schowany pomiedzy wiatrakiem a obudowa i moze miec problemy ze zwiekszeniem predkosci obrotowej wiatraka. Czy zasilacz moze sie przegrzac a co za tym idzie spalic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wentyle sa napeawde ciche, robilem eksperyment z kuzynem wlorzyl sobie 2 te wiatraki do zasilacza i okazalo sie ze moj CHEFTEC 360-302-DF jest glosniejszy, co dlamnie bylo sporym zdziwieniem, bo z tego co wiem to w moim zasilaczu sa papsty, ale nietrwalo to dlugo poniewaz mial CODEGEN 300W i poprostu padl widocznie niemial szczescia lub sie przegrzal, sam urzywam ich do budy i sa swietne poprostu warto je miec chkoda ze 120mm takich nie maja. Wiekszosc czasu kreca sie na 1500 a w budzie mam 30*C wiec nie za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobiłem przelutowując czujnik na kabelki. Teraz są wsunięte w radiator na chipsecie (pasyw asusa), gdzie się ładnie podczas oc nagrzewają i 2500rpm gotowe. Niestety hałas większy. Foty:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zwiekszałem obroty swojego Artic cooling FAN PRO TC, ale zrobiłem to bardziej delikatnie - zrobiłem ołowkiem kreske ktora zmniejszała opór diody, oboty w temp. pokojowej wzrosły z 1300 do 2200. Wydaje mi sie że jest to najlepsza metoda, bo przy wyższych wentylator zaczyna hałasować no i gwara zostaja.

BTW Kto by sie tam gwarą na wentylator przejmował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze jeszcze ja sie wypowiem

 

Te wentylatory maja termistor po stronie tłocznej

czyli jak wentyl zasysa powietrze z otoczenia to zawsze bedzie miał małe obroty

ale jeżeli zamontujemy go jako wyciagowego to zaczyna regulować obroty w zależności jakia jest temp powietrza zasysanego (i jak ktoś bedzie miał w budzie 45 stopni to napewno TC podniesie obroty

 

W zasiłkach najlepiej montować jako wyciągowy (reaguje na temp)

 

UWAGA przerwanie obwodu na termistorze powoduje wyłączenie wentyla więc nie zaleceam do chłodzenia np CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...