Skocz do zawartości
Kalam Mekhar [SSP]

Co Lepsze GF2 TI czy Radeon 9200?

Rekomendowane odpowiedzi

MietmaN: "Potem wypuszczono to-to z obsługą AGPx8 (coś jak dual na AMD ) i zaniżono taktowanie"

Jezeli mowisz o R9000 a R9200 to nie masz racji.

 

BTW ja nie mam 16.67 postów dziennie wiec nie mow mi o nabijaniu postow, staz tez masz niesamowity.

A co ma staż na tym forum do tego, co się wie? Ja jakoś nie widzę większego związku .... Wiesz, pierwszy kontakt z kompami miałem w 85/86, a na to konkretne forum wciągnął mnie znajomy - oceniasz po stażu? ;)

BTW jak bardzo ci się będzie nudzić, to przeczytaj moje posty, wątpię, aby ktoś mi zarzucił nabijanie (nie piszę po jednym zdaniu).

 

W temacie : proszę, udowodnij mi, że nie mam racji - podaj linki, specyfikacje techniczne. IMO R9200 to odświeżony R9000 z obsługą AGP x8 i zaniżonym w stosunku do R9000PRO taktowaniu (9200 taktowany jes podobnie do 9000 bez "pro").

 

Wybierz sobie pierwszą z brzegu reckę znalezioną przez Google albo inną wyszukiwarkę i doczytaj :

 

http://www.digit-life.com/articles2/radeon...giga-r9200.html

 

EDIT :

 

http://www.digit-life.com/articles/r9000pro/index.html

Wlasnie i tu masz racje, jezeli sie cos wie!!! Co z tego, ze twoje wypowiedzi sa rozciagle skoro wieksza polowa to brednie albo w ogole nie zwiazane z tematem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]

Wlasnie i tu masz racje, jezeli sie cos wie!!! Co z tego, ze twoje wypowiedzi sa rozciagle skoro wieksza polowa to brednie albo w ogole nie zwiazane z tematem  :lol:

Bredzisz jak poparzony kolego wielce niesympatyczny - stan mojej wiedzy weryfikuję ja i moi znajomi, do których się nie zaliczasz. Masz jakoś bardzo mało do powiedzenia na tym forum poza krytykowaniem innych, a mnie sobie szczególnie upodobałeś, bo "ośmieliłem się" z tobą nie zgodzić w jednym z wątków.

 

LOL nr 1 : co ma teraz ta twoja wypowiedź do tematu wątku, w którym piszemy? :lol:

 

LOL nr 2 : widzę, że przeczytałeś artykuły, do których podałem linki, na podstawie których piszę te swoje "brednie". Zapewne masz rację, wszyscy na Tom's Hardware i HardOCP, na PClabie i innych vortalach są debilami i piszą brednie, a krynicą wiedzy jesteś TY! :lol:

 

LOL nr 3 : pokaż mi wszystkie moje posty i wylicz dokładnie, ile nie jest związanych z tematem wątku, w którym się wypowiadałem - wyjdzie poniżej 10%. Jak chcesz, to wyślij mi to w mailu, bo nie ma sensu forum zaśmiecać twoimi kolejnymi postami. :lol:

 

LOL nr 4 : takiś doświadczony, więc powinieneś wiedzieć, iż w regulaminie proszą, o nie cytowanie całych wypowiedzi, tylko fragmentów, do których się odnoszą. :lol:

 

Kalam Mekhar : dorwałeś tego GF3 Ti podrasowanego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ HAIZ ] wiedzieć nic nie musi bo ma HAIZ.

Ale za to dopierniczyć się musi, bo go tak ten HAIZ zepsuł, że nie odróżnia postów w których ktoś podaje konkretne linki, podpiera swoją wiedzę licznymi źródłami, produkuje się dla takich leni co mają HAIZ i sami poszukać nie umieją, a ich jedyną rozrywką poza podcieraniem się HAIZEM jest szukanie przyjaciół w internecie poprzez pisanie czego popadnie, gdzie popadnie i jak popadnie. Wszystko przez ten HAIZ :lol:

 

Napisałem kompletnie nie na temat, ale w odróżnieniu od niektórych zakompleksionych internetowych twardzieli wcale się tego nie wstydze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kalam Mekhar [sSP]. System czysty? Robiłeś reinstalke? Jak nie to chociaż jakieś MKS, Adaware. Inne drivery spróbuj. Chociaż czysty system często pomaga. Sprawdzałeś napięcia zasiłki? Może nie wyrabia, może nie trzyma napięć dobrze. Tylko 3dMark sie sypie czy jakies inne zwisy się zdażają albo z gier Ci wywala? Przyczyn może być wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli problem tkwi w sprzęcie :( . Napięcia najlepiej sprawdzić miernikiem. Najprościej we wtyczce molex którą podłączasz do dysków twardych. Możesz tam zmierzyć linie 12V (kabelek żóty + czarny) i 5V (kabelek czerwony + czarny). Jeżeli nie dysponujesz miernikiem to jakimś programem chociaż typu MBM5, AIDA32, lub podać wartości jakie pokazuje bios. Możesz jeszcze spróbować wgrać fabryczne ustawienia biosu, ewentualnie zresetować bios. Rozumię że karta siedzi dobrze w slocie i w slocie nie ma jakiegoś kurzu czy innych zaniczyszczeń.

