Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie bajkę o synu kowala, który chcial zostać zegarmistrzem? Ja też nie znam, ale chyba właśnie życie ją napisało. :lol:

 

Misiek, ja mam do Ciebie jedną istotną uwagę tak na marginesie - zmień sobie w profilu miejscowość na to swoje Tarnowo Podgórne, bo potem przez takich jak ty powstają pogłoski, że Poznaniacy są chciwi, skąpi i nieuczciwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie bajkę o synu kowala, który chcial zostać zegarmistrzem? Ja też nie znam, ale chyba właśnie życie ją napisało. :lol:

 

Misiek, ja mam do Ciebie jedną istotną uwagę tak na marginesie - zmień sobie w profilu miejscowość na to swoje Tarnowo Podgórne, bo potem przez takich jak ty powstają pogłoski, że Poznaniacy są chciwi, skąpi i nieuczciwi.

Nie jestem synem kowala :lol:

I nie jestem ani chciwy ani skąpy ani tym bardziej nieuczciwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm michl!k masz racje, profesjonalizmu jest kupa (chyba ze gowienka :P), dzien zwijania sie ze smiechu to jest jedyne co zalicza sie do pozytywow tego bloczku. Michl!k kup sobie bloczek powerX albo dokoncz swoj, bo pomysl jest bardzo oryginalny, co do "idealnego bloczku wodnego" to moge sie wypowiedziec ze wiem co to jest i widzialem frezarke z "prawdziwego zdazenia", dokladnosc, szybkosc i pelen profesjonalizm, tak sa wykonane bloki powerX, ktos teraz powie ze drozsze od home made'ow, no tak ale za jakosc sie placi niestety :P

 

 

ze tobie misiu jeden blok wyszedl "jako tako" i sie nim szczycisz to jestes w bledzie, podzielam w 100% zdanie michl!k'a, twoj blok to total obciach <lol>

 

proponuje zebys jakos odzyskal kase (bez kosztow przesylek) i odeslal mu bloki, bo poprostu jak to czytam to mi sie zal robi, ze tak ciebie gowniaz zrobil w jajo :/ n/o ale misiu jest zalosny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Ja mogę po przeprowadzać testy bloków :) już pisałem jedną recenzję na www.overlockers.pl ale do bloków Firmowych... w planach mam napisanie recki bloków Homemade - a raczej testu bardziej... łącznie będzie no... pewnie jakieś 15 konstrukcji.... Swoje Bloki już zadeklarowały takie zławy jak Mechlin i Pietach(udziela się tylko na overclockers) swój udział zapowiedział też Czarodziej007.... jeszcze chyba ... Lock już nie pamiętam.... ale na potrzeby tej recenzji powstaje Prison Ultra (boję się że Prison Pro może zostać zdetronizowany przez bloki Mechlina więc przygotowywuje coś co miało by teoretycznie szansę stawić czoło...

 

 

 

Acha - będzie też test szczelności - podłączanie pod sieć wodociągową z jednym króćcem zaślepionym.

 

Druga rzecz - będę bloki Homemade oraz Uriel dla porównania wydajności - dla mnie jest to najlepszy blok... i mimo iż nie miałęm jeszcze w rękach X3M uważam że X3M nie wygra z Urielem... tak jak Nukleon nie wygrał... poprostu wierzę w Uriela :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm michl!k masz racje, profesjonalizmu jest kupa (chyba ze gowienka :P), dzien zwijania sie ze smiechu to jest jedyne co zalicza sie do pozytywow tego bloczku. Michl!k kup sobie bloczek powerX albo dokoncz swoj, bo pomysl jest bardzo oryginalny, co do "idealnego bloczku wodnego" to moge sie wypowiedziec ze wiem co to jest i widzialem frezarke z "prawdziwego zdazenia", dokladnosc, szybkosc i pelen profesjonalizm, tak sa wykonane bloki powerX, ktos teraz powie ze drozsze od home made'ow, no tak ale za jakosc sie placi niestety :P

