Skocz do zawartości
cnn0r

Radeon 9600 vs GeForceFX 5600

Rekomendowane odpowiedzi

Radeon 9600 Pro HiS 128 MB DDR DVI + TV (AGP x8) - 604 zl

 

GeForceFX 5600 Gainward FX Ultra/780 TV/DVI 256MB - 655 zl

 

 

Otoz ktora z tych kart mi polecacie do gry np. w Counter-strike'a, UT2003, HL-2, Counter-strike: Source. Wiekszosc ludzi z gory polecalo mi Radeona, ale ludzie z ktorymi gram w cs'a mowia, ze radki lubia sie gryzc z cs'em i moga byc spadki wydajnosc, a wiadomo o co chodzi o fpsy :> Wiekszosc spolecznosci cs'a polecalo mi tego FX'a i teraz nie wiem co wybrac :D Nie zamierzam bawic sie w zmiany taktowania rdzenia i pamieci bo boje, ze cos spieprze. Czekam na odpowiedzi.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Kielcach Asusa 5700 za 660 zł w wersji box z bogatym oprogramowaniem. Katra posiada b. fajny program do podkręcania Asusa Smart Doctor. Krata może nie jest super, ale może być.

 

 

Taktowanie standardowe GPU 400 Ram 500.

 

3DMark03 330

 

1024x768 default -- Score 3271

GT1 - 108,7 fps

GT2 - 22,5 fps

GT3 - 18,1 fps

GT4 - 20,6 fps

Settings: GPU 530 Mhz Ram 590 Mhz

 

 

1024x768 default -- Score 3224

GT1 - 107,4 fps

GT2 - 22,0 fps

GT3 - 17,9 fps

GT4 - 20,3 fps

Settings: GPU 530 Mhz Ram 580 Mhz

 

 

1024x768 default -- Score 2738

GT1 - 98,3 fps

GT2 - 18,4 fps

GT3 - 15,0 fps

GT4 - 16,5 fps

Settings: GPU 400 Mhz Ram 500 Mhz

 

1280x1024 Anti-Aliasing 4 sample AA, Texture Anisotropic, Max Anisotropy 4,-- Score 1107

GT1 - 45,2 fps

GT2 - 5,7 fps

GT3 - 5,4 fps

GT4 - 8,2 fps

Settings: GPU 530 Mhz Ram 590 Mhz

 

 

Platforma: Athlon XP 1700+@1800+ ( 1,53 Ghz ), 2x256 DDR 266, Asus 5700 128 DDR V9570, Maxtor 40 GB ATA 133 7200 obr., Audigy 2, zasilacz Enlight 300 W, LG 19', Creative Inspire 5300.

 

Oprogramowanie: Windows XP SP1, VIA Hyperion 4in1 v451, sterowniki Asusa ver. 56,72, Asusa SmartDoctor, Direct 9.0 B

 

Wyniki dla ww. konfigu na grafice PixelView GF4 440MX 64 DDR i SB Live! 5,1 ok. 900 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie: aktualnie mam takiego kompa: Athlon 2000+ @ 2.6, ASUS A7N8X Deluxe nForce2, 512 DDR PC333, Geforce 2 Titanium, jakis tam zasilacz 230V i pytanie, gdybym zdecydowal sie na tego GF'a 5600 to musze kupic lepszy zasilacz prawda? Moglby ktos mi tu powiedziec, jaki mialbybyc ten zasilacz, jaka moc i najlepiej zeby byl tani, jeszcze raz podkreslam, ze nie zamierzam krecic karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś tam zasilacz 230V ? Kazdy jakiś tam zasilacz ma 230V :) Może mieć 230W np...

 

Ja sie dziwię, że jeszcze Ci sie nic nie spaliło... Zmien nawet jeśli nie zmienisz grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Kielcach Asusa 5700 za 660 zł .

 

 

Taktowanie standardowe GPU 400 Ram 500.

 

 

.

hmmm wydales 660zl i kupiles FX-a w dodatku z zanizonym taktowaniem ? :/ No chyba , ze cos zle podales...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj fx5600 bo to straszna qpa!! Z tych dwóch co podałeś to tylko radeon, ale najlepszym wyborem byłby r9500pro. Ew jak chcesz jakiegos gfa to pomyśl nad ti4600 - bardzo dobry wybór:-)

 

PS. chcesz kupić fx tylko dlatego, bo jedna giera chodzi lepiej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy np. Gainward FX PP! Ultra/880LE TV/DVI nie bedzie lepszym wyborem? znalazlem ja tu chyba po nizszej cenie niz zwykle:

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4741...050215f3838304c[/code]

 

hmm, czy ten FX5900 nie jest za tani przypadkiem?

