Skocz do zawartości
SpiderMAN

UD - Pomozcie liczyc

Rekomendowane odpowiedzi

Kto nie ma motywacji doi SETI niech liczy UD ze mna i z innymi ludzmi, nie jest zle :D

Troche nas przybylo, sporo osob liczy.

 

Ja mam motywacje, niestety moja mama ma raka, co prawda w stanie uspienia obecnie, ale nacierpiala sie na chemioterapii. Moze komus to nasze liczenie kiedys pomoze!!!

 

http://www.grid.org/services/teams/team.ht...6D-5051DADA9DAD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już dołączyłem i ostro liczę, zaraz jeszcze zapodam programik na serwer w piwnicy :P

skoro zasysa prąd 24h/7d to niech w wolnych postojach jest użyteczny

 

Jak ktoś nie wie na czym to polega (jak ja przed wczoraj :zonk: ) i jest zainteresowany

oraz chce sie przyłączyć to zapodaje linki:

Włocławek POLSKA - GRID.ORG Team

Team Poland

Onkologia: United Devices

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę UD od 30 lipca 2003.

 

Mam podobną motywacją jak Ty Spiderman.

 

Do tej pory obliczyłem 3059 paczek co dało 542968 punktów.

 

Teraz dziennie osiągam ponad 3000 punktów.

 

Liczę w drużynie Tweak'a - Grimlock2 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę w drużynie Tweak'a - Grimlock2 :wink:

Mam pytanko, zainstalowałem tego agenta UD ze stronki co podałem w innym topiku ale chciałbym przejść do drużyny Tweak'a :P

da się czy już nie bardzo?, bo należę właśnie do TeamPoland

pyzatym to dlaczego nie ma do tej pory przyklejonego topiku np. "Druzyna Tweak.pl w UD” skoro wszystkie przyklejone dotyczą tylko Seti? :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam również dołączyłem do liczenia UD :) kiedys troche liczyłem seti jeszcze jak tą starą wersję się liczyło ale juz od dłuższego czasu nic nie robiłem! a komp smiga 16 godzin dziennie więc może sobie coś liczyć :)

 

zastanawia mnie tylko jedna rzecz dlaczego np zdarzają sie takie rzeczy ze podczas liczenia jak mam juz np iles tam procent np 30 , 50% to przerywa liczenie i zaczyna od nowa a zadnych pkt za tamtą wczesniejszą próbkę nie dostają :( to troche szkoda czasu bo sie marnuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziś dołączyłem do UD :-)

I mam wilką prośbę.Czy ktoś może mi wytlumaczyć tak łopatologicznie CO LICZYMY ?

Czytałem na stronach grid ale nigdzie nie ma konkretów.

Dzięki.

1229301[/snapback]

1. Cancer Research Project - projekt dotyczący obliczen badań nad nowotworami.

2. Human Proteome Folding Project - projekt badania struktur białek kodowanych przez ludzkie DNA

 

"Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem jedynie w projekcie badań nad rakiem i nie chcesz uczestniczyć w projekcie Human Proteome Folding, zaloguj się na tą stronę. Kliknij w zakładkę "My device manager" znajdującą się po lewej stronie, a następnie w link "Default" w polu "Selected Profile". Odznacz pole "Human Proteome Folding Project" i zapisz zmiany klikając save. Po dokonaniu tych zmian, Twoj komputer będzie zajmował się tylko proteinami, które mają wpływ na rozwój raka".

 

bartek_bart :arrow: zawsze tak jest, dochodzi do 30% i zaczyna od nowa? dziwne, bo jeszcze się z tym nie spotkałem...

wydaje mi sie ze cos w systemie nasmiecone albo coś nie tak z UD :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie zawsze czasami się zdarza! gdy licze próbki PHASE II to jest ok i jeszcze nigdy nie przerwało ale jak liczyłem ROSETTA to się zdarzyło z 2 razy no i z 2 razy na samym początku np po 10 min liczenia.

 

mam jeszcze 2 pytanka:

czy program sam wysyła móje wyniki na srever jeżeli komp program śmiga cały czas czy dzieje się to w momencie gdy uruchamiam UD??

 

i czy ma to jakieś znaczenie ze licze te 2 projekty? czy lepiej nastawic sie na jeden?? a jak tak to na który lepiej?

 

dopiero co zacząłem liczyc ale pnę się powoli w rankinku tweka :) chociasz to pewnie żadne osiągnięcie bo tam na 4 ostatnich stronach rankingu są takie osoby co troche policzyły a teraz nic nie robią!

 

licze jako bartek_bart i próbki liczy mi komp około 4h i za taką próbkę dostaje ok 80-90pkt

 

pozdrawiam

 

mogłby mi ktoś jeszcze napisać jak skonfigurować program i konto zebym mógł liczyc jeszcze na drugim kompie bo może będę miał możliwość korzystania z drugiego kompa!!!