 

 

ze tobie misiu jeden blok wyszedl "jako tako" i sie nim szczycisz to jestes w bledzie, podzielam w 100% zdanie michl!k'a, twoj blok to total obciach <lol>

 

proponuje zebys jakos odzyskal kase (bez kosztow przesylek) i odeslal mu bloki, bo poprostu jak to czytam to mi sie zal robi, ze tak ciebie gowniaz zrobil w jajo :/ n/o ale misiu jest zalosny

To robi mech!n a nie mechlik ten bloczek na wzór power X to po 1 nie wyszedł jako tako wyszedł dobrze. No i nie jeden blok mi wyszedł bo sprzedałem 3 podobnej jakości i utrzymuje z włascicielami kontakt na gg i są bardzo zadowoleni a to że mechlik by chciał za 30zł "cudo" jednym słowem. W ten cenie zaniose ci paczke w zębach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klient kaze sluga musi :P sorka nick mi sie pomylilo bo jest juz pozno, btw jak wiesz ze to jest slabe to po co sprzedajesz ? a tamci inni twoi klienci to chyba niewiedza co to dobry blok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klient kaze sluga musi :P sorka nick mi sie pomylilo bo jest juz pozno, btw jak wiesz ze to jest slabe to po co sprzedajesz ? a tamci inni twoi klienci to chyba niewiedza co to dobry blok

Ja nie moge sprzedałem ten blok kilka miechów temu chyba 3 a robiłem go 2 miechy wcześniej czyli 5 miechów do tyłu. Sprzedałem bo w tydy myślałem że jest super :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewypasione fotki... ;]

 

ja bloczek zrobilem sam dla siebie ( i na pewno nie bede go sprzedawal) bo zeby robic bloczki na handelek raczej trza miec profesjonalne narzedzia.. (frezarki cnc i te inne ciach!ly) chyba ze ma sie dwie prawe rece jak Mechl!n czy Grzechu... bo jak widac na powyzszych obrazkach qpno takich bloczkow jak dla mnie mija sie z celem i jest dosc ryzykowne...

 

 

wiem ze Misiu15go cos tam kombinuje teraz z narzedziami ale po takiej reklamie to nie wiem czy bedzie mial klientow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Niekoniecznie CNC - zwykła wystarczy.... choć czasami żal że nie CNC bo daje prawie nieograniczone możliwości.... ech... oprócz narzędzi też trzeba wkładać serce w to co się robi... - po blokach Mechlina widać że poświęca nie tlyko czas ale też czuje to co robi... wkłada w robotę serce... i efekty są wyśmienite... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie CNC - zwykła wystarczy.... choć czasami żal że nie CNC bo daje prawie nieograniczone możliwości.... ech... oprócz narzędzi też trzeba wkładać serce w to co się robi... - po blokach Mechlina widać że poświęca nie tlyko czas ale też czuje to co robi... wkłada w robotę serce... i efekty są wyśmienite... :)

a Ty wykminiłeś coś z tymi frezami żeby się nie tępiły tak szybko ?

 

POzdr.

 

PS. Coś o prisonach wspominałeś...

- Prison Pro

- Prison

- Prison Eco

kiedy będziesz miał spody :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Nie... jeszcze nie... ale zrobię parę kompletnych bloków by je sprzedać i wtedy będę miał kasę na frez ze wkładkami widiowymi... kumpel mówił że są świetne ale pioruńsko drogie... miał się wywiedzieć ile kosztują i przesłać mi ofertę tej firmy... ale jakoś umilkł :( a on z tego co wiem to jest jedyną osobą która może mi pomóc... jego ojciec ma "małą" fabryczkę.... oprócz frezarek CNC ma plazmę.... centra obróbcze.... słowek kosmos.... :) a ten kumpel bawi się w robienie samemu frezarek CNC - popełnił już 2.... kurcze... extra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewypasione fotki... ;]

 

ja bloczek zrobilem sam dla siebie ( i na pewno nie bede go sprzedawal) bo zeby robic bloczki na handelek raczej trza miec profesjonalne narzedzia.. (frezarki cnc i te inne <font color="#FF0000">[ciach!]</font>) chyba ze ma sie dwie prawe rece jak Mechl!n czy Grzechu... bo jak widac na powyzszych obrazkach qpno takich bloczkow jak dla mnie mija sie z celem i jest dosc ryzykowne...

