Skocz do zawartości
Nessay

pewne udoskonalenia forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak każdy widzi, ostatnio na forum coraz częściej pojawiają się tzw: trole ;-/

Tak się składa, że chodzę po różnych forach i widzę ze niektórzy admini / moderatorzy radzą sobie z tym jednoznacznie.

Albo nowi użytkownicy nie mogą pisać postów ani na nie odpowiadać albo moderator / admin udostępnia taka możliwość wybranym (sprawdzonym) osobom.

dzięki temu nie ma zamieszania na forum, głupich tematów(powtarzający się), jest bardziej profesjonalnie i przejrzyście. Myślę, że takie rozwiązanie można by było wprowadzić na okres próbny, następnie udoskonalać. Także wypowiadajcie się co na ten temat sadzicie...

Następna sprawa: na niektórych forach juz nawet nie wiem czy to było phpBB ale zaraz pod nickiem było inf.: o wersji przeglądarki/OS

myślę ze może się to przydać bo niektórzy użytkownicy pisząc swój problem nie zawsze piszą jaka maja wersje systemu, jednym spojrzeniem można by było to stwierdzić....

to chyba tyle.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

pomysl z brakiem mozliwosci zakladania nowych topikow przez nowych jest niezly, ale przypuscmy ze jakas osoba specjalnie sie zarejestrowala zeby o cos zapytac [kiedys musi byc ten pierwszy raz :mrgreen:] i co wtedy ? czemu normalni ludzie mieli by cierpiec przez glupote innych ? :( a jesli chodzi o to ze admin udostepnia taka mozliwosc wybranym osobom to ja zapytam na podstawie czego ? xywy ? daty przylaczenia ? :mrgreen: tak wiec ten pomysl nie wydaje mi sie do konca dobry, no chyba ze ja cos zle zrozumialem ;) jesli tak to sory i czekam na wyjasnienia :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pomysl zeby nowi nie zakladali tematow jest trafiony w 100%... stwierdzam to na podstawie power1 i jego innych wcielen...

ten pomysl jest w ogole nie trafiony. popatrz tylko ilu ludzi tutaj sie zarejestrowalo i piszac jednego posta z pytaniem dostalo odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie napisalem nie obiektywnie... podparlem sie jednym uzytkownikiem power1...

 

heh fajnie gdyby forum odroznialo takich ludzi jak on i nie pozwalalo na zarejestrowanie sie... ;] ale to raczej nie mozliwe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm tez do końca nie wiem trzeba by było ta sprawę przemyśleć. w każdym razie byłem na jednym forum o telefonach gsm i zainspirowało mnie to, ze można się zarejestrować tylko do czytania postów. A na forum jest grupa zamkniętą. użytkownicy zaufani, specjaliści itp.

na forum tym jest szukajka i wszystko co chcesz to znajdziesz (naprawdę) bo wszystko zostało przemaglowane wielokrotnie.

Ogólnie sama blokada pisania postów by wystarczyła. Jeśli ktoś chce pisać musi wysłać formularz do modderatora w takim formularzu był by krotki test ze znajomości regulaminu. No i przydało by się wykasować nieaktywnych użytkowników (wystarczy zobaczyć ilu ich tu jest) i się nie wypowiadają ani pewnie nie czytają….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie ze moderatorzy beda mieli czas i checi zeby przegladac i oceniac takie testy ;) a poza tym co to za problem dobrze wypelnic test a pozniej na forum robic to co robi power1 ? zaden. imo najstarsza metoda jest najlepsza, czyli banowanie i kasowanie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ma sensu z dwoch powodow:

1. zawalisz moderow praca, akceptowac kazdy post - syzyfowa praca.

2. jesli zamkniesz forum przed nowymi uzytkownikami, odfiltrujesz jednego-dwoch wariatow, sporo ludzi ktorych szukaja pomocy, i paru nowych, ktorzy maja wiedze, chca sie nia dzielic, ale z powodu takich restrykcji dadza sobie spokoj. ja bym wymiekl i olal takie forum. dzieki temu forum zacznie sie starzec, az w koncu umrze.

