Skocz do zawartości
Ryban

jaki monitor 19" , nec ? samsung ? na pewno nie LG :)

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam tego NEC'a, ale musze go chyba oddać do serwisu. Przy zakupie nie zauważyłem że mam coś z kineskopem :? Na ekranie ma dwie poziome kreski biegnące wzdłuż ekranu :? Od czego to może być :?: Czy to mogło się zrobić podczas transportu :?:

 

Czy gwaranca to uwzględni :?: , bo mam zamiar wybrać się w poniedziałek do sklepu i zareklamowć monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tego NEC'a, ale musze go chyba oddać do serwisu. Przy zakupie nie zauważyłem że mam coś z kineskopem  :?  Na ekranie ma dwie poziome kreski biegnące wzdłuż ekranu  :?  Od czego to może być  :?:  Czy to mogło się zrobić podczas transportu  :?:  

 

Czy gwaranca to uwzględni  :?: , bo mam zamiar wybrać się w poniedziałek do sklepu i zareklamowć monitor.

HeHe , powiem tak TO NORMALNE, to nie jest żadna wada niektóre kieskopy tak mają, ja np na swoim SONY 15" CPD - E100P z płaskim kineskopem FD Trinitron również mam to z tym że tylko jeden pasek i powiem szczerze że na początku też myślałem jak ty, więc szybko zajrzałem do instrukcji w której napisane jest że to nie wada tylko "część technologi" - przez co obraż ma lepszy kontrast, wpada więcej światła itp, itd. :-) po jakimś czasie przyzwyczaiłem się do tego paska i już go wogóle nie widze pomimo że on tam jest :wink:, ten pasek/paski widać lekko tylko na jasnym tle, jak grasz czy oglądasz coś to tych pasków wogóle nie widać z wiadomych przyczyn :D , naprawde one mogą przeszkadzać ale tylko na początku, potem się do nich przyzwyczajasz i ich prawie nie zauważasz 8) , chociaż wiadomo że każdy by chciał żeby ich wogóle nie było...

 

Mahalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie poziome kreski sa we wszystkich monitorach posiadajacych kineskop z maska szczelinowa, ale widoczne sa tylko na jasnym tle. Niestety cos za cos. Ja mam 959NF (ktory jest na kineskopie Nec/Mitsubishi - Diamondtron NF) juz od ponad roku i nie narzekam, naprawde swietny monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie poziome kreski sa we wszystkich monitorach posiadajacych kineskop z maska szczelinowa, ale widoczne sa tylko na jasnym tle. Niestety cos za cos. Ja mam 959NF (ktory jest na kineskopie Nec/Mitsubishi - Diamondtron NF) juz od ponad roku i nie narzekam, naprawde swietny monitor.

No świetny, ale ciężko go dostać... wszystko co dobre szybko się kończy :wink: nie wiem czy się jeszcze załapie na 959 NF :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dalej się zastanawiacie to dodam swoje dwa zdania

więc jeszcze jesli chodzi o te nitki które przecinają obraz to posiadają je wszystkie monity z maskami szczelinowymi na diamondtronie i trinitronie (taka technologia i ma swoje zalety...), 15' - posiadają jedną nitkę natomiast 17-ki i wzyż dwie.

Ogólnie monity te świecą soczystymi kolorkami, geometria jest wzorowa a obraz idelny bez żadnych odchyłek przy krawędziach itd.

lecz też trafiają się buble bo nie każda firma (NEC, Samsung, Philips) robi identyczne monity (te same modele mogą sie znacznie różnić między sobą).

 

Natomiast jeśli chodzi o Flatrony to jest różnie, monity są oki... :twisted:

ostrość dobra (oczywiście mówie na podstawie modelu 19" LG Flatron F900P... choc między B różni się tylko odświerzaniem), przyzwoita geometria lecz każdy ma swój gust i chwali swoje bo mi natomiast ten monit nie lezy pod każdym względem...

nie chcę się tu na ich temat zbytnio rozpisywać ale Flatrony to całkiem inna technologia (maska kratowa), są zalane dodatkową i nawet grubszą powłoką która sprawia iż kineskop jest aż wklęsły, przez co na niektórych widać znaczne zniekształcenia przy krawędziach obrazu...

