Skocz do zawartości
Gość [RONIN]

Maksymalne napięcie dla Celerona 1 Ghz Coppermine

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Witam

 

Grzebałem trochę na naszym forum o napięciu dla mojego Celka jesdnak nic nie znalazłem co by mi odpowiadało. Chodzi mi o to, jakie jest maksymalne napięcie dla Celka 1 Ghz Coppermine (bez głupich przycinek :evil: ). Chciałem coś jeszcze wyciągnąć z tego biedaka niż nędze 1.15 GHz (w podpisie więcej) ale boję się ugotować (chyba zrozumiałe). :twisted:

 

Po za tym bardzo mnie interesują Wasze podboje dotyczące tego procka. Jak wy go podkręcacie, czym chłodzicie i takie tam.

 

Pozdrawiam!!! :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyciagal 1.25 bez zmiany napiecia (cos bios mi odmawial ;)), jednak zwazajac na fakt ze jest nieco ukrusozny i osiaga ok 70 stopni zostalem przy 1.15GHz (64 stopnie). Ale pewnie do 1.9 mozesz spokojnie dojsc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Dokładnie. Ja też mogłem wyciągnąć 1.24 GHz bez zmiany napięcia i dalej a ni drgnie. O tym 1.9 to ci chodzi zapewne o napięcie bo nie gigaHERCE :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 1,825 i chodzi no problemo. Wyciągłem z niego 1.30GHz ale coś nawaliło i musiałem zjechać na 1.24GHz.

 

 

 

 

____________________________

Celeron 1.0 @1.24 1.8; Abit St6; 256 MB RAM Kingston CL2, Samsung 10.0GB; PixelViev GF FX 5200 Ultimate 250/500@300/600 Tv-Out

3DMark'01 - 5823 pkt

 

3DMark'03 - :(

Aquamark'03 - 11,006 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety nie chce wystarowac na 133 bez zmiany napiecia. A z kolei po zmianie napiecia tez nic nie dziala, pewnie to kwestia plyty glownej, ale pewien nie jestem. Efekt mam identyczny jak po podkreceniu procka, komp sie czaly czas resetuje, na ekranie czarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem celka 667@1090 (10x) i to 1090 mial przy 1,8 V (normalnie 1,7), potem nawet jak mu dawalem 1,95 V (na tyle pozwalal moj abit BE6-II 1.2) to i tak nie szedl wiecej ale wg. CPU Database trzeba mu dac 2,20 V zeby go przekrecic o 200 %:). a co do celka 1 GHz to napisz jakie masz temperatury, ja mialem 20 st w idle i max 45 st przy grzaniu przez caly dzień :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...