Skocz do zawartości
whpower

Athlon 1700+ Pomocy !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Sry ze moze pisze niewiem ktorego posta ale jak bym mial szukac to by mi zeszlo caly dzien.

 

Przejdzmy do rzeczy:

 

Mam athlona 1700+ Fsb Defult (133)

Pamieci 2x256 333hz Def (133)

PLyta Asusa A7N8X Dual Chanel Ultra 400 na nforce

Zasilacz Modecom 300W Gt PFC

 

Jak podkrecam na magistrale Procesora na 11x166 to mam 2200+

Jak podkrecam ramy na 166 byspd to mam 333

 

Ale jak dam fsb procesora na 133 a ramy na 166 to tez mi sie resetuje i pokazuje mi ze mam 266hz

 

I mi sie Resetuje Komp po jakies 10 min jak gram NP: Counter-strike

 

I niewiem jakie napiecie dac na ramy i na Procesor :/

 

a szczegolnie Prosil bym o podanie napiecia Jak podkrece jakie mam dac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak :) jak dales fsb proca 133 i pokazlo ci ze masz ramy 266Mhz to oznacza to ze ram i proc masz synchronicznie puszczone wzgledem siebie czyli 1:1

co do napicie na procu to zaleznie od plyt mozna je podnosic co 0.025V a w innych np +5% , +10% , dobze by bylo gdybys podal serie proca i na jakim defultowym Vcore chodzi, ale jak dla mnie zwieksz napiecie , na poczatek o jakie 0.05V i sprawdz czy jest stabilne jak nie to zwieszkaj Vcore tak az uzyskasz stabilnosc :) i zapamietaj zeby sie przesadzil z napiecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie w tym momencie w biosie mam ustawione na auto i mam 1.650

 

Ale Jak dam Ramy na 166 i Proc na 166 to mi sie resetuje komp

I wtedy mi pokazuje ze ramy chodza na 333 tyle ile powinny chodzic

 

a Jak dam fsb Proca na 133 i ramy dalej na 166 to mi pokazuje juz 266 hz i mi sie dalej resetuje :/

 

 

Vcore mam co 0.25

 

Nastepny mam 1.675 i tak do 1.850

 

Aha a proc mam thunderbird czy cos takiego :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore masz co 0.025V 8) jak masz defult 1.650 na fsb 133 a jak chesz fsb 166 to daj na poczatek 1.675 i zobacz czy win wstaje jak wstanie to zrob 3dmarka a najlepiej to by bylo prima95 odplaic i kontrolowac

 

a co najwazniejsze jakie masz chlodzenie ??? bo moze za wysoka temp nie bedzie najleprza dla proca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym na poczatek zaczal od sprawdzenia temperatury w stresie.choc to raczej malo prawdopodobne aby od tego siadalo wszystko,ale..., czasami i tak bywa. jesli temp bedzie wzglednie na przyzwoitym poziomie, to pozostaje zabawa w ustawienia napiec. czy zmieniales moze timingi pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy kości ramu są tej samej FIRMY ??

 

Wiesz nie widziałem TUNDERBIRDA 1700+ 8O a miałem kiedys T 1400 Mhz (grzała jak diabeł :twisted: bez freonu nie podchodz 8) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...