 

 

wiem ze Misiu15go cos tam kombinuje teraz z narzedziami ale po takiej reklamie to nie wiem czy bedzie mial klientow...

Bloczki bedą ładne to klienci się znajdą już o to nie ma się co martwić.

Co do tego bloczku robiłem go 5 miechów temu to mój 1 bloczek jest beznadziejny i powiem więcej nie wsadził bym tego do kompa ale koniec z tym wywlekaniem :lol: . W niedziele wieczór będą fotki nowego bloczku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Oh God!! nie wiem! A ty nie czekaj na spody odemnie tlyko kupuj Abadona Lite3 naprawdę nie będziesz żałował... zawsze to przyjemnie mieć w domu chociaż jeden bloczek firmowy... ja mam Uriela :D a i tak używam sowich bo są lepsze... po za tym nienawidzę bloków z 3 króććami ale Uriel to Uriel... zawsze mam punkt odniesienia do swoich bloków...

 

 

Jeszcze raz BŁAGAM!! nie czekaj na moje spody bo nie potrafię powiedzieć ja bym chciał jak najszybciej... teoretycznie już wiem jak znacznie zmniejszyć zużycie - ale na tej frezerce co mam dostęp to nie możliwe... ma luzy uniemożliwiające ten typ frezowania który by zmniejszył zużycie... ona ma 60 lat!! sporą szansą są frezy widiowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Hmmmm ja używam specjalnych - nie wiem czy takich specjalnych - do zwykłej frezarki... nie frezuje wiertarką ani dremelkiem tylko wielką maszyną niższą odemnie o 10cm i warzącą 2 tony o mocy 1.9KW(i ma ok. 60 lat :( ) a frezy widiowe są prawdopodobnie jakieś 3-4 razy droższe od zwykłych.... niestety jedyna osoba która by mi mogła dostarczyć inf. na ten temat jest narazie nieosiągalna... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i skoro Tweak wrócił zamieszczam upragnione zdjęcia "najlepszego, najwydajniejszego, idełalnego" bloku jaki wyprodukował Misiu15go (jego zapewnienia....)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

nr 1 :arrow: Ehhh... W jednej wersji nie było w ogóle silikonu a tu proszę...

nr 2 :arrow: "a co do tego nauczyłem się już wiercić by plexi nie pękła" :lol: :lol:

nr 3 :arrow: Uszczelka rulesss....

nr 4 i 5 :arrow: Nie ma to jak odstający top od podstawy... Ale to pewnie zamierzone było...

nr 6 i 7 :arrow: Nie mam pojęcia jak albo czym ten "miszcz" to zrobił.. Może ktoś odgadnie?

nr 8 :arrow: Niestety nie zobaczycie "piękna" podstawy ponieważ została ona przeze mnie wyczyszczona - past polerska działa cuda...

nr 9 :arrow: "fahowosc" wykonania w każdym calu...

 

No i ostatnie zdjęcia: porównanie co miało być (oczywiście nie na 3 wloty) i co jest...

 

Misiu15go radzę Ci się zamknąć bo Twoje teksty nie dość że nie są po polsku to jeszcze nie mają najmniejszego sensu... Dzieciak odpuść sobie bo bardziej się upokarzaż... A w Twojej sytuacji to już sztuka...

 

To tak z powodu tego że mam dość mechl!ka i jego pretęsji postanowiłem że następny bloczek jaki zrobie pujdzie do zaufanego usera tego forum do testów. Napisze on obiektywny opis i zrobi wszelki możliwe fotki

 

Yhy...