 

EDIT

Spróbuj jeszcze poodłączać wszystkie niepotrzebne urządzenia, drugi dysk, cdrom, muzyczna i wtedy odpalić 3dMarka.

Najlepiej podaj cały swój config.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do tego kurzu to mysle ze moze go troche byc tylko jak się go pozbyć?? bo ja praktycznie niczym nie dysponuje a co do paramtrów to zaraz zapodam:

 

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika Winbond W83697HF

Dostęp do czujnika ISA 290h

Nazwa płyty głównej Epox 4SDA / 8K3A / 8K9A / 8KHA / 8KHM Series

 

Temperatury

Płyta główna 39 °C (102 °F)

Procesor 44 °C (111 °F)

ST380011A 36 °C (97 °F)

 

Wentylatory

Procesor 4688 RPM

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.65 V

+3.3 V 3.23 V

+5 V 4.87 V

+12 V 12.77 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.43 V

VBAT baterii CMOS 3.14 V

DIMM 2.51 V

AGP 1.62 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal teraz jakiś programik w oknie (film, winamp) i zobacz co się dzieje z tymi napięciami. Jeżeli będą sie gwałtownie zmieniać to problemem może być zasilacz. Chociaż teraz już zaczynam w to wątpić po tym jak wywala przy odłaczonych zbędnych urządzeniach. Dobrze jakbyś sprawdził na innej karcie graficznej czy dzieje się to samo. Może karta jest walnięta. Nie wiem co Ci jeszcze doradzić. Chyba reset biosu mozesz spróbować. Czasem pomaga. Osobiście obstawiam że karta jest lipna, sprawdź jak możesz z inną albo sprawdź tą kartę jeszcze u jakiegoś kolegi w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli płyta nie kłamie to zmień zasilacz i to jak najszybciej :!:

Zważąc na to że gf3ti pobiera dużo więcej prądu niż 9200 to skutek może byc opłakany. :?

 

Jeżeli sprawdzisz już wszystko to czas sprawdzić mobo. Najpierw czy kondensatory nie są napuchnięte. A potem zmienić mobo na inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra panownie to tak: to już jest 4 karta w przeciągu 10 dni która się tak u mnie zachowuje:( co to jest mobo i gdzie to sprawdzić??? a jeśli chodzi o banki na pamięc i sloty to napewno jest w nich pełno kurzu bo komp stoi cały czas otwarty a ja nie wiem jak to wyczyscic i czym???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo to skrót od motherboard - czyli płyta głowna.

 

Sloty najlepiej przedmuchać spreżonym powietrzem ale nie sądze żeby to było przyczyną. Jeżeli to już któraś karta z rzędu to zostaje już tylko płyta lub zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Hmm co do tego kurzu to mysle ze moze go troche byc tylko jak się go pozbyć?? bo ja praktycznie niczym nie dysponuje

Delikatnie i subtelnie odkurzaczem, a potem lekko wilgotną szmatką i poczekać, aż wszystko wyschnie. Serio mówię! Kurz potrafi być przyczyną wielu usterek -możliwe, że tak jest teraz w twoim przypadku. Oczywiście wszystko przy wyłączonym zasilaczu, najlepiej również odłączyć kabel z gniazdka.

 

a co do paramtrów to zaraz zapodam:

 

(...)

 

Płyta główna 39 °C  (102 °F)

Procesor 44 °C  (111 °F)

ST380011A 36 °C  (97 °F)

 

Wentylatory 

Procesor 4688 RPM

Temperatura procesora ok, temp. twardego dysku bardzo dobra, ale temp. na płycie ciut wysoka wg mnie.

 

Wartości napięć 

Napięcie rdzenia procesora 1.65 V

+3.3 V 3.23 V

+5 V 4.87 V

+12 V 12.77 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.43 V

VBAT baterii CMOS 3.14 V

DIMM 2.51 V

AGP 1.62 V

Słabnie trochę linia +5v ale jest jeszcze w normie, a z niej zasilane są właśnie karty graficzne. Napięcie AGP ok.