 

Jeśli ktoś chce dobry monit to polecam któryś z tych trzech:

Philipsa 109P40

Samsung SyncMaster 959 NF

NEC FE991 Super Bright :arrow:

 

ja zdecydowałem sie na tego ostatniego i jest on 100-tu procentową kopią monita Mitsubishi Diamond Plus 93SB 19" :arrow: (jedyna różnica to inne logo firmy) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu wkracza szklanka z nadrukiem FLATRON ;) tam nie ma tych pasków :)

A jak wygląda obraz w rozdzielczości 1280 x 1024 100Hz ? i przy 1600 x 1200 w 85Hz ? w jakiej Ty "pracujesz" ?

pracuej w 1280x1024 obraz wygląda bardzoładnie, dodam ze wyciołem filtyry z VGA i dzięki temu obraz jest superostry

 

w 1600x1200 wszystko juz jest dla mnie za małe, a ja deczko ślepy jestem ;) fonty w tej rozdzielczości tracą swoją idealną ostrość a ja widze wyrażnie że to jest 85Hz co jest jak dla mnie za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu wkracza szklanka z nadrukiem FLATRON ;) tam nie ma tych pasków :)

A jak wygląda obraz w rozdzielczości 1280 x 1024 100Hz ? i przy 1600 x 1200 w 85Hz ? w jakiej Ty "pracujesz" ?

pracuej w 1280x1024 obraz wygląda bardzoładnie, dodam ze wyciołem filtyry z VGA i dzięki temu obraz jest superostry

 

w 1600x1200 wszystko juz jest dla mnie za małe, a ja deczko ślepy jestem ;) fonty w tej rozdzielczości tracą swoją idealną ostrość a ja widze wyrażnie że to jest 85Hz co jest jak dla mnie za mało

Jak to "wyciąłeś filtry z VGA" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dalej się zastanawiacie to dodam swoje dwa zdania 

więc jeszcze jesli chodzi o te nitki które przecinają obraz to posiadają je wszystkie monity z maskami szczelinowymi na diamondtronie i trinitronie (taka technologia i ma swoje zalety...), 15' - posiadają jedną nitkę natomiast  17-ki i wzyż dwie. 

Ogólnie monity te świecą soczystymi kolorkami, geometria jest wzorowa a obraz idelny bez żadnych odchyłek przy krawędziach itd.

lecz też trafiają się buble bo nie każda firma (NEC, Samsung, Philips) robi identyczne monity (te same modele mogą sie znacznie różnić między sobą).

 

Natomiast jeśli chodzi o Flatrony to jest różnie, monity są oki... :twisted:

ostrość dobra (oczywiście mówie na podstawie modelu 19" LG Flatron F900P... choc między B różni się tylko odświerzaniem), przyzwoita geometria lecz każdy ma swój gust i chwali swoje bo mi natomiast ten monit nie lezy pod każdym względem...

nie chcę się tu na ich temat zbytnio rozpisywać ale Flatrony to całkiem inna technologia (maska kratowa), są zalane dodatkową i nawet grubszą powłoką która sprawia iż kineskop jest aż wklęsły, przez co na niektórych widać znaczne zniekształcenia przy krawędziach obrazu...

