Skocz do zawartości
mmateusz

jaki wentyl do zasilacza?

Rekomendowane odpowiedzi

mam zasilke modecoma 350gtf - niestety troche halasuje.

ztcp to wentyl w tym zasilaczu jest przylutowany i ma jakas regulacje temperaturowa.

zamierzam zmienic wentyl na jakis cichszy. byl niedawno jakis watek o tym, ale tam polecane sa papsty - jak dla mnie za drogie.

jaki tani wentyl polecacie (zalman zm-f1, Arctic cooling fan pro tc?)

zasilka ma dopiero miesiac - oplaca sie zmieniac wentyla za cene gwarancji?

myslalem zeby wyciac tego wentyla co jest w srodku i podlaczyc ac fan pro tc do zlacza na plycie glownej. niby tez jest regulowany temperaturowo, ale nie wiem czy nie ma za slabej mocy - z zasilacza wylatuje dosyc cieple powietrze.

jakies inne propozycje?

--

mmateusz

ati 9100, xp2200@xp2400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... w zasilce jest dosyc cieplo. jak masz takiego AC na zbyciu to moze sie go oplaca wsadzic,ale jesli tam jest cieplo trzeba duzo obrotow, a duzo obrotow to duuuuzo decybeli. Wiec Tobie potrzebny jakis papst. A moze Glacialtech za 30zl? Tez ponoc cichy.

am go nie mialem,ale gadali, ze wymiata ciszą na troche zmniejszonym napieciu. Sproboj tego AC dac na 7V, czy nawet 5 i sprawdz,czy duzo slabije wieje. Ustaw se powiew na twarz tego z PSu i tego AC'eka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic Cooling może być dobrym rozwiązaniem. Kiedyś zamontowałem go u kolegi w zasilaczu i sprawował sięcałkiem dobrze. Ale jak już Dayus wspomniał, jeżeli masz naprawdę gorąco w zasilaczu to będzie chodził na wyższych obrotach.

 

Skoro zasilacz ma własną kontrolę obrotów to możesz do niego wsadzić jakiś wentylator o w miarę niskich obrotach maksymalnych (Zalman ma 3000 więc nie bardzo się nadaje). Mogę zaproponować Cooler Master'a SAF-S82 (http://www.sirius.pl/art.php?id=127&typ=test&aid=95&pid=5) lub coś innego o podobnych parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeże troszke wątek :)

 

też posiadam tą zasiłke i niestety jest dośc głośna :( Myślałem nad tym żeby zmienić wentyl na tego arctica pro tc, ale słyszałem że są one dość głośne (podobno nie wiatraki, ale ich łożyska). Arctic pro2ltc podobno nie wejdzie do tej zasiłki - za gruby. Wentylatory AKASA dostępne w mojej okolicy są dosc głośne. W związku z tym mam pytanie czy zmieniać wiatrak na tego arctica pro tc ?? jak zmieni się temp. po jego założeniu ??

aha: słyszałem o dwóch wersjach modecoma 350w gtf - z czarną i złotą naklejką na wiatraku. wersja z czarną naklejką podobno jest bardzo cicha. jak to wyglada u Was ??

Który inny wentyl możecie jeszcze polecić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeże troszke wątek :)

 

też posiadam tą zasiłke i niestety jest dośc głośna :( Myślałem nad tym żeby zmienić wentyl na tego arctica pro tc, ale słyszałem że są one dość głośne (podobno nie wiatraki, ale ich łożyska). Arctic pro2ltc podobno nie wejdzie do tej zasiłki - za gruby. Wentylatory AKASA dostępne w mojej okolicy są dosc głośne. W związku z tym mam pytanie czy zmieniać wiatrak na tego arctica pro tc ?? jak zmieni się temp. po jego założeniu ??

aha: słyszałem o dwóch wersjach modecoma 350w gtf - z czarną i złotą naklejką na wiatraku. wersja z czarną naklejką podobno jest bardzo cicha. jak to wyglada u Was ??

Który inny wentyl możecie jeszcze polecić ??

1222382[/snapback]

http://www.ad.max.pl/admax/catalog/index.php?cPath=40

Produkty polecane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej zasilce zmienillem wiatrak na ac fan pro (ten za 10-11 zeta) z regulacja termiczna. Po zmianie bylo duzo ciszej, ale nadal mi szum przeszkadzal, wiec rozkrecilem obudowe zasilacza i wyciolem otwor z tylu......i jest ogromna roznica, nie slychac juz szumu powietrza owiewajacego wnetrznosc zasilki (raczej wyciagajacego) :wink: i takiego w polowie nagiego :lol: przykrecilem do obudowy. na procesorze mam taki sam wiatrak i wyciagajacy. temperatury w idle mam wgranicach 35-37 stopni w idle a w stresie nie przekracza 51 (obudowa 33-35) :D przy tym komp jest prawie wogole nie slyszalny. Nie raz znajomi sie nacieli i mysleli ze mam komputer wylaczony :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zasilke modecoma 350gtf - niestety troche halasuje.

ztcp to wentyl w tym zasilaczu jest przylutowany i ma jakas regulacje temperaturowa.

zamierzam zmienic wentyl na jakis cichszy. byl niedawno jakis watek o tym, ale tam polecane sa papsty - jak dla mnie za drogie.

jaki tani wentyl polecacie (zalman zm-f1, Arctic cooling fan pro tc?)

zasilka ma dopiero miesiac - oplaca sie zmieniac wentyla za cene gwarancji?

myslalem zeby wyciac tego wentyla co jest w srodku i podlaczyc ac fan pro tc do zlacza na plycie glownej. niby tez jest regulowany temperaturowo, ale nie wiem czy nie ma za slabej mocy - z zasilacza wylatuje dosyc cieple powietrze.

jakies inne propozycje?

 

939613[/snapback]

ja wstawilem arctic fan pro tc.

dodatkowo wyciałem grila z tyłu i te kratki z przodu zasiłki.

skutek - cisza.

--

mmateusz

ati 9100, xp2200@xp2400post-16480-1106312674_thumb.jpgpost-16480-1106312707_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wstawilem arctic fan pro tc.

dodatkowo wyciałem grila z tyłu i te kratki z przodu zasiłki.

skutek - cisza.

--

mmateusz

ati 9100, xp2200@xp2400post-16480-1106312674_thumb.jpgpost-16480-1106312707_thumb.jpg

1227867[/snapback]

u mnie tez cisza, tylko ja juz nie skrecalem obudowy zasilacza :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...