Skocz do zawartości
maggister

Obudowa - czy koniecznie powyżej 300 zł. ?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić obudowę atx - funkcjonalną, niezbyt drogą (najlepiej do 200zł.), z zasilaczem 350W (jak najcichszym) i łatwą do przeróbki.

Mam kilka propozycji:

http://netservice.pl/index.php?www=opis&ko...kod=ATON%206175

http://netservice.pl/index.php?www=opis&kod=TRO-656

http://netservice.pl/index.php?www=opis&ko...O-696%20TERMOME

http://netservice.pl/index.php?www=opis&kod=TRO-787

 

Co są one warte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowy hmmm...jaki kto ma gust mi sie ogolnie podobają,ale patrzac na cene obudow zasilacze sa nie owijajac w bawełne ch...we,za 170 pln kupuje sie chiefteca 360W,a nie bude i zasilacz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak... mój kolega ma tą 4 płyte - szajs jak nie wiem co ;)

Dobre sprawienie sprawia 1 obudowa, zwłaszcza po ewentualnym moddingu :wink:

 

Jednakże zgadzam się z gib'em Za 170 zł kupuje się zasilacz :)

No chyba. że komp będzie używany do pisania, surfowania to wtedy taka zasiłka powinna wystarczyć (Box-owa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym ta z wyświetlaczem LCD ze względu na 4x5,25 :) @ sobie zostawiasz,a drugie dwa wywalasz i wstawisz wentyl 80x80 :) Ładnie zmodujes zi będzie luxowo :) A co do zasilacza to shit ten w zestawie . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym ta z wyświetlaczem LCD ze względu na 4x5,25 :) @ sobie zostawiasz,a drugie dwa wywalasz i wstawisz wentyl 80x80 :) Ładnie zmodujes zi będzie luxowo :) A co do zasilacza to shit ten w zestawie . . .

Może w zasiłce wystarczy wymienić wentylator i odrobinę wyciszyć. 350 W wydaje mi się, iż jest wystarczające.

A może te wkładane zasilacze mają jakieś inne mankamenty (np. nie trzymają parametrów) ?

Proszę o oświecenie ! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym ta z wyświetlaczem LCD ze względu na 4x5,25 :) @ sobie zostawiasz,a drugie dwa wywalasz i wstawisz wentyl 80x80 :) Ładnie zmodujes zi będzie luxowo :) A co do zasilacza to shit ten w zestawie . . .

Może w zasiłce wystarczy wymienić wentylator i odrobinę wyciszyć. 350 W wydaje mi się, iż jest wystarczające.

A może te wkładane zasilacze mają jakieś inne mankamenty (np. nie trzymają parametrów) ?

Proszę o oświecenie ! :lol:

Eeee... to właśnie zasilacze dostarczane wraz z obudową nie trzymają napięcia... Są to produkty, o których elektronike nikt nie dba, robione na masowa skale, bez dbałości o szczegóły, często z kiepskich materiałów...

 

Zaś modele Hunt-keya, Chiefta, Thermal'a.... to są produkty, które "pociągna" nawet najmocniejszy sprzęt, a zarazem zapewniają jego długowieczność i bezawaryjność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maggister jak chcesz sie bawić w moding to polecam jechać do jakiegoś komisu i kupić Obudowe Big Tower AT i bawić sie ile wlezie (malowanie wierceni, wycinanie :twisted: ) Bedziesz musiał sie pobawić z dziurkami na płyte zasilacz i ogólnie tylni panel ale to dużo pracy nie wymaga :D Koszt takiej obudowy to około 20zł (zależy od komisu) i do tego Szefa i masz zajebiostyczny zestawik :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bedac na Twoim miejscu wybralbym ta 1. Ale tez nie wiadomo jaka ona jest w srodku. Ale zapowiada sie calkiem ciekawie. Mozesz sprawdzic.

W tej pierwszej strasznie nie podoba mi się ta raczka:)

Prawde mowiac to nie wiem czy sie teraz nabijasz czy jak, ale ja mam taka z raczka i jest wypasiona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bedac na Twoim miejscu wybralbym ta 1. Ale tez nie wiadomo jaka ona jest w srodku. Ale zapowiada sie calkiem ciekawie. Mozesz sprawdzic.

W tej pierwszej strasznie nie podoba mi się ta raczka:)

Prawde mowiac to nie wiem czy sie teraz nabijasz czy jak, ale ja mam taka z roczka i jest wypasiona :)

Na serio nie podoba mi się ta rączka :) Ale wiesz jak kto woli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W numerze ostatno wydanej gazety o moddingu jest napisane o tym, że najlepsze są obudowy aluminiowe gdyż lepiej odprowadzają ciepło, natomiast obudowy całe wykonane z plexy lub takie gdzie zastosowano plexe są gorsze (nie sprawdziłem tego sam, ale jest coś w tym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem jak mozna porownac plexi do aluminium.

przeciez w plexi chodzi o wyglad a w aluminium o wydajnosc chlodzenia??

na marginesie: to obudowy z aluminium nie sa warte swojej ceny poniewaz temp. spada o 2 stopnie w zimie a w lecie rosnie o 1 :D

tak wiec doplacac xxx zl do aluminium moim zdaniem jest nieuzasadnione,ale to moje zdanie :D

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo 1 jest ładna, jakby taka pod modding ;)

Ale brałbym z tych tutaj podanych 4 (LCD)

dołaczam sie do głosu - jak sie da wez bude bez zasiłki, a kup chociaz fortrona 300 GTP - tanio i wy..scie ;]

Pomysł Jaro-1 tez jest całkiem rozsadny - szczególnie ze masz mało kasy - starczy ci i na bude i na przyzwoita zasiłke...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...