Skocz do zawartości
Freddie Chopin

Hercules 3d PROPHET 8500 128MB - problem ;-(

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra - otoz kupilem sobie ta karte na allegro (spoko, koles solidny, daje gwarancje rozruchowam, moge zwrocic, ale wolalbym miec jednak ta karte, bo mi sie podoba bardzo...) i niby wszystko spoko, ale karta czasem ma zwieche. Polega to na tym, ze najpierw wiekszosc czcionek sie rozwala w 'krzaczki' i tekst w jakims oknie w windowsie jest nie do konca (pomijajac opcjonalne krzaczki), po czym wszystko przestaje reagowac i VPURecover (czy jaktosietam nazywa) restartuje sama karte (czasem kilka-kilkanascie razy), czesto robi to tak wiele razy, ze resetuje kompa. Zwiechy te wystapuja w szczegolnosci w:

- rozwijane menu w windowsie

- Wlasciwosci pulpitu, a szczegolnie wlasciwosci karty graficznej, monitora itd.

Na 3dMarku2001se taka zwiecha pojawia sie przy tescie High Polygon Count - 1 light - dokladnie karta wyklada sie na samym koncu tego testu gdy juz powinna wyjsc z niego. Pozatym w poprzednich testach radzi sobie tak, ze widac, ze teoretycznie dziala (FPS tak od 100 do 150 np i robi testy ktorych nie robilo na Dżiforcu4MX ktorego mam)...

 

Nie mam absolutnie zadnej wielkiej wiedzy na temat kart graficznych a tymbardziej Radeonow... Jesli ktos moze powiedziec mi czy to ja robie cos zle, czy moze to jednak karta jest zepsuta - bylbym wdzieczny...

 

Dodam jeszcze, ze instalowalem najnowsze sterowniki od Herculesa jak i orginalne z ATi. Na jednym kompie dzialo sie to co jest napisane, na drugim w ogole sie nie chcial instalowac (ale zwalam to na system Win2003Ent)... Zastanawiam sie jeszcze nad formatem systemu i instalacja 98se i proba instalacji na czysty system tyle ze w tamtym kompie jest stary i slaby zasilacz (nawet nie wiem ile, ale na pewno nie wiecej niz 200-250), bo to jeszcze FSB100 i Duron 900, wiec nie wiem czy taka konfoguracja pociagnie tego Radeona...

 

W kazdym razie - dzieki za wszelka pomoc z gory.

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... skoro tak twierdzisz, ale w tym kompie w ktorym to testowalem jest zasilacz 300W (jakis athlonxp 2.4 i takie standardowe czesci...)... W najblizszym czasie powinienem dostac zasilacz MGB 350W to moze na tym to stestuje...

 

Da sie jakos sprawdzic czego to jest wina ze ta karta sie zawiesza?? Jakos podejrzec napiecia i jaki poziom swiadczy, ze zasilacz niewyrabia??

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze chwilowo moj miernik zostal wessany gdzies przez rodzinke a rodzinki nie ma, moge tylko napisac jakie mam napiecia wyczytane z biosu gdy jest podpieta ta karta... malo to miarodajne, ale moze styknie...

2,5V - 2,57

3,3V - 3,21-23

5V - 4,89

12V - 13,31

 

Jak dorwe miernik to dorzuce pomiary podczas jakichs testow w 3dmarku moze albo nie wiem... Kurde - denerwuje mnie to juz...

 

Jest szansa zeby 350W zasilacz MGB to pociagnal?? (zakladajac, ze to wina zasilacza, a nie zepsuta karta)

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% zasilacz, pewnie masz codegena bo zwykle taki chłam dają debile w sklepach. od razu wyrzućgo przez okno, chociaż ładnie się rozwali, można nim zasilać latarkę a nie kompa. kup co najmniej fortona 250W z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz to jakas bezfirmowka a wyrzucic go nie moge, bo to komputer rodzinki na ktorym jade przez wakacje... w roku akademickim mam kompa a do niego ostatnio kupilem zasilacz wlasnie MGB350W (31zeta) i teraz juz nie wiem czy go sprzedac poki jeszcze schodza czy zostawic...

 

w miedzy czasie napiecie 3.3V zmierzone miernikiem analogowym... wyniki naprwde baaaaardzo dziwne, moze miernik juz troche nie ten tego... w kazdym razie na radeonie - napiecie rzedu 3.6V, na Dżiforsie - 3.4V

 

Jutro bede mial miernik cyfrowy.

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra... zmierzylem napiecie konkretnym miernikiem cyfrowym i zastanawiam sie czy to aby na pewno przez zasilacz... ;-(

 

jak jest wlozony Dżifors to jest 3,301-2 czyli spoko, jak wloze Radeona to spada do poziomu 3,275-3,285... szczytowy spadek zaliczony to 3,265... (przy 3dMarku) Czy tak maly ubytek napiecia moze powodowac te problemy??