 

natomiast pomysl wrzucenia zmiennej user-agent pod avatara uwazam za dobry. jestem ZA wprowadzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz mozna wiecej moderatorow znalezc, do tego.

moderatorzy nie musza oceniac, po prostu napisac jakis skrypt ktory by zrobil ktorki test i sam ocenil i pozwolil przejsc do rejestracji.

nawet jak sie zarejestruje to nie bedzie mogl pisac postow, bo moderator musi go przepuscic. jak przepusci to moze go takze usunąć.Jesli znowu sie zarejestruje to moderator zobaczy na ip i mozna stwierdzic czy to ten sam. (z tego samego miasta) i nie dac mu zezwolenia na pisanie postów i tyle.

to naprawde nie jest duzo roboty.

A kazdy nowy user pyta o banały ktore mozne znalezc w google, lub sledzac to forum (szukajac). co drugi post ktos sie pyta o konfiguracje, jak by poszukal to by wiedzial jaki zaslilacz wybrac i jaka k.graficzną. Jasne jest duzo spoko osob ale wiekszosc po prostu to osoby ktore ide na latwizne i tzw: trole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednym slowem, panstwo policyjne, i totalitarny zamordyzm. do tego powolac szeregi nowych moderow. a ci z problemami niech szukaja gdzie indziej.

za to my ELYTA sobie tutaj pogadamy o wyzszosci p4 nad athlonem i ss nad audigy.

 

tylko po co wtedy to forum ?

 

pomysl jest nie do przyjecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz mozna wiecej moderatorow znalezc, do tego.

moderatorzy nie musza oceniac, po prostu napisac  jakis skrypt ktory by zrobil ktorki test i sam ocenil i pozwolil przejsc do rejestracji.

nawet jak sie zarejestruje to nie bedzie mogl pisac postow, bo moderator musi go przepuscic. jak przepusci to moze go takze usunąć.Jesli znowu sie zarejestruje to moderator  zobaczy na ip i mozna stwierdzic czy to ten sam.  (z tego samego miasta) i nie dac mu zezwolenia na pisanie postów i tyle.

to naprawde nie jest duzo roboty. 

A kazdy nowy user pyta o banały ktore mozne znalezc w google, lub sledzac to forum (szukajac). co drugi post  ktos sie pyta o konfiguracje, jak by poszukal to by wiedzial jaki zaslilacz wybrac i jaka k.graficzną. Jasne jest duzo spoko osob ale wiekszosc po prostu to osoby ktore ide na latwizne i tzw: trole

Im więcej moderatorów tym trudniej o zaufanie do nich. Na razie nie chcę powiększać składu.

Co do zatwierdzania postów: średnio jest 1000 postów dziennie. Czyli przy ilości moderatorów zwiększonej nawet do 50 (co jest wg. mnie horendalne) wypada po 20 postów do sprawdzenia dziennie na łebka.

Jak tylko na podstawie ip można stwierdzić czy to ta sama osoba? Wiele osób (jeśli nie większość) ma na tym forum zmienne ip.

Co do ilości roboty to jest dużo, a nawet bardzo dużo.

A co do trolli to jedynym niestety sposobem jest po prostu banowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mozna sprawdzic przez ip:

program Visual Route wklepac ip i zobaczyc z jakiego jest miasta, jakie ma łacze itp wtedy mozna ocenic czy to ten sam koles co pisal durne posty na forum nie byl z tego samego miasta.... i nie dac mu pozwolenia wejscia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi własnie wpadł taki pomysł. Jak by nowy użytkownik nie mogł zakładać nowych tematów, tylko mogł udzielać odpowiedzi (pomagać) w istniejących już tematach. Jak by udzielił kilka przydatnych rad (sugesti) to moderator uaktywnił by mu funkcie zakładania nowych tematów :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja ja kiedyś pisałem żeby zablokować możliwość pisania nowym we wszystkich forach oprócz "podstawowe zagadnienia" i "faq" to słyszałem tylko "głupi pomysł" lub "niewypał".

Zróbcie chociaż tą blokade nowych topiców bo na prawde straszne jest oglądanie 10 razy dziennie "jaką karte kupić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanime jedyny problem, kótry trzeba szybko rozwiązać to powtarzające sie topici. Niektóre tematy były wałkowane po 10 razy, ostatnio kto założył topic o nowej 9 TT, pobodno ciszej, tylko że ten sam temat był strone wcześnie.

