Skocz do zawartości
Ryban

jaki monitor 19" , nec ? samsung ? na pewno nie LG :)

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup monitorka 19" tak do okolo 1100.

przegladalem forum i nie znalazlem porownania tych modeli wiec zalozylem nowy temat.

Planuje zakupic jeden z tych modeli

 

1. Nec 19 FE991SB Diamondtron

2. Samsung 957DF

3. Philips 109B50

 

chyba ze sa jeszcze jakies inne w tej cenie rownie dobre, na dzien dzisiejszy to jestem prawie zdecydowany na tego NECa , ale chce sie jeszcze spytac o opinie specjalistow :)

 

 

ps. tylko prosze nie toczcie znowu wojny w tym Topiku.

 

ps2. i prosze nie polecajcie mi LG . kuzyn ma nowego LG, nie pamietam modelu, ale kolory to ma OKROPNE, nawet regulacja nic nie pomaga tym wyblaklym kolorom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrość jest idealna.

Mam obok LG 775e i jak na niego patrze to myśle że coś mam z oczami (jak ja mogłem na nim 2 lata pracować :?: 8O )

Przy odświerzaniu 100hz pracuje się naprawdę komfortowo.

Jak dla mnie jeden z najlepszych monitorów w swojej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego neca i powiem Ci że na początku jak przesiadłem się z 14 to wrażenie było piorunujące super ostość kolory idealnie płaski ekran itd. Jednak z czasem moje wymagania chyba wzrosły choć nie wiem jak to wygląda na innych monitorach ale zauważyłem że w jednym rogu ostrość i kolory są inne niż na środku. I także geometria nie jest idealna, jak się dobrze przyjżeć to są małe odchyły od normy ale tak jak mówie być może jestem troche przewrażliwiony bo jak pokazuje kumplom to oni nic nie widzą tylko sie zachwycaja obrazem :) Ogólnie jednak polecam ten monitorek, a ja kupilłem go 9 miechów temu w promocji za 999 zł!!! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuperBright to jest rewelacja, zwiększa sie ostrość wyświetlanego obrazu i to bardzo znacznie. Osobiście nie spotkałem się z czymś takim w innych monitorach. Do gier i filmów stosuje to zawsze i efekt jest niesamowity!!! i tylko do gier i filmów bo tryb SB tylko do tego sie nadaje, SB rozmazuje tekst np. w Wordzie i jest on nieostry. Podsumowując SB to jedna z większych zalet tego monitora, kup a sam się przekonasz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiezam go kupic tylko ze w sklepach u mnie w Toruniu kosztuje roznie 1150-1300 z chcialem sie zamknac w 1100, ale znalazlem sklep GRAL i chyba tu kupie cena 1050 zl + 30 za przesylke, tylko zastanawia mnie jaki procent nowych monitoruw ma problemy z geometria i kolorami, nie chcialbym dostac jakies LIPY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie testy nic Ci nie dadza. Najlepiej idz do sklepu niech podłączą monitor i sam zobacz czy to co widzisz odpowiada Ci! Kupuj neca bo nic lepszego w tej cenie nie dostaniesz, a z tego co czytałem w sieci to jedynie Philips 190P40 (chyba takie ma oznaczenie) jest lepszy od tego neca. Najlepiej sprawdż sam na żywo i zdecyduj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę na polowanie po warszawskich sklepach wybrać jakiś monitor :-) Chce obejżeć jak w akcji sprawdzają się następujące 19’ : Nec 991 , Iiyama MM904UT i Samsung 957 DF.

 

Jade z nastawieniem żeby kupić Neca, ale kto wie z czym wróce :-)

 

ps:moze macie jakies rady ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie kupiłem :-(, bo nie mieli nigdzie na sklepie tego Neca 991SB. Byłem w LIGO (najtańszy sklep w wawie z tego co znalazłem ) i mają mi go na jutro sprowadzić abym go przetestował. Jeśli kineskop będzie gitara to go biorę :-)

 

 

Oprócz kineskopu mam zamiar kupić sobie jakąś fajną obudowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90 % takze ide jutro do sklepu zamowic ten monitorek, jak sie wyrobie do 16 to bede mial go juz w piatek.

