Skocz do zawartości
BENITO

Obiecałem wam i publikuję. Konserwacja wody COPALEM.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

We wcześniejszym topicu obiecałem, co teraz robię.

 

Mianowicie.

 

Wczoraj kompletnie rozłożyłem swoje WC:

Aquael 650l/h zdjęty zawór regulujący w pojemniku 2,3 L

węże cell fast 12/10mm

bloczek mcs storm wiercony 23 kanały (dzięki uprzejmości Garfielda^)

za chłodnicę służy mosięzna lublinianka z miedzianymi finami

na lubliniance siedzi papst 120mm na 220v

i zbadałem każdy zakątek.

Dokładnie 6 tygodni temu wlałem do obiegu 3 litry wody demineralzowanej i 40 ml COPALA.

 

Ponieważ miesiąc byłem poza domem więc wc sobie stało nieruchomo w otwartej budzie, żeby glony dostęp światła miały. woda miała prawo się zanieczyścić bo chyba z 5 razy była wlewana i wypuszczana z WC.

 

Komp był ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>ny 2 x tydzień po 2 godziny. Woda po nagrzaniu miała ponad 30 stopni.

 

Po wspomninych 6 tygodniach w układzie nie zalęgło się dosłownie nic.

Kolor wody pozostał bez zmian.

Wnioski:

Polecam copala zamiast innych pseudoglonobójczych środków. Nie dość że konserwuje pompkę, to nie wpływa przy tym stężeniu na wzrost temperatury. Przy lekko zalanej grafice(jakieś 20 ml skapało na mobo i grafę) komp potrafił jeszcze pracować bez zwiech, jedynie lekko zakłócając obraz.

Pozdrawiam i gdyby się coś zmieniło zrobię update'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COPAL jest inhibitorem tzn. środkiem konserwującym instalacje CO i podobne. Jeżeli masz w WC elementy miedziane i aluminiowe to zapobiega korozji i odkładaniu się kamienia, a także konserwuje pompy.

 

Na allegro dostępny w małych pojemnościach(15-20ml) jest pod nazwą inhibitor dla chłodzenia wodnego. Ponieważ duże pojemniki kosztują kupę kasy. (coś koło 70-80zł za litr)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...