Według Ciebie: zaufany user = Napisze on obiektywny opis

Bardzo ciekawe...

Już widzę tą recenzje... "Blok Misia15go może się równać z Urielem, Frostem i X3M... " :lol:

Mam chociaż nadzieję ze on będzie znał polski....

 

 

Nie jestem synem kowala

I nie jestem ani chciwy

 

Co za..... :roll:

Przypomina się Twoja sprzedaż wężów z Rosji...

Nie, no przecież to było maksymalnie uczciwe oszukiwać ludzi...

 

 

a to że mechlik by chciał za 30zł "cudo" jednym słowem. W ten cenie zaniose ci paczke w zębach.

 

Ty chyba czegoś nie rozumiesz... Nie miałeś mi robić bloku za 30zł - Ty mi miałeś sprzedać gotowy, szczelny blok za wylicytowaną cenę.. na tym polega Allegro - nie licytowałem usługi zrobienia mi bloku tylko blok - a to jest ogromna różnica...

A że byłem na tyle głupi żeby dać za niego nawet 30zł to już moja wina...

 

 

Ja nie moge sprzedałem ten blok kilka miechów temu chyba 3 a robiłem go 2 miechy wcześniej czyli 5 miechów do tyłu. Sprzedałem bo w tydy myślałem że jest super

 

Qwa... co za dzieciak....

Zacznijmy od tego że prawdopodobnie "tydy" nie myślałeś... i do dzisiaj się to chyba nie zmieniło....

 

 

jest beznadziejny i powiem więcej nie wsadził bym tego do kompa ale koniec z tym wywlekaniem

 

To samo co powyżej...

A czemuż to koniec? Nie chcesz rozmawiać o swoich "tforah"?

Zaczyna mi się żal Ciebie robić...

 

 

Z niecierpliwością czekam za ripostą... ( takie "mondre" słowo - sprawdź w słowniku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chcialem zeby mi zrobil bloczek na NB ( chcial 80zl za wykonanie bloczka ) , po tym co ja tu zobaczylem nie chcial bym chyba od niego nawet zdechlej muchy ze zlotym zebem , co do jezyka polskiego u misia to sprawa jest ciezka bo nawet podczas rozmowy na gg nie kozysta z ojczystego jezyka , mechl!k w 100% cie rozumiem i wspolczuje zakupow :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tym jego bloczku :?:

 

Dołączona grafika

 

 

http://forum.overclockers.pl/viewtopic.php?t=6259

 

nie jest może "idealny" ale już chyba chłopak się bardziej postarał :roll:

rozważam zakup tego bloku na mojego radka 9600pro

jak myślicie czy tak cieki spód (5mm) z pinami o wys. 3,5 - 4mm (kwadraciki 2,5 na 2,5mm) i kanalikami o szerokości 1mm, będzie miał wystaczającą wydajność ? jak dla mnie to chyba za cienki ten spód :roll:

czy lepsza będzie Proxima ?

czy może lepiej dołożyć trochę sary na Abadona ?

a może różnica będzie znikoma, a "jeżeli nie widać różnicy po co przepłacać ?" :P

proszę o opinię i pomoc w wyborze :)

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O

mowiles ze ten top Ci troszke popekal... :/

No chyba ze zrobiles go w ciagu tych paru dni...

Tak zrobiłem nowy top trwało to 4 dni

PS. Zaczołem robić bloczek dla ciebie na NB wczoraj wieczorem spędziłem jakieś 2-3h nad projektem jest dotowy w 100%

Stwierdziłem że zrobie finy w tym bloczku na NB ale takie dość duże 5mm na 5mm coś tam będzie w środku a cena oczywiście bez zmian będzie bardzo niska :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie :) Czekamy na zdjęcia gotowego bloku !!

Prawdopodobnie skończę w weekend. Top bloczku robiłem 5 dni, więc trochę to zajęło, ale opłacało się efekt jest super jak ktoś chce fotki jakiegoś fragmentu chętnie zrobię fotke. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...