Skocz do zawartości
Corso

Doom 3

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem ilość fps w timedemo i na 1024 hight wszysto poORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>ne oprócz AA mam 38fps i na 800-600 hight wyłączone tylko AA mam też 38fp testy robiłem pare razy i pokazuje nadal tyle samo moim zdaniem to dziwne a waszym muj sprzęt to sempron 3000 geforce 6600 512ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dziwny problem, albo mi sie wydaje albo nie tak powinien wygladac doom 3 w ultra high 1024x768 FSAA x 4 i anizo x 8 na GF 6600gt, dorzucam screena drzwi. probowalem na roznych 3 oficjalnych sterownikach z serii 7x.xx i 8x.xx i wciaz to samo, pozatym grafika miodzio ale te pixele mnie niepokoja, cos jest nie tak?:)

post-22643-1140708135_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te faktycznie jazda i pikseloza.

Nigdy nie czytal postow, ktorymi mysl przewodnia jest problem z grafika ale cos mi sie zdaje, ze w tym temacie ktos zarzucal linkiem do screena (trudniej bedzie znalezc) badz samym screenem z podobnym problemem.

Pewnie go jakos rozwiazali wiec poszukaj (uff 96 stron - jezeli masz ustawione 30 postow na stronie).

 

Pomoge tylko w ten sposob, ze tak nie ma byc :)

A najlepiej to sobie zarzuc paralax bumpmapping i oszaleja twoje galki.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem

Wiem,że zaczynam od początku (robi sie nudne co :blink:)

Po zainstalowaniu wrzuciłem lekarstwo, i podczas uruchamiania pokazuje się coś takiego, oczywiście nie odpala gry. Mam nowe stery (Omega 3.8.205 / 2006-01-04). Jak to ugryźć?

Konfig.: Barton 2500+, KV7/KT600, R9550, Maxtor200, RAM 768MB/266.

Poobnie się dzieje w Quake4

wcześniej miałem stery ATI (wszystko chodziło), ale przeinstalowałem winde i wgrałem omegę

 

post-134832-1140982027_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem

Wiem,że zaczynam od początku (robi sie nudne co :blink:)

Po zainstalowaniu wrzuciłem lekarstwo, i podczas uruchamiania pokazuje się coś takiego, oczywiście nie odpala gry. Mam nowe stery (Omega 3.8.205 / 2006-01-04). Jak to ugryźć?

Konfig.: Barton 2500+, KV7/KT600, R9550, Maxtor200, RAM 768MB/266.

Poobnie się dzieje w Quake4

wcześniej miałem stery ATI (wszystko chodziło), ale przeinstalowałem winde i wgrałem omegę

 

post-134832-1140982027_thumb.jpg

No cóż. Złe lekarstwo :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

odkurzylem stare sejvy z dooma3 (bylem gdzies w srodku ale gra mnie znudzila) i zaczolem grac poniewaz zaopatrzylem sie w audigy i glosniki creative pro gamer G500. Okaalo sie ze dobrze ze sie zabralem za ta gre bo pozniej wg mnie jest lepiej.

I trzeba przyznac ze w systemie 5.1 i ciemnicy w pokoju gra nabiera innego wymiaru. Ciary po pleach przechodza na wszystkie odglosy a te sa naprawde zlowieszcze.

 

Totalny odjazd jest w piekle, brak latarki nie wiadomo co sie kryje w katach dla mnie ta gra jest dosc psychodeliczna, ponizej 16 rok uzycia to kategorycznie bym zabronil grania w ta chora gre. Carmack poszedl na calego.

Sam kiedys pisalem ze za ciemno ale w sumie jak w horrorze nie jest ciemno to tak jak piwo bezalkoholowe.

Anyway gra mi sie swietnie, jakos o wiele lepiej jak grube miesiace temu ciupalem na stereo, nie wiem w jakim stopniu to zasluga udzwiekowienia, jak by nie bylo serce przespiesza bicie w niektorych momentach :-)

Tylko ze w dooma3 nie da sie grac po 15 minutek po szkole jak z kuchni mama wola na obiad a slonce rozwala klimat i robi biala plame na monitorze, trzeba przysiasc wieczorem odpowiednio naglosnic pokoj, a najlepiej jak sie jest samemu w domu i jest poczucie alinacji wtedy kazdy szmer sie czuje jeszcze bardziej.

 

No i moim zdaniem trzeba grac w high detalach i z dobrym sprzetem naglasniajacym bo jak do tych niesprzyjajacych warunkow ktore wyzej opisalem dodac jeszcze pierdziaweczki przy monitorze albo nie daj boze wbudowane bzyczki w monitor ( spotkalem sie z takimi "mastahami" grajacymi w d3 i jadacymi pozniej po grze) to normalne ze sie splaszczy kazdy tytul w ten sposob. Szczegolnie jak gra jest nastawiona na doznania wizualno-sluchowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna sie cofnac mniej wiecej miedzy poczatkiem a srodkiem tego watku jak mowilem o tej grze.

