Skocz do zawartości
smug

Wentylator do AMD

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Czy mogłby mi ktoś polecić wentylator do Bartona do 100 zł??

Bo ten boxowy jest do [gluteus maximus] (pod windowsem temperatura 54 stopnie)

Pozdro Smug

Najlepszym wyjściem (sporo lepszym od Spire) będzie

- Pentagram QC-80Cu

lub ten sam cooler - z inną nalepką i tańszy o 15 zł:

- http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...z&id_towaru=626

 

Sam mam Coolteka i na 1600 obrotów jest zupełnie bezgłośny, a tepmeratura w porównaniu ze Spire spadła o jakieś 6 C

 

oczywiście cooler trzeba wyszlifować (ja szlifowałem papierem 1000 - i naprawdę pomaga)...

 

gorąco polecam ten cooler - kosztuje tylko 99 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja tez polecam pentagrama, osobiscie mam 92Cu za 99zl i trzyma mi 34C, zas co do 80Cu to w sumie nie widze roznicy tylko 15 zl, ale gdybym przy kupnie mial te 15 zl wiecej kupilbym 80Cu :P

Zrobiłbys błąd, bo we wszystkich testach które widziałem QC-92CU jest wydajniejszy od QC-80CU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze powiem tak, roznice miedzy tymi dwoma sa raczej minimalne, je jestem zadowolony z mojej 92, ale i z 80 tez bym byl :D , zas musze powiedziec ze pentagram wypuscil na runek nowe modele 100mm i 120mm na tej samej zasadzie jek 80tka http://www.pentagram.pl/produkty_new/produ...ache=1100218577

 

Moze ktos z was sie orjetuje do ilu mozna obnizyc temperature na procu samymi wiatrakami :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QC-92 Cu + dobra pasta... np: OCZ Ultra 5+, w rankingach najlepiej wypada...

Mam taki zestaw i na Bartku jak w opisie poniżej: 38st w spoczynku i 44st

w max stresie... a wentyl kręci się tylko 2000 rpm...

Ale niestety musisz mieć głośno jak pieron,ja mam na 1600rpm i jest najgłośniejszy u mnie w komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QC-92 Cu + dobra pasta... np: OCZ Ultra 5+, w rankingach najlepiej wypada...

Mam taki zestaw i na Bartku jak w opisie poniżej: 38st w spoczynku i 44st

w max stresie... a wentyl kręci się tylko 2000 rpm...

Ale niestety musisz mieć głośno jak pieron,ja mam na 1600rpm i jest najgłośniejszy u mnie w komp.

..to jakiś felerny model Ci się trafił...mój jest NIESŁYSZALNY przy 2000 rpm (nadstawiłem ucha jak się kręcił, potem zatrzymałem go palcem - nie było różnicy w decybelach...:)).

Dopiero powyżej 2100 rpm zaczyna być słyszalny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dreq

 

Zostaw sobie włączony tylko zasilacz i ten Pentagram,wyłącz dysk twardy,wiatrak z karty dżwiękowej i wszystkie wiatraczki i wtedy sie przekonasz że jednak go słychać.

Też myślałem że on jest niesłyszalny,ale jak wymieniłem zasilacz i chłodzenie karty na pasiv to zmieniłem zdanie.Teraz myśle jak go wyciszyć.A porównywałem z takim samym od kumpla wiec napewno felerny nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Thermaltake SilentBoost (za banke mamy lux chlodzenie, nie kierowac sie tym, ze jest przeceniony w testach miazdzy inne za te cene:)) http://www.cooling.pl/product_info.php/cPa...products_id/228

W zamknietej obudowie na bartq 2500+ (fsb200MHz) i gigaszicie na nforce2 u ziomka jest max 51C w stresie na Arctic Silver 5, BTW: kokos 555 skad Ty mozesz wiedziec jak wchodzi Twoj pentak skoro sie bales, ze Ci na bartq ukrusze jadro jak chcialem Ci przesmarowac AS5, a zeby go zalozyc pojechales z kompem do serwisu ?? Poza tym to ja jeszcze nie mialem przypadq zebym nie musial wyciagac zasilki aby wlozyc coolera na klocek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecam 80Cu ! Mam go od dluzszego czasu i jestem z niego bardzo zadowolony ! Chodzi na najnizszych ustaiweniach i jest nieslyszalny ! Jesli chodzi o pytanie do jakiej temp mozna obnizyc na samych wentylach to juz zalezy od tego ile ich wlozysz ! Jesli zrobisz tunel powietrzny ktory bedzie bral z powietrze z zamrazalnika to powinno byc chlodno :P Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...