 

Bede naprawde bardzo wdzieczny za jakiekolwiek sugestie (rowniez te dotyczace zasilacza - post wyzej)

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - pomierzone napiecia w stresie - 3dMark (dla odmiany tym razem wszystkie textury mialy wielkie kawadraty i zle kolory ;-/ )

3,3V - 3,25

5V - 4,9

12V - 12,85

 

Czy ktos cos moze o tym powiedziec?? Nie znam nikogo kto ma porzadny zasilacz, kumpel ma MGB-350 i jeszcze jeden ma jakas bezfirmowke 350W...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

megabajty/codegeny nawet, jeśli mają niby dobre napięcia to jakoś kulawo działają. niby na codegenia miałem 3.3/4.95/11.85 ale po zmianie na fortona win98 dużo lepiej zaczął chodzić, stabilniej.

 

mówię ci, powywalaj te złomy i kup choćby fortona 250W, mi taki w zupełności wystaczał ze sporym zapasem. 40zł taki kosztuje lub 70zł 300W forton. kasa niewielka a wykluczysz problemy z zasilaniem oraz zapobiegniesz spaleniu kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... no skoro tak twierdzicie, ze to przez zasilacz, to dzis pojde do tego kumpla z megabajtem 350 (on ma radeona 9200, tuner i w cholere innego zlomu w kompie, wiec moze pojdzie ten moj) to sie okaze...

 

W kazdym razie - przeciez ten radeon chyba nie ciagnie 12V tylko 3,3 i 5... wiec w sumie co by tu mialo do rzeczy napiecie 12V... Juz nie wiem i zalamka mnie chwyta, bo nie jestem w stanie sprawdzic, czy to karta jest zesputa, czy to z moim (znaczy sie rodzinki) sprzetem cos nie tak... ;-/

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opowiadaj już takich złych opowiescie o tych codegenach i megabytach bo ja mam taki zasilacz i to co w podpisie, ani 1 zwiechy nigdy miernikiem sprawdzane i good wszystko. A to ze serwisy internetowe zrobily wielkie szuuuuu przy zasilkach to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra - zmiana tematu spowrotem na radeona 8500.

 

karte podlaczylem u kumpla z zasilaczem codegen300W. Zauwazyc sie dala zdecydowana poprawa - tzn nie bylo juz tego wieszania sie na rozwijanych menu i 'tak po prostu'. KArta przeszla nawet prawie calego 3dMarka, z wyjatkiem jednego testu. U mnie wykladala sie na High Polygon Count - 1 light, a u tego kumpla na jego kompie wylozylo sie na tym samym tyle ze 8 light...

 

Ktos potrafi cos o tym powiedziec, jakies wnioski?? Niedlugo bede mogl to przetestowac na MGB 350w

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz to na jakiejs porzadnej zasilce, a nie na shitach w stylu Codegen, Megabajt, noname :? , wtedy bedziesz mial 100% pewnosc czy to zasilacz czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

kolesiowi chodzi 9700 na LC 300 w .ja w tym przypadku raczej nie stawialbym na zasilacz , w koncu dwa az tak shitowe byc nie moga . sprawdz lepiej karte na innym kompie , jak to samo - to karta padaka , przegrzewa sie , uszkodzona albo cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to bylo na innym kompie i tam juz bylo lepiej - wykladala sie tylko w 3DMarku na high Polygon count - 8 lights. Niestety nie znam nikogo kto ma porzadny zasilacz zeby to sprawdzic... A sam na porzadny zasilacz musze jeszcze poczekac... W kazdym razie - na innym kompie dziala zdecydowanie lepiej, ale jeszcze jednak nie do konca dobrze.

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawa sprawa - na moim starym kompie (inny niz ten na ktorym pojawiaja sie te bledy) Duron900 i jakas plyta na chipsecie VIA chyba KT133 (czy jakos tak) ta karta na swierzo zainstalowanym systemie win98 sie w ogole nie chce instalowac... zarowno sterowniki Ati jak i Herculesa rzucaja komunikat - 'nie mozna odnalezc sterownika inf - sprobuj uzyc standardowego sterownika karty graf przed rozpoczeciem instalacji' (czy cos w tym stylu)... Tam jest AGPx2, choc nie wiem czy to ma jakies znaczenie

 

Dzis jeszcze bede ja testowal u kumpla na zasilaczu MGB350... kurde jak juz na 4 kompie nie pojdzie to chyba stwierdze ostatecznie ze jest jednak cos z nia nie tak... Chyba ze ktos ma jeszcze jakis pomysl...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tyle ze ja we wrocku studiuje tylko ;-). Teraz siedzie w domku kolo katowic - w Zawierciu. Wlansie ktos na gg powiedzial mi, ze podobno trzeba miec plyte Abit'a, bo na innych ta karta lubi sie wieszac ;-/. Ponoc w CHIPie ty wyczytal... Ehhh... kurde czy nic nie mogloby po prostu dzialac...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...