Skocz do zawartości
MikeMan

Najprostsza sieć a jednak PROBLEM :((

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym zaznaczyć,że każdy bluzg w moim kierunku będzie całkowicie uzasadniony,bo to są absolutne podstawy,ale.............jak trwoga to do Boga :)

Więc oczywiście chodzi o połączenie 2 komputerów :oops:

Robiłem już sieć 5 komputerową z hubem i działało ,a z 2 kompami poradzic sobie nijak nie mogę...

Więc tak: mam u Siebie 2 karty sieciowe: nVidi i 3Com (no i Neostrade,ktora chce udostepnic),a na drugim kompie Planet Realtek 10/100.Wszystkie włączam.Kabel dostałem już podobno gotowy do użycia,ale nie wiem jak sprawdzic czy jest dobry.Na obu kompach jest XP.I teraz:

1.Podłączam kabel do obu kompów.

2.Ustawiam Ip hosta 192.168.0.1 i siec 255.255.255.0

3.Ustawiam na drugim 192.168.0.2 i siec 255.255.255.0

4.Uruchamiam jakiegos kreatora udostepniania.Tworze dyskietke i odpalam na drugim kompie.

5.Zmieniam nazwe grupy roboczej w OBU kompach na : DOM.

6.Restart i... nic...

U mnie (na hoście) niby pojawia się połączenie 100Mb,ale na drugim kompie jest napis:kabel sieciowy jest odłączony.Próbuje z hosta polecenie ping 192.168.0.2 i nie dociera zaden pakiet .To samo na drugim kompie z takim samym skutkiem :-(

Jeju jestem w kropce.Próbowałem chyba wszytskiego...Łącznie z reinstalacją sterowników od kart sieciowych...

Proszę pomóżcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawdziłem końcówki i w obu kolejnność przewodów jest taka sama,więc poprostu nie jest skrosowany(a sprzedawca zapewniał mnie ze jest,a ja głupi ślepo wierzyłem)no cóż.Muszę skrosować ale o ty m jest kupe artykułów w sieci.Mimo to dziękuje że zwróciliście moją uwagę innymi słowy dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...