Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam... mam ogromny problem z moja barracdua 7200.7 80gb ;/ mianowicie jak dysk sluzyl jako magazyn to bylo wszytsko fajnie (czyt.cicho) ale teraz jak mam system na tym dysk.... dysk podczas odczytu i zapisu straszliwie harczy.. takie trrrrrrrrr rrrrrrrrrrrr trrrrrrrrrrtrrrrrrrr... jakby sie mielil w srodku i nie wiem co mam zrobic ;( i dlaczego wczesniej tego nie bylo a teraz jest?? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długo już go masz? :)

od kwietnia tego roku wiec..... 3 miechy ;/ (ale hdd nie ma juz gwarancjii.. bo wczesniej mailem takiego samego i sie zwalil z przegrzania i mi wymienili na nowke.. ta wlasnie ale gwara ne zostala przedluzona ;( ) hmm... a moze to byc wina tego.... ze na nim jest straszny syf? tzn. on byl caly jako jedna partycja tam trzymalem smieci.. anstepie partition magic zwolnilem 5gb na system... i na te 5gb zaisntalowalem wina ;) tak ze winda jest "na koncu" hdd... moze to byc przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

proponuje Ci byś ten dysk porządnie przygotował do pracy czyli zrobił mu partycje z prawdziwego zdarzenia, sformatował, zaistalował Winde i wówczas podejrzewam że twój problem w 60% zostanie usunięty.

 

Powodenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długo już go masz? :)

od kwietnia tego roku wiec..... 3 miechy ;/ (ale hdd nie ma juz gwarancjii.. bo wczesniej mailem takiego samego i sie zwalil z przegrzania i mi wymienili na nowke.. ta wlasnie ale gwara ne zostala przedluzona ;( ) hmm... a moze to byc wina tego.... ze na nim jest straszny syf? tzn. on byl caly jako jedna partycja tam trzymalem smieci.. anstepie partition magic zwolnilem 5gb na system... i na te 5gb zaisntalowalem wina ;) tak ze winda jest "na koncu" hdd... moze to byc przyczyna?

1. Jeśli dostałeś nowy dysk - to masz prawo (o ile masz udokumentowane że dostałeś nowy) do tego by gwarancja biegła od początku !

 

2. Partycja systemowa na końcu dysku ???? horrible !!!! (przeciez ostatnie sektory dysku odczytuja sie najwolniej, a glowice dostaja kociokwiku

 

3. załóż sobie na samym pocz dysku partycję na swapa (1 GB - Fat 32)

4. następnie załóż sobie partycję na system (ok 8 GB - NTFS)

5. Potem partycje na dane (np 2)

 

i będzie gicior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długo już go masz? :)

od kwietnia tego roku wiec..... 3 miechy ;/ (ale hdd nie ma juz gwarancjii.. bo wczesniej mailem takiego samego i sie zwalil z przegrzania i mi wymienili na nowke.. ta wlasnie ale gwara ne zostala przedluzona ;( ) hmm... a moze to byc wina tego.... ze na nim jest straszny syf? tzn. on byl caly jako jedna partycja tam trzymalem smieci.. anstepie partition magic zwolnilem 5gb na system... i na te 5gb zaisntalowalem wina ;) tak ze winda jest "na koncu" hdd... moze to byc przyczyna?

1. Jeśli dostałeś nowy dysk - to masz prawo (o ile masz udokumentowane że dostałeś nowy) do tego by gwarancja biegła od początku !

 

2. Partycja systemowa na końcu dysku ???? horrible !!!! (przeciez ostatnie sektory dysku odczytuja sie najwolniej, a glowice dostaja kociokwiku

 

3. załóż sobie na samym pocz dysku partycję na swapa (1 GB - Fat 32)

4. następnie załóż sobie partycję na system (ok 8 GB - NTFS)

5. Potem partycje na dane (np 2)

 

i będzie gicior

 

owszem, mam udokumentowane ze dostalem nowy hdd ;)... zaraz jak przekopiuje pliki na inny hdd bede robil te partycje :) ale.. czy musze robic ta partycje na swapa? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem, mam udokumentowane ze dostalem nowy hdd ;)... zaraz jak przekopiuje pliki na inny hdd bede robil te partycje :) ale.. czy musze robic ta partycje na swapa? ;/

partycji na swapa nie musisz robić, ale jeśli zrobisz to masz gwarancję że na FAT32 z dużym klastrem (32/64 KB) będzie ci chodził swap o wiele szybciej niż gyby miał być na partycji systemowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

partycji na swapa nie musisz robić, ale jeśli zrobisz to masz gwarancję że na FAT32 z dużym klastrem (32/64 KB) będzie ci chodził swap o wiele szybciej niż gyby miał być na partycji systemowej

 

aha, czyli..... nie robie ;) nie chce sie rozdrabniac na miliondwiescietysiecydwadzieciajeden partycji :D

 

 

 

EDIT: no i zrobilem jak mi poradziliscie i... troche pomoglo ale dlaej go slychac jak odczytuje... takie krotkei trrr :) ale jest o wiele lepiej nzi bylo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...