 

Ja go kupuje za 1150 zl , a ty Wujek_Dobra_Rada ?

 

nie myslales na zmiana nicka z Wujek_Dobra_Rada na Wujek _Samo_Zło ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryban - BTW bardzo dobry temat 8)

 

Ja też niedawno miałem podobny dylemat, również szukałem odpowiedniej 19" dla siebie... wybierałem głównie między NEC, Samsungiem, Iiyama i po wielu poszukiwaniach opini na temat tych marek i konkretnych modeli wybór padł jak się okazało na SAMSUNGA 19" Natural Flat 959NF, zamówiłem go 20 sierpnia ale wciąż czekam bo popyt na ten model monitora przerósł podaż i najbliższa dostawa do polski 959NF to 30 sierpnia, tak więc najparwdopodobniej będę go miał dopiero 1-3 września :(

Dla zainteresowanych to jest ten model http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=942 , z tych wszystkich 19" do 1500 zł (tyle miałem do wydania) wybrałem samsunga za 1435 zł, co prawda droższy sporo od Neca ale obraz jest lepszy, ostrzejszy i lepsze odświeżanie... Zastanawiam się jeszcze czy podłączyć go przez kabel BNC ale na razie chyba wystarczy standard :D

 

P.S. Przesiadam się z SONY 15" CPD E100P z płaskim kineskopem (używałem go w 1024/768 i 85 Hz max 88) jak dostane monitor to podziele się wrażeniami :D

 

Mahalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryban ? hmm dlaczego nie LG widziałeś jakiś inny pozatym zwalonym co ma twój brat ? naprzykład mój F900P 1280x1024x32bpp@100Hz obraz jest ostry jak żyletka a kolory sa piekne i soczyste

 

co do tego jak monitor pracuje w wysokiej rozdzielczości i przy dużym odświerzaniu, przede wszytkim decyduje VGA a nie sam monitor ;)

 

959NF to naprawde dobry monitorek :)

 

a z wymienionych przez Rybana ten NEC jest najlepszy

A co myślisz na temat LG 19" F900P vs Nec 19" FE991SB Diamondtron ?

hmm ciężki wybór wydaje mi się że kupiłbym tego neca zamiast LG widziałem pare daimondtronów które naprawde pięknie świeciły, trzeba by im zrobić jakies bezpośrednie porównanie porównanie bo tak jest naprawde ciężko powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitorek zakupilem w Karlsenie na wrzosach. LG nie bralem bo mam uprzedzenie do LG, poza tym nie bylo kilku sztuk w sklepie zebym sobie wybral najlepszy, szlyszalem ze niekture maja wlasnie kiepska geometrie.

poza tym powiedzilame ze nie bede oszczedzal na monitorze, mialem dosyc przejsc z moim bylym MERVINEM :)

z tą gometrą też mi się tak na początku wydawało aż doszedłem od czego jest menu monitora i jak ich się pozbyć obraz tak wykalbrowałem że niema się już do czego przyczepić a geometria jak na CTR po kalbracji jest perfekcyjna, z tym że zajeło mi to troche czasu, zanim się połapałem jak to zrobić i usunąć przebarwienie lewego gurnego rogu, teraz jest all ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitorek zakupilem w Karlsenie na wrzosach. LG nie bralem bo mam uprzedzenie do LG, poza tym nie bylo kilku sztuk w sklepie zebym sobie wybral najlepszy, szlyszalem ze niekture maja wlasnie kiepska geometrie.

poza tym powiedzilame ze nie bede oszczedzal na monitorze, mialem dosyc przejsc z moim bylym MERVINEM :)

Mój brat ma LG z tym że 17" F700B, ma o już 2 lata i jest wszystko ok, imho LG to dobre monitory 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem tego 900P i niby wszystko spoko (nawet ta geometria ), ale cholera "pełnej czerni" nie mozna uzyskac, a mnie by to draznilo ..... na diamotronie/trinitronie nie ma tego problemu.

 

Zeby nie bylo LG bylo podlaczone do R9000 Saphirre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...