Skocz do zawartości
beriam

Kupno Grafy - dwie opcje - pomoc ...

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Kumpel przymierza sie do zmiany grafy w swoim sprzecie i po dlugich rozmyslaniach ,

wybor padl na te dwa modele, co o tym sadzicie i ktora opcja bedzie

rozsadniejsza ....

Ja osobiscie polecam mu Radka :lol:

 

Radeon 9800PRO 128MB 256bit DDR TV DVI ATI oem - 987 zł

 

http://sklep.barwkomp.pl/index2.php?id2=me...28TD&kat=&pkat=

 

GAINWARD FX PowerPack!Ultra/1100XT TV/DVI Golden Sample - 1095 zł

 

http://www.gainward.pl/produkty_new/szczeg...id_produktu=123

 

 

THX z gory

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, jeżeli myślimy o przyszłości, to wszystkie FXy odpadają ze względu na niedopracowany, wręcz skopany Pixel Shader 2.0 - im nowsze tytuły, tym więcej tego będzie. Polecam zmusić kolegę do lektury :

 

http://www.sirius.pl/art.php?id=155&typ=test&aid=123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D GAINWARD FX PowerPack!Ultra/1100XT TV/DVI Golden Sample - 1095 zł

Polecam tą kartę szczególnie od Gainwarda, 8) drzemie w niej wielki zapas mocy, który łatwo wydobyć sam mam taką i :D 7419pkt w 3Dmark03 a to nie koniec tego co można z niej wycisnąć.

Co do Pixel Shader'a 2.0 to nie wiem o co chodzi autorowi tekstu powyżej, mi wszystko chodzi pięknie,a takie drobne błędy Nvidia poprawiła w najnowszych sterach 61.77.

 

:wink: pewnie fanatycy ati będą chcieli mnie zabić za tego posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D GAINWARD FX PowerPack!Ultra/1100XT TV/DVI Golden Sample - 1095 zł  

Polecam tą kartę szczególnie od Gainwarda,  8) drzemie w niej wielki zapas mocy, który łatwo wydobyć sam mam taką i  :D 7419pkt w 3Dmark03 a to nie koniec tego co można z niej wycisnąć.

Co do Pixel Shader'a 2.0 to nie wiem o co chodzi autorowi tekstu powyżej, mi wszystko chodzi pięknie,a takie drobne błędy Nvidia poprawiła w najnowszych sterach 61.77.

 

:wink: pewnie fanatycy ati będą chcieli mnie zabić za tego posta

Ja tam z 9800PRO też wycisnąłm niekiepski wynik w 2003 - 8k 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w zdobyciu większego wyniku blokuje troche procesor.

Ale też mam zamiar zdobyć 8k w 3Dmarku03 bo jest to możliwe.

Procesor ?? Przecież masz 3,3GHz PIV ... żarty na bok 8)

W 2003 procesor ma małe znaczenie (nie mówimy o słabeuszach typu celek 1000 :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że zaraz fanatycy ATI mnie zbombardują komentarzami.

Procek ma znaczenie, nie duże ale ma wiem bo robiłem testy na 2,6 i po podkręceniu na 3,35 i daje to 400pkt. Napisałem tam że mnie "troche" blokuje bo przy 3,5GHz wyciągnoł bym jeszcze z 300-400 pkt więcej więc nie jest to dużo ale zawsze coś.

Co do grafy to jeszcze nie wszystko z niej wyciągnołem więc wynik napewno się poprawi.

 

;) Wrześni@k fajny avart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że zaraz fanatycy ATI mnie zbombardują komentarzami.

Procek ma znaczenie, nie duże ale ma wiem bo robiłem testy na 2,6 i po podkręceniu na 3,35 i daje to 400pkt. Napisałem tam że mnie "troche" blokuje bo przy 3,5GHz wyciągnoł bym jeszcze z 300-400 pkt więcej więc nie jest to dużo ale zawsze coś.

Co do grafy to jeszcze nie wszystko z niej wyciągnołem więc wynik napewno się poprawi.

 

;) Wrześni@k fajny avart.

wyłącz optymalizacje to wynik spadnie ci do całych "ogronych" 4000 pkt. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Pixel Shader'a 2.0 to nie wiem o co chodzi autorowi tekstu powyżej, mi wszystko chodzi pięknie,a takie drobne błędy Nvidia poprawiła w najnowszych sterach 61.77.

Chodzi mi o prosty i niezaprzeczalny na wszystkich vortalach fakt, że wszystkie FXy mają skopany Pixel Shader 2.0, a to sprawa konstrukcji samego GPU. Optymalizacje sterowników trochę pomogą, ale samej konstrukcji procesora graficznego nie zmienią.

 

Powoduje to spadek wydajności w grach wykorzustujących prawidłowo PS 2.0 - poza tym, ile można optymalizować? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...