 

wielkie dzięki

Edytowane przez bartek_bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane na serwer powinny byc wysylane jesli przeliczenie dojdzie do 100%, natomiast jesli wysyla wczesniej to znaczy ze cos jest nie tak. Na moim sprzecie jak w podpisie przeliczenie calej jednej probki (100%) zazwyczaj trwa srednio ok 8 godzin ale ogólnie zależy to w szczególnosci od danej próbki, czy jest skomplikowana czy nie, najdłużej to zmagał sie komp az 24 godziny, oczywiscie zdazaja sie próbki jak słyszałem pozerające na przeliczenie jeszcze znacznie wiecej czasu przy czym odpowiednio znacznie wiecej dostaje sie punktów...

 

a co do drugiego konta to nalezy przy instalacji UD na drugim kompie zaznaczasz "I'm existing user" i wpisuje się swojego uzytkownika i haslo na jakie sie uprzednio rejestrowało. Komputery po obliczeniu probek wysylają wyniki na to konto i punkty są sumowane.

 

acha, ja szukam szczepionki na raka, wydaje mi się bardziej szczytnym celem niż liczenie ludzkiego DNA :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1232942[/snapback]

Wszystko zależy od obciążenia komputera,

a w szczególności procesów zachodzących w pamięci.

Czasami zdarza się, że w wyniku działania kilku programów intensywnie zapisujących kilka "wąków" w pamięci

(np. różne programy p2p - spotkałem się z tym problemem, gdy wykorzystywany był program kazaa),

problem został wyeliminowany przez zmianę dysku docelowego dla zapisywanych danych "śmiecącego" programu ;)

W przypadku Rosetty występuje jeszcze większe zapotrzebowanie na pamięć RAM

- posiado ona bardziej skomplikowany algorytm niż LigandFit.

 

 

Według oficjalnych informacji GRID.ORG niepoleca się uruchamiania kilku Agentów jednocześnie,

gdyż może to doprowadzić do generowania przez program zafałszowanych wyników.

 

W związku z wprowadzeniem nowej aplikacji obliczeniowej - Rosetta, która posiada znacznie większe wymagania sprzętowe niż LigandFit (wymaga większej ilości wolnej pamięci RAM), autorzy zdecydowali się wprowadzić pewne ograniczenia.

 

Od dziś w projekcie Human Proteome Folding, będą mogły brać udział komputery posiadające minimum 256MB RAM. Jeżeli Wasz komputer jest słabszy, należy pozostać przy poprzednim projekcie. Użytkownicy, którzy zaofiarowali się do udziału w obu projektach, zostaną automatycznie przesunięci do Cancer - Ci zaś, którzy wybrali tylko HPF, a nie mają możliwości uruchomienia Rosetty, nie będą mogli połączyć się z serwerem.

 

Po tygodniu aplikacja zosała zmodyfikowana:

 

Nowa wersja aplikacji Rosetta, używanej w projekcie The Human Proteome Folding Project. Nowa wersja posiada znacznie zredukowane wymagania sprzętowe. Powinna zajmować nie więcej niż 26MB pamięci operacyjnej oraz około 200MB pamięci wirtualnej.

Co do nowej wersji nie mogę się wypowiedzieć, gdyż nie miałem okazji jej przetestować

- od początku określiłem w opjach konta by Agent pobierał tylko próbki rakowe.

 

 

 

czy program sam wysyła móje wyniki na srever jeżeli komp program śmiga cały czas czy dzieje się to w momencie gdy uruchamiam UD??

UD Agent wysyła przeliczone próbki natychmiast po ich przeliczeniu

- dokładniej następuje szybkie przygotowanie danych do wysłania

i nawiązanie połączenia z serwerem GRID.ORG.

Program wysyła przeliczone próbki i jednocześnie pobiera nową porcję danych,

w zależności od szybkości łącza może to trwać różnie,

dla NEO jest to kilka sekund.

 

 

i czy ma to jakieś znaczenie ze licze te 2 projekty? czy lepiej nastawic sie na jeden?? a jak tak to na który lepiej?

Wszystko zależy jak wspomniałem wyżej od mocy komputera,

a gdy spełnia on minimalne wymagania, to już sam możesz wybrać;)

Tendencja jest taka, że wszyscy których znam i których wprowadziłem do projektu

liczą CANCER RESEARCH PROJECT, PHASE II - Projekt Poszukiwania Leku na Raka

 

 

 

Dla osób, które po raz pierwszy dołączyły do projektu,

przyda się krótki opis instalacji i charakterystyka programu.

Co prawda wystarczy sama instalacja

ale zawsze można coś usprawnić w profilu użytkownika ;)

 

 

 

 

dział OPIS PROGRAMU:

Włocławek POLSKA - GRID.ORG Team

 

bezpośredni link do instalki:

http://download.ud.com/gold/win32/ud_agent_setup.exe

 

... wystarczy zainstalować, podać swój login i hasło oraz maila na wypadek zagubienia hasła

- dane te potrzebne są jednynie w celu zalogowania się do swojego konta i obserwacji statystyk w projekcie.

 

 

 

Serdecznie pozdrawiam

Edytowane przez Kon141410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...