Skocz do zawartości
j.h.hudy

Sprawa do archiwum X !!!

Rekomendowane odpowiedzi

a więc tak....

mój kolega ma taką samą płyte głowną jak i ja , i i jemu i mnie nie wiem czemu ale nie działą wbudowana karta sieciowa (działa np z laptopem ale nie wykrywa internetu z lana...

to chyba wina fabryczna bo umnie jest tak samo...

 

więc doradziłem mu zeby qpił karte sieciową taką jak ja mam 3 com 905c-txm (czy jakos tak :lol: )

zaplacił za nią 150 zeta , przychodzimy do domu , wkładam karte do pc , właczam pc , sterowniki sie instalują , a tu nagle patrze a karta nie wykrywa kabla sieciowego lan z netem 8O

Mówi ze kabel odłączony.....

no to idziemy do sklepu , oni nam dają drugiego takiego samego 3coma nie prosząc nawet o dowód karty zakupu :)

przychodzimy do domu właczamy i dzieje sie ta sama sytuacja co na poprzednim 3comie!!!

wies wkładam kabel do laptopa , zmieniam w laptopie adres mac i net działa wzorowo na full duplex 100mb/s !!!

więc idziemy do sklepu z pc , i mówią ze trzeba przeinstalować windowsa , i poprosli o certyfikat z oryginalnym kluczem :lol: :lol: :lol: .

ja sie zapytałem czy wygladam na frajera który by płacił 500 zeta ze plytke z windowsem , a on sie mniezapytał wtedy : skoros taki mądry to powiedz jak zaaktywujemy pirackiego windowsa , a ja mówie ze nie trzeba bo jusz jest przerobiony 8) .

a on mi na to : takie są efekty używania xp spatchowanego i dlatego nie działa sieć :lol: :lol: .

wiem czemu tak gadał, nad nim wisi tabliczka : Autoryzowany przedstawiciel Microsoft :lol: :lol: ....

no to doniołśem mu pirackiego windowsa , on go zainstalował , i patrzymy i u niego w sklepie siec działa super!!! (ma internet 10 mb/s).

Przychodzimy do kolegi do domu , wkładamy kable i dzieje sie taka rzecz , są dymki na pasku zadań , kabel sieciowy przyłączony , kabel sieciowy odłączony , i tak sie zmienia co sec.

Zmieniłem predkosc karty na 10 mb fulduplex i kabel wykryło ale nie działa internet.....

przypominam ze na laptopie internet działa idealnie.

a ja mam tą samą płyte głowna i tą samą karte sieciową i mnie wszystko działa

co jest powodem tego całego zamieszania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze administrator zablokował mozliwosc korzystania z netu kartą sieciowym o nieznanym numerze MAC i wtedy jak zmienisz karte sieciową to nie masz netu.

Zmień w kompie MAC adres na taki jaki ma laptop, podepnij kabel i sprawdz czy jest net.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc idziemy do sklepu z pc , i mówią ze trzeba przeinstalować windowsa , i poprosli o certyfikat z oryginalnym kluczem  :lol:  :lol:  :lol: .

ja sie zapytałem czy wygladam na frajera który by płacił 500 zeta ze plytke z windowsem , a on  sie mniezapytał wtedy : skoros taki mądry to powiedz jak zaaktywujemy pirackiego windowsa , a ja mówie ze nie trzeba bo jusz jest przerobiony  8) .

Wyglądasz na frajera, który się chwali, że kradnie, i nawet nie ma świadomości, że źle robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.h.hudy spuść troche z tonu, bo specjalistą nie jesteś (mylisz pojecia MAC adresu i IP).

MAC adres to numer karty sieciowej zapisany w jej biosie (da sie go zmienić ale niedgy tego nie robiłem).

IP to adres w sieci i to właśnie przydzielił Ci admin.

Moim zdaniem jeżeli do tej pory korzystałeś z sieci na laptopie to bardzo możliwe że adrss IP jest przypisany do MAC karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja cie sory ale kto powiedział ze nie wiem co to mac a co to ip ????

dobrze wiem co to jest!!

i jak mowie do firmy od neta nowy mac zostałzgłoszony , i karta nie działa , na laptopie działa po wpisaniu ip z karty 3com

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jesli umiesz, tak aby komputer stacjonarny z punktu widzenia zabezpieczeń twojej sieci nie różnił sie od laptopa. Czyli musisz miec takie same mac , ip , nazwe komputera ( ale to niekoniecznie ).

Jeśli w twojej sieci działa serwer DHCP to nie mozesz ustawiać numeru ip statycznie, poniewaz musi on zostać przydzielony automatycznie dla danego MACa, inaczej nie bedzie netu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to ja mowie ponownie , i laptop . i karta 3com mają tego samego maca , tak , umnie działa dhcp , ip automatycznie sie ustawia , jusz nie wiem co sie dzieje

Czyli numer ip się automatycznie przydziela i dalej nie masz internetu? Pytam sie bo chce wykluczyc problem kabli i switcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugi jest ten kabel??

Oraz czy piny 1,2 oraz 3,6 (na wtyczce) mają ten sam kolor kabelków (jeden pełny drugi z domieszką białego)??

Skoro na laptopie działa to nie wina kabla - może to wina mobo !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze switch sie zawiesil, albo sprawdz czy wszystkie kabelki dobrze trzymaja sie koncowki? najlepiej sprawdzic miernikiem na kablu i bedzie wiadomo czego wina, najpierw radzilbym porzadnie zresetowac switcha - odciac go od zasilania i wszystkich kabli na pare dobrych minut - takie rzeczy to normalka przy tanich sieciach osiedlowych i nie takie sprawy sie juz rozwiazywalo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli pisze ze przydziela mu numer ip automatycznie w kompie przez DHCP, to znaczy ze switch, kable, serwer działa ok. Spróbuj dać ping dla dowolnego komputera w sieci, moze byc serwer ( np. ping 192.168.0.1 ) . Jesli pakiety dochodzą i wracają to znaczy ze kable, switch jest ok, i problem lezy w konfiguracji komputera, ewentualnie w zabezpieczeniach serwera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie pomoge za wiele ale sprawdz sobie logi w windowsie.

panel streownia -> narzedzia administracyjne (administrative tools) -> menadzer zdarzen (event viewer) -> system.

Tam powinienes znalesc jekies wskazowki na temat co to mozebyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...