 

Jeśli ktoś chce dobry monit to polecam któryś z tych trzech:

Philipsa 109P40

Samsung SyncMaster 959 NF

NEC FE991 Super Bright :arrow:

 

ja zdecydowałem sie na tego ostatniego i jest on 100-tu procentową kopią monita Mitsubishi Diamond Plus 93SB 19" :arrow: (jedyna różnica to inne logo firmy) :P

No i stało się monitorów Samsunga 959NF zabrakło w całej polsce a czekałem od 20 sierpnia :-(, zdecydowałem się na Philipsa 109 P40 19" którego będę miał jutro max pojutrze, mam tylko nadzieje że dużo nie strace w porównaniu do Samsunga 959NF, jak sądzicie ? widział ktoś te 2 monitory w akcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widziałem wszystkie trzy w akcji i nie mogłem się też zdecydować

bo każdy świecił perfekcyjnie jak je testowałem

 

więc przyjrzałem się innym parametrom co niektórym mogą wydawać się śmieszne :P

 

SyncMaster 959NF 19'

Szerokość: 468 mm

Wysokość: 493 mm

Głębokość: 458 mm

Pobór mocy (praca/spoczynek): 110/3 Wat

 

Philips 109P40 19'

Szerokość: 456 mm

Wysokość: 469 mm

Głębokość: 438 mm

Pobór mocy: 120/6 Wat

 

NEC MultiSync FE991SB 19'

Szerokość: 442 mm

Wysokość: 443 mm

Głębokość: 447,5 mm

Pobór mocy: 88/5 Wat

 

po pierwsze jak widać Samsung to kolubryna :P

w porównaniu z Nec'em to jest szerszy o 2,6 cm i wyższy aż o 5 cm

 

po drugie monit przeważnie u mnie chodzi non stop więc 88 Wat w porównaniu z 120 to różnica 32 Wat

(1 KW/h na domowe warunki wychodzi gdzieś 0,37 zł więc można policzyć ile się zaoszczędzi w danym okresie czasu :P )

 

w końcu po trzecie jak kupowałem to Nec jako jedyny miał dołączony certyfikat TCO'03 i najmłodszy bo wyprodukowany w styczniu 2004

i jeszcze ważne bo tańszy od tych dwóch o niecałe 200 zeta :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widziałem wszystkie trzy w akcji i nie mogłem się też zdecydować

bo każdy świecił perfekcyjnie jak je testowałem

 

więc przyjrzałem się innym parametrom co niektórym mogą wydawać się śmieszne :P 

 

SyncMaster 959NF 19'

Szerokość: 468 mm 

Wysokość: 493 mm 

Głębokość: 458 mm

Pobór mocy (praca/spoczynek): 110/3 Wat

 

Philips 109P40 19'

Szerokość: 456 mm 

Wysokość: 469 mm 

Głębokość: 438 mm

Pobór mocy: 120/6 Wat

 

NEC MultiSync FE991SB 19'

Szerokość: 442 mm 

Wysokość: 443 mm 

Głębokość: 447,5 mm

Pobór mocy: 88/5 Wat

 

po pierwsze jak widać Samsung to kolubryna :P

w porównaniu z Nec'em to jest szerszy o 2,6 cm i wyższy aż o 5 cm

 

po drugie monit przeważnie u mnie chodzi non stop więc 88 Wat w porównaniu z 120 to różnica 32 Wat

(1 KW/h na domowe warunki wychodzi gdzieś 0,37 zł więc można policzyć ile się zaoszczędzi w danym okresie czasu :P )

 

w końcu po trzecie jak kupowałem to Nec jako jedyny miał dołączony certyfikat TCO'03 i najmłodszy bo wyprodukowany w styczniu 2004

i jeszcze ważne bo tańszy od tych dwóch o niecałe 200 zeta :twisted:

No tak, ale na Philipsie i Samsungu można uzyskać rozdziałke 1280 x 1024 przy 100 Hz a w 1600 x 1200 85Hz, a w tym modelu nec-a nie da rady, no i dochodzi jeszcze plamka u nich stałe 0.24 a w necu od 0.24 - 0.27 , z tych różnic pewnie i cena droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tego NEC'a, ale musze go chyba oddać do serwisu. Przy zakupie nie zauważyłem że mam coś z kineskopem  :?  Na ekranie ma dwie poziome kreski biegnące wzdłuż ekranu  :?  Od czego to może być  :?:  Czy to mogło się zrobić podczas transportu  :?: 

 

Czy gwaranca to uwzględni  :?: , bo mam zamiar wybrać się w poniedziałek do sklepu i zareklamowć monitor.

oddałem go dziś do servisu, powiedzieli że się nim zajmą. Mam się zgłosić do nich za dwa tygonie.