 

Natomiast linia +12v wykracza już poza normę ATX! W tym przypadku zbyt wysokie napięcie na tej linii grozi zjaraniem poszczególnych komponentów twojego kompa - procka, mobo, pamięci, HDD itd. Na twoim miejscu natychmiast wymieniłbym zasilacz, ewentualnie jak napisali poprzednicy, może to być jeszcze problem z samą płytą :? /pozdrawiam

 

EDIT :

 

kucyk :

Ok, nie ma sprawy, tylko to nie ja odstawiam OT i nie gaszę ludzi podsumowując ich w chamski sposób jednym zdaniem - to bardzo proste napisać, że ktoś prawi brednie, a już znacznie trudniej rzeczowo to udowodnić. Przeczytaj wszystko dokładnie, zanim zaczniesz działać. ;) /pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MietmaN wiesz Kalam Mekhar [sSP] podał to co pokazuje mu soft więc tez tak bardzo bym temu nie wierzył. Sam się bardzo zawiodłem na tego typu programach, ale jak ktoś nie dysponuje miernikiem to cóż mu pozostaje. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale tam gdzie mam 12.77 to mam tak juz od dawna tzn napewno od 2004.06.30 bo z wtedy mam screena z aidy:) i tam jest 12.80. Rozkręciłem wszystko i przeczysciłem i nie pomogło:( nadal sie w 3dMarku wysypuje:( ale czasami ma jakis odchył i zdazy mu się całego przejsc:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest nie kręcone, ale karta jest nie wazna bo na 440mx, na radeonie 9200, na gf2ti i na gf3ti tez było to samo:( najdziwniejsze jest to ze czasami mu coś od<span style="color:red;">[ciach!]</span>li i przejdzie całego 3dsmarka, a przy kolejnym teście znowu [ciach!]o:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej u ciebie tylko zasiłka nie robi. Efekty takie mogły by być spowodowane:

-temperaturą (płyta ciut za ciepła, proc i reszta ok)

-błędami pamięci (polecam Golden Memory)

-zbyt ostrym kręceniem proca lub pamięci (odpada wszystko masz standard)

-zasilanie (to raczej jest winowajca)

 

Stawiam na zasilacz, ale pamięci też bym sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć wymieniona, zasilacz zmieniony na chifteca 400w. Wynik teraz jest taki:

 

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika Winbond W83697HF

Dostęp do czujnika ISA 290h

Nazwa płyty głównej Epox 4SDA / 8K3A / 8K9A / 8KHA / 8KHM Series

 

Temperatury

Płyta główna 33 °C (91 °F)

Procesor 32 °C (90 °F)

ST380011A 22 °C (72 °F)

 

Wentylatory

Procesor 4219 RPM

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.66 V

+3.3 V 3.25 V

+5 V 5.00 V

+12 V 12.16 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.43 V

VBAT baterii CMOS 3.12 V

DIMM 2.51 V

AGP 1.62 V

 

i nadal się w 3dMarku sypie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalam Mekhar [sSP] :

 

Podaj proszę dokładną konfigurację swojego systemu raz jeszcze, wszystkie podzespoły, jakie masz obecnie, w tym również FSB procka i pamięci oraz timingi pamięci (wsio z biosu). To ważne.

 

Mam kilka teorii, w tym taką, że masz po prostu za niskie napięcie na pamięciach - jeżeli nie zmieniałeś nic w biosie, to nie wszystkie płyty potrafią odczytać zalecane przez producenta napięcie (czasem to wina samych kości i żadna płyta prawidłowo nie odczyta, trzeba ręcznie ustawiać). Dla większości modułów DDR400 zalecane napięcie przy FSB200 (a czesem i niższym) wynosi 2,7v - dla moich nawet 2,8v (i ani 0,1v niżej, bo sypią błędami).

 

Jeżeli to nie pomoże, to pozostaje tylko płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty czytałeś mój wcześniejszy post???

 

Wymień płytę główną wreszcie. :!:

Spokojnie, spokojnie : zmiana V-dimm w biosie na 2,7-2,8v to żaden problem - godzinka testów potem i można pewnikiem postawić na mobo, jeżeli dalej będzie się sypał system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej byłem dzisiaj w serwisie i wytłumaczcie mi dlaczego jak podłaczylismy mój hdd pod ich kompa to tez się wysypywał 3dMark???? sprawdzili kazdą część w kompie i wszystko jest dobre. Dożucili mi drugi wiatrak na obudowe i teraz po 2 h chodzenia komp wygląda tak:

 

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika Winbond W83697HF

Dostęp do czujnika ISA 290h

Nazwa płyty głównej Epox 4SDA / 8K3A / 8K9A / 8KHA / 8KHM Series

 

Temperatury

Płyta główna 36 °C (97 °F)

Procesor 32 °C (90 °F)

ST380011A 39 °C (102 °F)

 

Wentylatory

Procesor 4219 RPM

Obudowa 6027 RPM

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.66 V

+3.3 V 3.28 V

+5 V 5.03 V

+12 V 12.22 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.46 V

VBAT baterii CMOS 3.12 V

DIMM 2.51 V

AGP 1.62 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...