Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos moze mi powiedziec jaka jest roznica szybkosci w dzialaniu kompa gdy ten ma kontroler SCSI i szybki dysk SCSI w porownaniu z kompem z normalnym dyskiem tj ata lub sata. Chodzi mi tutaj glownie a ladoanie sie windowsa, uruchamianie programow, mielenie dyskiem np przy wylaczaniu gry. Prosze o komentarze osoby ktore choc mialy stycznosc z SCSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedynczy dysk SCSI nie jest taki mocny, jak by sie moglo zdawac. Transfery nie sa duzo wieksze od tych oferowanych przez dyski IDE (tym bardziej ze pojawiaja sie coraz nowoczesniejsze wersje tych ostatnich z NCQ etc.). Atutem moze byc jedynie czas dostepu, ktory jest zazwyczaj ze 2, 3 razy nizszy. Potega SCSI kryje sie w kilku dyskach czyli w macierzach - po to zostaly stworzone. Dla jednego dysku SCSI nie ma sensu sie pakowac w koszty - chyba ze ktos lubi eksperymentowac i ma na to pieniadze. Roznice dla pojedynczego dysku nie sa duze lub wrecz sa male.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi powiedziec jaka jest roznica szybkosci w dzialaniu kompa gdy ten ma kontroler SCSI i szybki dysk SCSI w porownaniu z kompem z normalnym dyskiem tj ata lub sata. Chodzi mi tutaj glownie a ladoanie sie windowsa, uruchamianie programow, mielenie dyskiem np przy wylaczaniu gry. Prosze o komentarze osoby ktore choc mialy stycznosc z SCSI.

Jak kupisz sobie WD raptor na SATA to większość SCSI będzie wolniejsza. Jak zepniesz Raptory w RAID 1 to też większość RAID 1 na SCSI wymięknie.

 

Reszta tak jak napisał kolega wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...