Z tym, ze ja ciupalem na sluchawkach i mialem pampersa od synka wlozonego w gacie.

:lol:

Ja tam wole na sluchawkach w takie gry grac. Jezeli jade na glosnikach, to dochodza do mnie rozne dzwieki, typu samochody z ulicy, telewizor itp - a tak zaloze sobie sluchawki i po prostu jestem odizolowany. Wtedy dopiero mozna sie osrac, ze nawet pampersy Kaeres'a nie pomoga. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam ten sam problem co kolega wyzej, na niektorych teksturach widac wielkie pixele. Szkoda ze nie jest opisane rozwiazanie, szukalem 9 stron wstecz, dalej stracilem nadzieje. Screen:

http://img151.imageshack.us/img151/8819/beztytuuai1.png

Vsync wylaczony, aa 4x, at 16x

Edytowane przez sellah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam ten sam problem co kolega wyzej, na niektorych teksturach widac wielkie pixele. Szkoda ze nie jest opisane rozwiazanie, szukalem 9 stron wstecz, dalej stracilem nadzieje. Screen:

http://img151.imageshack.us/img151/8819/beztytuuai1.png

Vsync wylaczony, aa 4x, at 16x

Hmm w niektórych miejscach są takie akcje z bumpmapingiem.

Grasz z paralaxem ? W wiekszosci pomieszczeń to wygląda super ale są i bugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie podoba mi sie ten efekt, gra wydaje sie troche tracic klimat, te swiatelka na podlodze z niewiadomych zrodel to nie dla mnie :D

Zreszta, nie instalowalem zadnych innych modow do grafiki.

To dzieje sie przed i po oc karty, wiec to nie tu lezy problem.

Edytowane przez sellah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens probowac tego 3mooda v1.5.0, czy daje to ten sam efekt co parallax bumpmaping?

Swoja droga, to nie dzieje sie tylko w niektorych pomieszczeniach, ale we wszystkich, kazda chociazby sruba wyglada wlasnie tak. Jakies inne pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym jest paczyk a tych było kilka ;] w tym 2 do wersji PL (no i ostatni paralax mod wymaga patcha 1.3). Jak masz org to to powinno pomóc. Po za tym daj więcej skrinów. Pójde w to same miejsce i sam zobacze czy nie mam podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zaraz wrzuce jakies screeny. Mam zainstalowanego patcha v1.1, bez niego nie daloby rady zmienic na widescreen.

Prosze:

http://img209.imageshack.us/img209/8117/beztytuu2ex7.png

http://img209.imageshack.us/img209/9992/beztytuu3bb9.png

Poziom: alpha labs 1

Pierwszy screen to pierwsze cale ciemne pomieszczenie z kilkoma powolnymi zombie, drugi zas to nastepny pokoj z kilkoma marines

Edytowane przez sellah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem w czym tkwi problem ;p Mój kolega miał identycznie na Radeonie x1900xt i okazało się, że w sterownikach Catalyst trzeba było dać jakość obrazu na full i textury powróciły do normalności. Znajdź podobną opcję w sterownikach Nvidi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku dzieki wszystkim za proby pomocy.

Niestety, ani ustawianie w opcjach sterownikow opcji 'Quality' wraz z 'wymaxowanymi' wszystkimi opcjami w grze tj. 16x aa, vsync itd., ani reczne ustawianie opcji teoretycznie najlepszych jesli idzie o jakosc obrazu rowniez z 16 aa i vsync wlaczonym w grze nie pomogla, z ta tylko roznica ze fpsy tragicznie spadly do 20. Pacza instalowac mi sie nie chce, to samo bylo zarowno w wersji 1.0, jak i 1.1, moze pozniej kiedy zainstaluje dodatek, ktory podobno automatycznie updatuje gre do wersji 1.2. Nic nie zmienilo sie tez gdy pozostawialem wybor dot. AA, AT i Vsync grze i ustawialem poziom detali na 'Ultra'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak btw tak masz tylko w doomie 3 czy też w innych grach ?

Masz może jeszcze jakąś gre na enginie doom3 (quake 4,prey, quake wars, riddick itd) ? Jakbyś miał mógł byś sprawdzić czy tak samo sie dzieje tych gram. Może to wina ustawień OpenGl ? Ściągnij demko sp quaka 4 i przetestuj :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchomic grę w rozdzielczości 1280 x 800 ? Mam ver. 1.3 i taka rozdzielczość nie jest dostępna.

Pozdrawiam

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...