Proponowałbym krótkie wakacje dla zaśniecaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze bo chodzi konkretnie o to, ze jest to forum tematyczne jak by na to nie patrzec :) TWEAK - podkrecanie....

a na forum coraz czesciej jest nieład... coraz czesciej kojarzy mi sie to z forum onetu czy wp... a to przeciez tweak - forum dla pro! :-)

nowiciusze powinni wlasnie pisac na forum podstawowe zagadnienia tam mogli by pytac sie jeden drugiego co lepsze, a starzy uzytkownicy na starym forum bez zbednych tematow, konkretnie, szybko itp.

edit: mozna by bylo dla nowych uzytkownikow przydzielic fora:

osla laczka, podstawowe zagadnienia, giełde - tam by mogli pisac i czytac reszte for. - i zbierac informacje ktore sa im potrzebne mysle ze bylo by to dobre rozwiazanie po pewnym czasie taki nowy uzytkownik moglby ewaluowac i miec dostep do calego forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie (co prawda sam raz założyłem jeden temat bez sensu). Z upływem czasu (jestem na tym forum prawie 2 miechy) widzę że mogą irytować powtarzające się tematy. :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: mozna by bylo dla nowych uzytkownikow przydzielic  fora: 

osla laczka, podstawowe zagadnienia, giełde - tam by mogli pisac i czytac reszte for. - i zbierac informacje ktore  sa im potrzebne mysle ze bylo by to dobre rozwiazanie po pewnym czasie taki nowy uzytkownik moglby ewaluowac i miec dostep do calego forum

a jakby takie newbie z 15 postami nagle wpadl na to ze chce chlodzenie wodne, no ale bedzie mial zablokowane odpowiednie forum, to ci walnie post na ten temat na "podstawowych zagadnieniach". i juz ci sie smietnik robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowiem nie popadajnie w samozachwyt. Nie każdy kto ma status początkujący uzytkowanik to totalna lama, przecież są ludzie którzy są swietnie obeznani a nie korzystali do tej pory z forum tweak.

Chciaż wiekszosc nowych to, niestety tacy:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=956177#956177

Proponowałbym krótkie wakacjie i skasować temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na temat WC jest wszystko napisane wystarczy poszukac a czytajac posty nauczy sie taki ktos duzo wiecej niz zakladajac odzielny topic.

poztymmowie ze po pewnym czasie by ewaluowal taki uzytkownik i mialby dostep do calego forum....

chodzi oto, zeby ochlodzic zapaly nowego usera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No albo w każdym z działów przykleić temat z ewentualnymi pytaniami dla początkujących użytkowników. I będzą mogli tylko tam pisac (no i odpowiadać w tematach już załozonych. Ten przeklejony po to by nie było OT). A potem juz będzie dostepne całe forum.

 

A dla takiego początkującego użytkownika, który posiada dużą wiedze, to nie problem bedzie sie przedostać do tych co mogą korzystać z całego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak sobie chodzę po forum, czytam i oczom nie wierzę. Panowie, jeśli tak bardzo przejmujecie się niedorzecznymi postami to zacznijcie się także przejmować niedorzecznym słownictwem. Co z tego,że uczestnicy są proszeni o korzystanie ze słownika??? To chyba nikogo poza paroma osobami nie obchodzi. Niedobrze mi się robi, kiedy muszę domyślać się znaczenia zwykłych słów napisanych w dziwny, pokrętny sposób. Byk na byku, drodzy, zaawansowani użytkownicy. Można zrozumieć drobne literówki, ale pisanie {<span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span>, pujdzie, żaden} i inne ptaszki to już lekka przesada. Panowie, może zamiast męczyć proce przez noce poczytajcie słownik języka polskiego. Chcecie mieć profesjonalne forum to zacznijcie od jego przejrzystości i poprawności. A dla osób wiecznie mających problem z wyborem nowego urządzenia można założyć dział „Dla niezdecydowanych” Pozdrawiam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...