 

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5749...0305f3132385f48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku 5900 to jest pomylka na 100% z reszta nad samym opisem masz FX5700 wiec pewnie dali opis z 5900 a cene z 5700 :/

 

Tak samo bylo z Abitem NF7-S chyba do dzisiaj maja w opisie ze obsluguje max FSB 166 :lol: Przez nich prawie kupilem w innym sklepie o 40zl drozej , dobrze , ze mam proline blisko siebie i moglem sobie sprawdzic czy to na 100% jest rev 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego FX 5900 to w prolainie kosztuje 845 zł ja rozochocony opisem na stronie internetowej - pojawiam się w sklepie a tu zonk !:) ale troszke się porozmawiało i te 45 zł podarowali więc za 800 da się kupić trzeba tylko im wmówić np. że się starą karte sprzedało itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, proline ostro ściemniają. Ta karta to nie jest pełny FX5700, tylko FX5700LE - wersja o niższych (dużo niższych :( ) taktowaniach: 250/400MHz. Niestety jest to w tej cenie wybór fatalny (oczywiście chodzi mi o relację cena/wydajność). Jeżeli już FX5700LE, to najlepiej wybrać leadtek`a, który bardzo dobrze się kręci (można uzyskać taktowanie na poziomie pełnego FX5700), a cena to ok. 530zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leadtek to dobra firma, a od jakiegoś czasu ma dużo przystępniejsze ceny na swoje produkty. Możesz spokojnie łyknąć tego FX. Zwłaszcza, że prawdą jest to, że karty ati lubią sprawiać kłopoty. Tak się dziwnie składa, że w gierkach, które wymieniłeś (oprócz HL2) Gf radzą sobie bardzo dobrze, dorównując rywalom ze stajni ati w tej samej cenie. Ja jednak poleciłbym ci tą kartę:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_10939.html

Spójrz na komentarze i na ten teścik:

http://pclab.pl/print10191.html

Karta jest bardzo podatna na oc. Za dużo mniejsze pieniądze będziesz miał prawie pełnego FX5700. Nie musisz się obawiać oc. Po to jest forum, żebyś czegoś nie spieprzył. :D

Ps. Ja też mam dobre wrażenia z nVidia. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak polecaj mu tego Fx-a a jak trafi na lipny nie podkrecalny model to naprawde zostanie mu cudo za ponad 500zl :/ Za takie pieniadze nie oplaca sie inwestowac w zadna karte z serii FX no chyba ze 5900Ultra 8) Juz lepiej kupic 4Ti a za reszte zabrac dziewczyne na jakies dobre lody :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zwykły FX 5700LE ma kiepściutką wydajność, tak jak standardowy R9550 (który oczywiście jest dużo tańszy). Chodzi mi o to, że jedynie ta karta nV po oc (ostrym oc :D ) ma przyzwoity stosunek cena/wydajność. Bez oc jest to niaatrakcyjna oferta i nikomu nie poleciłbym tej karty jeżeli nie chce jej podkręcić. Zwykły FX 5700 jest dość drogi, biorąc pod uwagę jego wydajność.

Cnn0r - musisz sam wybrać. Jeżeli na 100% nie chcesz podkręcać lub obawiasz się, że ten FX 5700LE nie będzie się dobrze kręcić, to go nie kupuj. Swoją drogą to jak kupujesz w sklepie internetowym, to w ciągu 10 dni możesz zwrócić kartę, a oni oddadzą ci kasę. Możnaby sprawdzić jak karta się podkręca, a w razie czego odesłać ją spowrotem (niestety, nie wiem jaki jest koszt odesłania paczki, bo nie kupuję w sklepach internetowych).

Jeżeli wciąż się wahasz odnośnie tej pełnej wersji FX, to polecam przejrzeć ten test (o ile go jeszcze nie widziałeś :) ):

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=imperium...akuje&strona=12

Widać, że w fpp (np. Unreal tournament) radzi sobie nieźle. Niestety w becie HL2 jest tragedia. Taki już urok tych FX`ów - w niektórych gierkach przyzwoicie (głównie fpp), a w niektórych kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

bierz gf 4 titanium. albo doloz troche i radeon 9500pro albo 9500@pro . to co dales do wyboru to beznadziejny wybor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz gf 4 titanium. albo doloz troche i radeon 9500pro albo 9500@pro . to co dales do wyboru to beznadziejny wybor

dlaczego beznadziejny wybor?? LOL

ty chyba tego radka nie widziales w akcji.

z palcem w [gluteus maximus] wymiata tego gf 4 TI.

a nie mowiac juz o dx 9. przemysl to co powiedziales bo chyba byles zmeczony. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz gf 4 titanium. albo doloz troche i radeon 9500pro albo 9500@pro . to co dales do wyboru to beznadziejny wybor

dlaczego beznadziejny wybor?? LOL

ty chyba tego radka nie widziales w akcji.

z palcem w [gluteus maximus] wymiata tego gf 4 TI.

a nie mowiac juz o dx 9. przemysl to co powiedziales bo chyba byles zmeczony. :D

Robot mówił o fx5700...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...