Skocz do zawartości
czarodziej007

Cichy wentyl 120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy puszczal juz ktos ten wentyl na 5V? Bo zastanawiam sie czy zastartuje. Jeszcze jedno, bo nigdzie nie moge sie doszukac: jaka on ma grubosc? 25mm?

 

Pozdr

Wlasnie qpilem ten wentyl razem z dwoma innymi (80mm) + kilka kabelkow zasilajacych i SATA wraz z obudowa za....... 50 zl :!: od qmpla z NTT... Za chwilke zabieram sie do testow :twisted:

 

Grubosc: 25mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hrhr ja mam takie dwa w swoim zasilaczu QTEC Dual Fun Gold i spisuja sie znakomicie

ale mam inne pytanie, kiedy juz wykorzystalem jeden wentylator(podpialem pod Chasis Fan)

to czy jak kupie ten drugi bede mogl podlaczyc pod wejscie PowerFan(PWRFAN)

slyszalem ze PWRFAN sluzy do czujnika regulacji obrotow wentylatorow w zasilaczu, to prawda?

i jezeli prawda to czy jest jakies inne rozwiazanie ? podlaczyc go pod kable od dyskow(molex)?

posiadam glosny, troche stary wentylator sunon(podlaczony pod 220V) i chcialbym go wymienic na cos cichszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czy zastartuje na 5V - ja jutro kupuje.

Jestem w trakcie testowania Prime, wiec nie sprawdze dokladnie, ale podlaczylem go do tego kontrolera obrotow i zaczyna sie krecic troche wczesniej niz przed 7V (zmiana koloru diody red >>> blue) wiec mysle, ze bedzie startowal na 5V... ale na 12V jest cichutki faktycznie - dla mnie rewelacja... zastanawiam sie tylko jak dlugo bedzie tak dzialal :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem Crystal Fan 120mm Ultra Silent 2-pin.

krótka recka:

Ultra silent bym go nienazwał, ale jest naprwde cichutki, głosność niut wieksza niż VGA Silencer na low. Dla wyjątkowo wrażliwych powiem że startuje z 5v i wtedy to już go naprawde nieslychać, no ale i wydajność spada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tylnej ściance obudowy - tam gdzie normalnie sam zasilacze. Mam starą bude z pionowo montowano zasilaczem i po zminie chlodznie przesał sie mieścić wiec go zamontowałem na dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na taki wentyl http://www.cooling.pl/product_info.php?pro...a06cadfaa349724. Miał ktoś z nim styczność :?: , bo specyfikacja wygląda ciekawie.

Albo taki http://www.cooling.pl/product_info.php?pro...a06cadfaa349724. Demonem wydajności to on nie jest, ale jestem skłonny uwierzyć w te 19dB biorąc pod uwagę prędkość obrotową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...