 

Mam nadzieje, że uda im się usunąć tą usterke :)

 

PS: Ci kolesie z servisu NECa to jakieś pojebańcy, cały czas odpierdalali jakieś głópie miny i się podśmiewywyali. Chyba byli naspawani :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tego NEC'a, ale musze go chyba oddać do serwisu. Przy zakupie nie zauważyłem że mam coś z kineskopem  :?  Na ekranie ma dwie poziome kreski biegnące wzdłuż ekranu  :?  Od czego to może być  :?:  Czy to mogło się zrobić podczas transportu  :?: 

 

Czy gwaranca to uwzględni  :?: , bo mam zamiar wybrać się w poniedziałek do sklepu i zareklamowć monitor.

oddałem go dziś do servisu, powiedzieli że się nim zajmą. Mam się zgłosić do nich za dwa tygonie.

 

Mam nadzieje, że uda im się usunąć tą usterke :)

 

PS: Ci kolesie z servisu NECa to jakieś <font color="#FF0000">[ciach!]</font>, cały czas odpierdalali jakieś głópie miny i się podśmiewywyali. Chyba byli naspawani :)

Ty chyba nie czytasz naszych komentarzy :roll: , śmiali się bo to żadna wada jest i w sumie nie wiem dlaczego ci przyjeli hehe te paski to normalka w tych monitorach, lepie poczytaj instrukcje a nie wpadaj w panike :wink:

 

Mahalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Na ekranie ma dwie poziome kreski biegnące wzdłuż ekranu  Od czego to może być  Czy to mogło się zrobić podczas transportu... 

 

PS: Ci kolesie z servisu NECa to jakieś <font color="#FF0000">[ciach!]</font>, cały czas odpierdalali jakieś głópie miny i się podśmiewywyali. Chyba byli naspawani

Big LOOL! :lol:

 

No tak, ale na Philipsie i Samsungu można uzyskać rozdziałke 1280 x 1024 przy 100 Hz a w 1600 x 1200 85Hz, a w tym modelu nec-a nie da rady, no i dochodzi jeszcze plamka u nich stałe 0.24 a w necu od 0.24 - 0.27 , z tych różnic pewnie i cena droższa.

No jak uważasz ale wątpię byś pracował w rozdziałce 1600x1200, wszytko wygląda pici a jedynie 1280x1024 to co innego, ja jednak przeszłem na 1024x768@100 bo monit mam troszku oddalony i wszytko ładnie wyraźnie widzę, natomiast jak rysuje w kadzie to wiadomo, liczy się większa przestrzeń wiec 1280x1024 przy 85Hz wystarcza i siedząc godzinami wogóle nic nie odczuwam by monit dawał po oczach :P

u sąsiada na Flatronie po dwóch godzinach oczka zaczęły dawać odznaki więc jak tam kto uważa :)

 

PS. RustyNail musisz za każdym razem cytować tyle tekstu i zajmować niepotrzebnie miejsce na topiku? tym bardziej że wypowiadasz się jeszcze pode mną :?: :baranek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carno - co do rozdziałki 1600 x 1200 to może w windzie nie ale np gry, filmy, prezentacje itp. to nie wyobrażam sobie pracy w niższym odświeżaniu niż 85Hz bo bym musiał oczy sobie wymienić :wink: co do 1280 x 1024 to dla mnie 85Hz a 100 Hz to jest jednak różnica 8) . No i dochodzi jeszcze ta plamka a co za tym idzie ostrość...

Masz może podłączony monitor przez BNC ?

 

 

P.S. Co do zajmowanego tekstu to odpwiedź brzmi nie nie muszę... 8)

 

Mahalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...